Zaprezentowany ASUS Transformer Book T300 Chi z ekranem WQHD najcieńszą hybrydą?

asus_book_t300_chi_najcieńszy

Swoim zwyczajem, od kilkunastu już lat, na początku czerwca mają miejsce tajwańskie targi komputerowe Computex. Nie inaczej jest w tym roku – będą się one odbywać od 3 do 6 dnia tego miesiąca. Jednak niektóre firmy lubią zapowiadać sprzęt jeszcze przed rozpoczęciem całej imprezy. W taki oto sposób ASUS zaprezentował swoją najnowszą hybrydę, którą jest Transformer Book T300 Chi. Według producenta ma to być najcieńszy 12,5-calowy tablet na rynku.

W zeszłym roku na targach Computex 2013 zaprezentowany został jeden z ciekawszych modeli serii Transformer BookTrio. Hybryda odróżnia się od większości sprzętu na rynku, posiadaniem dwóch konfiguracji podzespołowych – jednej do obsługi systemu Android, a drugiej Windows. Czy w tym roku trafimy na równie ciekawe, lecz tym razem bardziej dopracowane urządzenie?

Zapowiedziany Transformer Book T300 Chi  posiadać ma 12,5-calowy ekran WQHD, czyli będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Sercem hybrydy stanie się najprawdopodobniej procesor Intel Core nowej generacji – jaki dokładnie zostanie zastosowany – aktualnie nie wiadomo. To jednak, co ma przede wszystkim wyróżniać tablet, to jego grubość. ASUS zapewnia, że ma to być najlepszy wynik dla 12,5-calowego urządzenia. Sama część ekranowa ma mieć grubość zaledwie 7,3 mm, podczas gdy razem ze stacją dokującą nie więcej niż 14,3 mm. Dla porównania, ostatnio zaprezentowany przez Microsoft tabletSurface Pro 3 – ma grubość 9,1 mm przy minimalnie mniejszej przekątnej ekranu. Jednak w tym przypadku zastosowano zupełnie inne rozwiązanie klawiatury, która dodaje do wyniku tylko 5 mm. Całość ma wówczas grubość minimalnie mniejszą (ok. 0,2 mm) od najnowszej hybrydy ASUSa.

Czy zatem Transformer Book T300 Chi może być konkurencją dla sprzętu giganta z Redmond? Na dzień dzisiejszy trudno cokolwiek stwierdzić, gdyż ASUS wciąż nie podał pozostałych konkretnych danych dotyczących specyfikacji, ani nawet sugerowanej ceny czy daty wejścia najnowszej hybrydy do sklepów. Możliwe, że w trakcie samych targów Computex 2014 pojawi się więcej informacji na temat nowego modelu. Wówczas natychmiast Was o tym oczywiście poinformujemy.

A tymczasem – jakie jest Wasze zdanie na temat tak cienkich tabletów? Czy może pojawić się pewien dyskomfort przy użytkowaniu, przykładowo przez uczucie kruchości sprzętu? Dajcie znać w komentarzach ;-)

[źródło]

Komentarze

 • Jeśli zmieścili tam Core i5 (w tablecie), to czapki z głów. Wątpię jednak czy to wersja z wiatrakiem. Jeśli bez – to na pewno jest mocno ograniczony zegar CPU.

  • “With a fanless two-in-one design powered by Intel’s next-generation processors, the Asus Transformer Book Chi is just just 7.3mm thick when detached from the keyboard.”

   1. Czyli jednak bez wiatraka.

   2. “next-generation”. Czy mowa o Broadwellu? Wątpię, za wcześnie na to.

   • Sethemar

    Podejrzewam że wrzucą raczej coś pokroju Intel Celerona :D

 • Edek

  i pewnie cena na start 2300$ tak na zachętę ;)

 • A przy okazji Asusa. Wiadomo może już coś o modelu T200, bądź też o dostępności T100 z procesorem Z3745?

 • slv

  A ja jak zaczynam czytać Asus, to zaczynam myśleć ‘pęknięty ekran’. Jak to jest, że w kolejnym tablecie tej firmy pękł mi ekran/wyświetlacz ? A w innych, które posiadam nie pękają ?
  I mam takie “spekulacyjne przemyślanie”, że urządzenia może i fajne a ‘coś i gdzieś’ ciągle nie gra i jednym z efektów jest pękanie np wyświetlaczy ? Na 4 Asusy/Nexusy trzy (3 sztuki) już mają w jakiś sposób pęknięte ekrany. Przypadek ? inne nie mają pękniętych a są wykorzystywane jeszcze mocniej – np Motorola. Hmm. To taka uwaga co do Asusów (w moim posiadaniu…)

  • Sethemar

   Musisz mieć arcydiabelnego pecha :D Mam Nexusa 7 od jakiegoś czasu i jedyny uszczerbek to ukruszona ramka po locie na płytki. Kolega debil chciał zobaczyć i mu się wysmyknął. Co do reszty Asusów też zastrzeżeń nie mam. Swoją drogą skąd u Ciebie taki nawał Nexusów? Magazyn? :P

  • Sethemar

   Musisz mieć arcydiabelnego pecha :D Mam Nexusa 7 od jakiegoś czasu i jedyny uszczerbek to ukruszona ramka po locie na płytki. Kolega debil chciał zobaczyć i mu się wysmyknął. Co do reszty Asusów też zastrzeżeń nie mam. Swoją drogą skąd u Ciebie taki nawał Nexusów? Magazyn? :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona