Wiko VIEW

Apple kupiło LuxVue… nie wiadomo po co. Najprostsza odpowiedź? Patenty. I to ciekawe

apple_logo

LuxVue, amerykańska firma pracująca nad energooszczędną technologią LED, została kupiona przez Apple. Informację tę podał wczoraj blog recode.net, powołujący się z kolei na wpis, który pojawił się na Techcrunch w ubiegły piątek.

Nie oznacza to od razu tego, że w urządzeniach mobilnych Apple pojawią się nowe ekrany, które będą generować mniejsze zapotrzebowanie na energię. Gigant z Cupertino owszem, potwierdza zakup, ale nie chce się już pochwalić, po co mu owa spółka.

Apple buys smaller technology companies from time to time, and we generally do not discuss our purpose or plans.

Tak brzmi oficjalny komunikat Apple w sprawie przejęcia LuxVue. Czyli – Apple od czasu do czasu kupuje mniejsze firmy technologiczne, ale zazwyczaj nie komentuje tego i nie podpiera ewentualnymi planami, które związane są z zakupem kolejnych spółek.

A może chodzi o atrakcyjne patenty?

Nie jest tajemnicą, że wraz ze spółką, do Apple przyfruną patenty, których wnioskodawcą było LuxVue. Wśród nich znajdują się rozwiązania, które wprowadzają do technologii LED usprawnienia, które mają na celu zmniejszenie poboru przez nią prądu. To może mieć kluczowe znaczenie dla wytwarzania energooszczędnych ekranów, bo jak wiemy, to najczęściej te komponenty używanych przez nas urządzeń pożerają najwięcej energii, a wszystko wskazuje na to, że kwestia usprawnienia baterii stanie w miejscu na długie lata.

Nawet, jeśli Apple nie wykorzysta patentów uzyskanych dzięki przejęciu LuxVue, będzie mogło zarabiać na nich, gdy inni producenci sprzętu zdecydują się na zaimplementowanie ich w swoich rozwiązaniach. Apple znane jest z obudowywania się patentami, na których potem generuje profity. Ostatnimi czasy miejsce miała kolejna ofensywa Apple skierowana w Samsunga, pisał o niej Piotr Górecki w tym wpisie.

Co ciekawsi z Was mogą zapoznać się szczegółowo z listą patentów, których posiadaczem było LuxVue: http://www.faqs.org/patents/assignee/luxvue-technology-corporation/

Źródło: Techcrunch oraz ReCode

Komentarze

 • manzares

  Apple trollem wszechczasów. Nigdy nic od nich nie kupię. Wnerwiają mnie.

  • omomom

   Ta firma umarła razem z Jobsem

 • Azawakh

  No to mamy potwierdzenie na to, że Apple ma niewiele nowych pomysłów i troll ująć generuje sobie zyski ale ciekawe, że tylko na jednej firmie a mianowicie Samsungu. Czyżby inni producenci jak chociażby LG albo Raki Oppo podpisali jakieś umowy, że Apple ich nie tyka?

 • Bogdan

  Wszyscy w SV wiedzą po co, tylko Wy się zastanawiacie. Otóż — iWatch. Tadaam. 9x mniejsze zapotrzebowanie na baterię w urządzeniu, do którego ludzie przyzwyczaili się, że po prostu DZIAŁA KILKA LAT non stop. Dlatego ich kupili. I robili to już miliard razy, kupując firmy od żyroskopów, szkła, multi-touch itd. Jeśli jest na rynku coś, co jest Ci potrzebne do sukcesu, kupujesz to w pół roku lub próbujesz wynaleźć po swojemu w 2 lata. Skoro ich technika produkcji ma patent, to chyba wiadomo co zrobili i dlaczego. Tyle.

  • Bogdan

   Ach, no i nie wspominając o tym, że Kapil (co-founder LuxVue) pracował w Apple…

  • Bogdan – iWatch, ok. Ale jakoś nie biorę już tego projektu na poważnie. Apple nie jest już wielkim innowatorem, jak za Jobsa i niestety nie będzie pionierem tego rozwiązania. To już jest na rynku i palma pierwszeństwa przypadła komu innemu. Tym samym iWatch wcale nie musi być tak ważny, choć niewątpliwe jest to, że się pojawi.

   Do czego zmierzam – Apple posiadając patent użyczy go innym firmom technologicznym, żeby mieć z niego korzyści, bo jak sam widzisz, kwestia rozwoju baterii stanęła, a urządzenia jak żarły, tak będą żreć energię. To jest główny punkt, dla którego Apple przejęło LuxVue.

  • vixen

   wszyscy “wiedzą”? Wszyscy ZGADUJĄ. I nic więcej. Nikt nie wie po co japkowi ta firma, wiec mozna jedynie strzelać mniej lub bardziej w ciemno. Za to pozerzy pokroju Bogdana czy gnojkow z portali branżowych będą udawać wszystkowiedzacych, “bo to taka oczywista oczywistość.”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona