PiPo stworzy pierwszy tablet z Rockchipem RK3288? - Tabletowo.pl

PiPo stworzy pierwszy tablet z Rockchipem RK3288?

Tabletowo.pl PiPo stworzy pierwszy tablet z Rockchipem RK3288? Ciekawostki Nowości Plotki / Przecieki

Procesory Rockchipa to w świecie androidowych tabletów już pewnego rodzaju standard. Jednostki tegoż producenta można spotkać w ogromnej liczbie modeli z systemem od Google’a na pokładzie. Cieszące się wielką popularnością procesory RK3066 oraz RK3188 pomogły Rockchipowi zbudować mocną pozycję na rynku, i mimo że, jak mówią statystyki, najwięcej procesorów do tabletów z zielonym systemem dostarcza Allwinner, to firma jest na pewno liczącym się graczem. Ostatnio w jej ofercie pojawił się nowy, czterordzeniowy układ o nazwie RK3288, który ma zastąpić starszy i  zasłużony już model RK3188. Według pierwszych doniesień zobaczymy go premierowo w tablecie marki PiPo.

Urządzenie z Rockchipem RK3288 miałoby zadebiutować już w kwietniu, przynosząc ogromny skok wydajności dzięki nowej jednostce centralnej. Na zdjęciu możemy zaobserwować domniemany wygląd produktu. A co wiemy o samym procesorze?

Według samego Rockchipa, nowy układ RK3288 względem RK3188 przynosi ogromny przyrost wydajności. Podzespół składający się z czterech rdzeni Cortex A17 taktowanych zegarem 1,8 GHz oraz GPU Mali T764 ma być wydajniejszy od poprzednika o 50% jeśli chodzi o CPU i aż o 500% jeśli mowa o procesorze graficznym. Rockchip RK3288 ma bez problemu dekodować materiał wideo z kodekiem H.265 oraz obsługiwać ekrany o rozdzielczości 2K i 4K. Procesor jest jednostką 32-bitową wykonaną w procesie technologicznym 28 nm.

O samym tablecie nie wiemy w zasadzie nic, jednak na pewno zmieni się to w ciągu kilkunastu dni. Jeśli faktycznie PiPo zamierza wypuścić na rynek pierwsze urządzenie z nowym procesorem Rockchipa, z całą pewnością będzie o nim głośno. Gdy tylko uzyskamy na ten temat odpowiednie dane, nie omieszkamy Was poinformować.

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona