Chuwi V17HD: czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM oraz Android 4.4 za 48 dolarów. Da się jeszcze taniej?
Ważne

Chuwi V17HD: czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM oraz Android 4.4 za 48 dolarów. Da się jeszcze taniej?

Gdy dwa dni temu, chcąc przestrzec Was przed nieostrożnym oszczędzaniem, surowo oceniłem Pipo Talk T4 (i słusznie!), wielu z Was zarzucało mi, iż nie mam racji, twierdząc że za 200 złotych trudno jest znaleźć sensowne urządzenie z niezłą specyfikacją. Mamy jednak rok 2014, a ja nadal będę upierał się przy tym, że rozdzielczość WVGA w phabletach/tabletach jest po prostu za niska do komfortowego korzystania z urządzenia. Wiem o tym nie tylko ja, ale także producenci, którzy coraz rzadziej prezentują sprzęt o tak archaicznych parametrach technicznych. A że skonstruować bardzo tani sprzęt z niezłą specyfikacją się da, pokazała firma Chuwi. I to właśnie jej produkt chciałem Wam dziś przedstawić. Poznajcie Chuwi V17HD – tablet za 48 dolarów!

Urządzenie to, mimo swej niewiarygodnie niskiej ceny (w przeliczeniu jest to na dzień dzisiejszy 145 złotych), ma naprawdę solidną specyfikację, którą absolutnie muszę pochwalić. Urządzenie posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 o taktowaniu 1,6 GHz na rdzeń, GPU Mali-400 MP4 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Jak widać, nawet pomimo maksymalnego cięcia kosztów, parametry techniczne Chuwi V17HD nadają się do normalnego użytkowania. Reszta specyfikacji urządzenia obejmuje 8 GB wbudowanej pamięci na dane, WiFi, przednią kamerkę do wideorozmów, głośnik monofoniczny i Androida 4.4 KitKat. Jeśli nie tak ma wyglądać oszczędzanie „z głową”, to faktycznie – posypuję głowę popiołem.

Jak wspominałem, tablet Chuwi kosztuje w Chinach 48 dolarów, co daje w przeliczeniu 145 złotych (bez podatków). Wydaje się, że cena ta nokautuje wszystkie podobne urządzenia z najniższej półki. Jestem bardzo ciekaw, czy da się wyprodukować jeszcze tańsze urządzenie z przyzwoitą specyfikacją.

A Wy jak uważacie? Czy jest miejsce na kolejne rekordy pod względem produkcji tabletów w bardzo niskiej cenie?

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona