Japan Display prezentuje 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli!

Japan Display 10 cali

Rozdzielczość HD nadal jest bardzo popularna w wielu urządzeniach przenośnych, ale coraz częściej producenci decydują się na FullHD. Powstają również tablety czy phablety z wyświetlaczami o większych rozdzielczościach, ale nie ma ich tak dużo. Czy zmieni się to za sprawą Japan Display i ich ekranów?

O tej firmie pisaliśmy już, gdy zaprezentowała 7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Wczoraj Japan Display zaprezentowało 10,1-calowy wyświetlacz IPS, którego rozdzielczość wynosi aż 3840 x 2160 pikseli (4K2K)! Takie parametry sprawiają, że zagęszczenie pikseli na tym ekranie wynosi 438 ppi.

Poza tym może on pochwalić się również niskim zapotrzebowaniem na energię dzięki technologii LTPS, kątom widzenia sięgającym 160 stopni oraz kontrastem 1100:1. Energia potrzebna to 2180mW, a jasność wynosi 400 cd/m2. Myślicie, że szybko zobaczymy urządzenia wyposażone w ten wyświetlacz? Podobno jednym z pierwszych ma być Sony Xperia Z3 Tablet.

Źródło

Komentarze

 • Glee

  Jaka marna rozdzielczość ! Nie kupię, jak nie będzie minimalnie 8192×4608 – przecież lupa, którą zakupiłem do szukania pikseli nie może się zmarnować.

  • Ja(ten prawdziwy)

   Samsung już szykuje hordę urządzeń, które spełnią twoje potrzeby. Jakieś…
   6… tysięcy… 999 modeli. Każdy będzie oferował inną nazwę.

   • Mekateshi

    Bardzo dobrze! człowiek musi mieć wybór :D

    • Ja(ten prawdziwy)

     A jak, co nie?!
     XD

  • uze

   cyt: “przecież lupa, którą zakupiłem do szukania pikseli nie może się zmarnować.”

   Aleś Ty głupiutki.

 • Wredny Cenzor

  Pięknie, tylko po co? Co z tego, że wyświetlacz pobiera mało prądu skoro grafika dająca taką rozdzielczość nie da rady, będzie przycinać gry? A jeśli już da radę to sama pobierze dużo prądu. To technologia akumulatorowa musi pójść do przodu, bo nie nadąża. Moim zdaniem Full HD dla 10″ wystarczy, na razie nie ma sensu więcej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona