Ważne

LG G3 z wymienialną baterią i prawdopodobnie metalowymi pleckami

Bm9Gch0CIAA4yD5

Za niecałe trzy tygodnie LG G3 ujrzy światło dzienne, to też pojawia się o nim coraz więcej zdjęć i informacji. Najnowsze fotki udostępnione przez Evleaks zdradzają pokrywę baterii (bez widocznej na wcześniejszych przeciekach plastikowej osłony),która wydaje się być metalowa.

Oczywiście po plastikowej skórze Samsunga nie można być pewnym, czy element widoczny na zdjęciu nie jest po prostu pseudoszczotkowanym tworzywem sztucznym. Może pozostawienie Samsunga jako jedynego plastikowego gracza na rynku flagowych słuchawek, mogłoby dać ostateczny powód do zastosowania lepszych materiałów w ich urządzeniach, wobec czego metalowy G3 ucieszyłby mnie podwójnie.

g3sd

Drugie zdjęcie ukazuje gniazdo na baterię tabletfonu, która ewidentnie będzie wymienialna, w przeciwieństwie do obecnego modelu. Osobiście nie jestem zwolennikiem ani otwieranych obudów, ani wymienialnych baterii, bowiem może to tylko zaszkodzić spasowaniu materiałów oraz smukłości obudowy. Po za tym, bateria w smartfonie zauważalnie straci na żywotności najwcześniej po dwóch latach użytkowania, czy ktoś w tej chwili przewiduje używanie telefonu z najwyższej półki przez tak długi czas, żeby musieć ją wymieniać? Poza tym istnieją powerbanki.

Źródło

Komentarze

 • Mateusz

  A ja wolę mieć wymienialną baterię ponieważ gdy coś stanie się z nią to mogę sam ją wymienić a tak to musiałbym oddać do serwisu i czekać, czekać, czekać.

  • Bartoosh21

   i czekać.. czekać czekać i czekać… :P

  • P Dampc

   Jak tak to ja wolę mieć wymienialny ekran, bo jak mi się zbije…

  • LCD

   do tego w razie porysowania można sobie wymienić, lub ewentualnie na nie oryginalną o innym kolorze, materiale czy fakturze albo wsadzić baterię np. od zero lemon i mieć 3x dłuższy czas pracy na baterii :)

  • Michał

   Na wstępie dodam, że nie usprawiedliwiam tutaj iPhone czy innych nie wymienialnych(bo co do innych to nie wiem), ale w iPhone jak masz po gwarancji, to też można bez większych problemów zmienić. Odkręcasz klapkę i tam masz taki kabelek. Fakt, że jest to ciut trudniejsze, niż wysunięcie i wsunięcie nowej, ale wciąż wykonalne ;)

 • hellypton

  Ja wolę wymienialną baterię – u mnie po 1,5 roku padłą, kupiłem za 30zł zamiennik i śmiga. A tak byłby kosz.

  “Po za tym, bateria w smartfonie zauważalnie straci na żywotności najwcześniej po dwóch latach użytkowania, czy ktoś w tej chwili przewiduje używanie telefonu z najwyższej półki przez tak długi czas, żeby musieć ją wymieniać? Poza tym istnieją powerbanki.”

  ROTFL – bateria będzie mi trzymać 2h i mam nosić przy sobie klocka powerbank? I na cholere mi smukła obudowa…

  • P Dampc

   W żadnym ze swoich urządzeń po 2 latach używania nie uświadczyłem zauważalnego spadku żywotności baterii, to gdzie tu 2h…

 • uru28

  Jeśli ktoś kupi smarfon za 2k to można się spodziewać że chciałby żeby trochę pochodził…Ba, osobiście wcale bym nie płakał gdyby w tabletach (zwłaszcza tych o mocniejszej specyfikacji) była taka możliwość, co oczywiście nie nastąpi bo producent woli żebyśmy kupili nowy sprzęt.Jest jeszcze jedna kwestia, po okresie 2-3 lat zaczyna się problem z wymianą baterii nawet w serwisie bo w przypadku mniej topowych modeli najnormalniej w świecie nie mają na stanie ogniw a u producenta nie ma…

  • P Dampc

   zazwyczaj ktoś kto kupuje telefon za 2000 to szybko go wymieni jeżeli zawsze chce mieć najmocniejszy sprzęt albo dostanie nowy na przedłużenie umowy jeżeli wziął go w abonament

 • Tomek

  Nie wyobrażam sobie fona bez możliwości wymiany baterii. Zawsze noszę zapasową która wejdzie do każdej kieszeni (nawet tej najmniejszej) Poza tym jest to najefektywniejsze źródło energii. Powerbanki mają sprawność rzędu 70-80% i są kilkukrotnie większe

 • Rafał Gruszka

  Ludzie a czy w telefonach czy innym sprzęcie mimo braku łatwej wymiany baterii nie istnieje jakakolwiek wymiana? Ja w każdym Iphone za pomocą odpowiedniego śrubokręta za pare groszy(chyba kazdy obsługiwał takie cuś) i wymieniłam baterie bez najmniejszego problemu a przy tym mam nadal spasowaną i smukłą obudowę. Plecki taki sam sposób mozna wymienić. Nie szukać problemów gdzie ich nie ma:)))

 • Takaszi

  “Po za tym, bateria w smartfonie zauważalnie straci na żywotności najwcześniej po dwóch latach użytkowania, czy ktoś w tej chwili przewiduje używanie telefonu z najwyższej półki przez tak długi czas, żeby musieć ją wymieniać? Poza tym istnieją powerbanki.”

  Z ta utratą po 2 latach to różnie bywa (bywa wcześniej), poza tym zawsze taki topowy model po zmodowaniu mogę oddać w dobre ręce, wystarczy nowa bateria i jak nówka śmiga. A powerbanki to, hm nie moja bajka, już to przerabiałem, gdyby tak wersja z pamięcią i ogniwem fotowoltaicznym to może.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona