Wiosną pojawi się aktualizacja Windowsa 8.1

Wiosną pojawi się aktualizacja Windowsa 8.1

Choć Mobile World Congress rozpocznie się jutro, niektóre firmy już dziś przedstawiają swoje prezentacje. Wśród nich znajduje się Microsoft, w imieniu którego przemawiał Joe Belfiore, wiceprezes i dyrektor Windows Phone Program Management. Ogłosił on, że aktualizacja systemu Windows 8.1 pojawi się już niedługo, bo wiosną tego roku. Jedną z ważniejszych rzeczy którą wniesie, będzie usprawnienie systemu dla urządzeń pozbawionych ekranów dotykowych.

Jak powszechnie wiadomo, jednym z „grzechów głównych” Windowsa 8 było ukierunkowanie głównie na obsługę poprzez dotyk. Prowadziło to do różnych komplikacji oraz wielu frustracji ze stron użytkowników, którzy woleli (bądź musieli z uwagi na brak stosownego sprzętu) korzystać z systemu w sposób klasyczny. W aktualizacji do wersji 8.1 widać było, że Microsoft zwrócił uwagę na opinię klientów i zaczął coś w tym kierunku robić, choć efekty wciąż dla wielu nie był zadowalające. Kolejny update ma być już jednak w dużym stopniu skupiony na zaoferowaniu wygody użytkowania systemu poprzez klawiaturę i mysz. Jak stwierdził Belfiore:

„We love touch, but we do want to make things better for people who don’t have touchscreens.”

Oznacza to, że pomimo iż firma uważa obsługę poprzez dotyk za ważny i pozytywny aspekt, ma na uwadze również użytkowników nie posiadających ekranów dotykowych.

Kolejna ważna informacja to wsparcie systemu dla urządzeń wyposażonych w pamięć RAM o wielkości 1 GB oraz pojemność użytkową 16 GB. Dla przypomnienia, aktualne wymagania Windowsa 8.1 to:

  • dla 32 bitowej architektury – ok 16 GB pojemności oraz 1 GB RAM,
  • dla 64 bitowej architektury – ok 20 GB pojemności oraz 2 GB RAM.

Jeżeli wziąć pod uwagę ostatnie plotki o obniżeniu cen preinstalowanego systemu dla urządzeń o wartości detalicznej poniżej 250 dolarów, coraz pewniejsze jest, iż Microsoft próbuje wzmocnić swoje miejsce na rynku tańszych urządzeń – w tym tabletów.

Aktualizacja ma również wprowadzić nowe funkcje dla prawego klawisza myszy, nowy sposób zarządzania i zamykania aplikacji a także łatwy dostęp do wyszukiwania, wyłączania/restartowania oraz ustawień urządzenia. Według Belfiore’a także taskbar ma zostać ulepszony, dzięki czemu oferować będzie łatwiejsze uruchamianie i przełączanie aplikacji. W jaki sposób ma to zostać zrealizowane, pozostaje niewiadome.

[źródło] [źródło 2]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona