Ważne

Sharp przygotowuje się do masowej produkcji ekranów 3840 x 2160 pikseli

sharp-AQUOS-PAD-SHT22-21-bezel-less-handling

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o 10-calowych wyświetlaczach pokazanych przen Japan Display. Oferują on rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli (4K2K) co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 438 ppi. Jest to świetny wynik, ale główny konkurent tej firmy, Sharp nie zamierza zostać z tyłu i również zapowiada ekrany o takiej rozdzielczości.

Sharp przygotowuje się do masowej produkcji wyświetlaczy LCD do smartfonów i tabletów o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Przeznaczone one będą dla tabletów, których wyświetlacze będą miały między 7 a 9 cali.  Jednak jeśli myślicie, że takie urządzenia szybko zaleją rynek, to muszę Was rozczarować. Japońska firma chce zacząć produkcję dopiero na wiosnę w przyszłym roku.

Zanim jednak te ekrany trafią do tabletów, powinniśmy zobaczyć nowe rozwiązania przeznaczone dla 5,5-calowych phabletów. Nie będą one miały tak dużej rozdzielczości, ale i tak zagęszczenie pikseli ma być na poziomie 800 ppi. Aktualnie liderem w tym zestawieniu jest Oppo Find 7, który ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i zagęszczeniu pikseli na poziomie 538 ppi.

Źródło

Komentarze

 • Takaszi

  To zaczyna trącać o abstrakcję. Rozumiem, że w przypadku “krzaczków i domków” ich języka to ma znaczenie, również w fotografii, nie neguję potrzeb ogólnych, zawsze więcej/lepiej, ale to i tak oszałamia.

 • GieKa

  Wyścig na gigaherce nie na sensu w przypadku urządzeń mobilnych. Wyścig na “cienkość” też nie za bardzo bo za “cienkie” urządzenia mogą być nieporęczne. Wyścig na megapiksele już dawno w fotografii się zatrzymał więc i w mobilnych nie ma parcia. Pozostały ekrany. Ale i to się szybko skończy. To w czym będą się później prześcigać?

  • W fajności systemu. Wreszcie.

   • TAAAAAAAAAA na pewno hehe… może Android 6.0 będzie już sensowny i użyteczny ; ) ja bym wolał, aby coś z tym dziadostwem dotykowym zrobili, bo cholery idzie dostać pisząc coś na tych “klawiaturach”…

    • Takaszi

     To sobie zmień, nie potrafisz? A wybrzydzanie całkiem, całkiem ci wychodzi.

    • dred

     Święta racja. Te klawiatury ekranowe i inne swype, to straszne gowno. Najmilej wspominam moja rozkladana nokie n97 ze swietna obudowa i jeszcze lepsza klawiatura.

     • Ostatnio wpadłem na pewien pomysł, który może pomóc… ciekawe, czy to już produkują. Jeśli nie – może zrobię jakiś startup ; )

  • Tomasz Lenartowski

   Może w długości działania na baterii? Nieeee, marzy mi się.

 • Ale masakra… zamiast zoptymalizować co mają, to zaczyna się nabijanie pikseli, zupełnie jak w aparatach cyfrowych… a pewnie i tak nie “przygotowuje”, tylko już napieprzają, bo zainwestowali w technologie i trzeba sprzedać. Zamiast rozwijać OLED i pracować nad oszczędnością energii.

 • barwniak

  Fajne, tylko szkoda, że nie do monitorów laptopów i monitorów komputerowych. Ja, na swoim 21,5″ FHD, to mogę liczyć piksele. Aktualnie w przeglądarce działam na zoom 80%, gdybym miał 4K przeszedł bym na 60% i miał treść bardziej czytelną jak teraz.

 • DiamondBack

  Po kiego grzyba? Niech zamiast w rozdzielczość ładują pieniądze w ważniejsze aspekty. Choćby energię i odświeżanie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona