Wiko VIEW

Samsung Galaxy Note 4 może mieć czujnik UV

Galaxy Note 4 jest obecnie jednym z bardziej oczekiwanych urządzeń Samsunga. Od kilku miesięcy sukcesywnie przedostają się do sieci informację na jego temat. Na naszym portalu możecie już przeczytać przewidywaną specyfikację oraz informację o tym, że producent zamierza wprowadzić do niego skaner tęczówki oka. Wczoraj redakcja SamMobile poinformowała, że Koreańczycy umieszczą w nim sensor promieniowania ultrafioletowego, który ma zapewnić nam bezpieczeństwo w słoneczne dni.

Samsung Galaxy Note 4 ma być pierwszym na świecie urządzeniem wykorzystującym czujnik UV. Po co producent postanowił umieścić go w swoim urządzeniu? Aby jego użytkownicy nie byli narażeni na szkodliwe działanie gwiazdy centralnej. Tablet ma nas poinformować, jak bardzo w danej chwili jest niebezpieczne słońce i poradzić, co należy zrobić, aby być bezpiecznym. Wśród wskazówek znajdziemy między innymi polecenie założenia okularów przeciwsłonecznych, kapelusza, odzieży ochronnej, czy unikania przebywania na otwartej przestrzeni.

Sunrise

Producent od kilku lat angażuje się w ochronę zdrowia użytkowników swoich urządzeń. Już w Samsungu Galaxy S4 mogliśmy znaleźć szereg aplikacji S Health, które pozwalają zapewnić dobrą kondycję naszego organizmu. Dzięki nim możemy między innymi kontrolować intensywność naszych treningów, monitorować przebytą odległość oraz sprawdzać nasz puls. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie ta firma zamierza wprowadzić czujnik promieniowania ultrafioletowego w swoich urządzeniach jako pierwsza. Jeżeli sensor będzie prawidłowo pokazywał informację na temat intensywności promieniowania słońca, to może być bardzo przydatny, chociażby podczas wakacyjnych wypadów nad morze.

s health

Infografika pokazująca możliwości S Health na przykładzie Samsunga Galaxy S4

Przypomnijmy, że Note 4 ma zostać zaprezentowany piątego września na targach IFA 2014.

Komentarze

 • Teraz tylko czekać, żeby z rozwojem sprzętu poszedł rozwój oprogramowania. Touchwiz funkcjonalnie bywa świetny, ale wciąz jest toporny i słabo zoptymalizowany.

  • Bartosz Mazur

   Dokładnie. Tyle, że przez kilka dobrych lat nic sie nie zmienia w tej kwestii :/ .

 • janko

  Może mieć? Znaczy się może również nie mieć? To po co o tym pisać, każdy nieistniejący jeszcze produkt może mieć cokolwiek, albo nie mieć tego czegoś. Gratuluję, że da się z tego zrobić “njós”.

  Gdyby jeszcze ten i każdy inny telefon/tablet Samsunga mógł nie mieć tych wszystkich śmieci, które trzeba w pocie czoła odinstalowywać (po zrootowaniu urządzenia), żeby na dzień dobry nie zjadały całej pamięci RAM, to byłoby fantastycznie. A jeśli do tego może mieć regularne aktualizacje co najmniej przez 2-3 lata, to już w ogóle będzie cymes nie z tej ziemi. Wtedy może nawet nie mieć tego czujnika ultrafioletu, miernika wstrząsów sejsmicznych i skanera siatkówki.

  • Szymon

   W 100% zgadzam się z przedmówcą. Można ze spokojem duszy napisać w poniedziałek, że Samsung N4 będzie (lub nie będzie) miał np. licznik geigera.

   Swoją drogą to czy naprawdę ładowanie do tak dużej “patelni” wszelkiego SHealtha ma sens? Za chwilę Samsung wypuści (albo nie – też można o tym napisać :) ) specjalnie do tego celu zaprojektowany plecak, w którym będzie można zmieścić urządzenie podczas np. biegania. A lepiej byłoby skupić się na lepszej baterii.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona