Ważne

Allwinner Technology producentem dostarczającym najwięcej procesorów tabletom, po Apple

allwinner-logo-660x362

Nie Qualcomm, nie MediaTek, i nie Rockchip dostarczają najwięcej układów SoC. Według IDC to Allwinner Technology wyprodukował w minionym roku najwięcej procesorów, pomijając Apple. To oznacza tylko jedno – rynek najtańszych tabletów i smartfonów ma się bardzo dobrze.

Pierwsze miejsce piastuje Apple, mimo że tylko projektuje, a nie produkuje swoje procesory. Natomiast drugie zajmuje tytułowa firma zajmująca się produkcją typowo low-endowych procesorów głownie dla tabletów. Paradoksalnie firmą, która tworzy układy dla Apple był do tej pory głównie Samsung. Firma z Cupertino sprzedała w 2013 roku aż 26 mln tabletów.

W minionego roku z fabryk Allwinner Technology wyjechało 18 milionów układów SoC. To o 4 mln zamówień mniej, niż na procesory Apple Ax, ale o dwa razy tyle, co wyprodukowała firma zajmująca trzecie miejsce – Rockchip (około 9 mln). Według raportu IDC w poprzednim roku wytworzono łącznie 88,3 mln procesorów przeznaczonych dla tabletów.

Co prawda układy chińskiej firmy nie oferują wydajności na miarę procesorów Snapdragon, Tegra, czy Apple Ax, ale są znacząco tańsze.

źródło, źrodło

Komentarze

 • benek

  “To oznacza tylko jedno – rynek najtańszych tabletów i smartfonów ma się bardzo dobrze.” Zdanie trochę na wyrost bo Allwinner Technology produkuje układy do masy innych rzeczy stąd tak dobry wynik.Jak już chce się dopisywać coś od siebie do kopiuj-wklej to najpierw trzeba się zorientować trochę w temacie

  • Kamil Zawiślak

   Te statystyki odnoszą się do procesorów tabletowych, nie masy innych urządzeń.

 • ddd

  Apple nie produkuje żadnych procesorów. Nie do końca jasno jest napisany ten arykuł.

  • Mietek

   Ano właśnie. Apple w ogóle nie powinno być uwzględnione w tych statystykach…

 • armi

  Jakoś nie widać bogatej oferty tabletów /smartfonów z prockami allwinner

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona