Ważne
Wiko VIEW

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G (wideo)

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-11

Jeszcze kilka miesięcy temu ze świecą można było szukać ciekawego sprzętu (nie mylić z high-endowym) z 3G w cenie do tysiąca złotych. Ostatnio na szczęście sytuacja na rynku uległa zmianie (czyt. poprawie), czego doskonałym dowodem jest choćby testowany przeze mnie tablet Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G, którego aktualna cena wynosi ok. 700 złotych.

Zanim jednak przejdziemy do tego, co najważniejsze, czyli do recenzji produktu, muszę wspomnieć kilka słów o jego starszym bracie. Bo pomimo tego, że w jego nazwie brakuje jedynie dopisku “3G”, nie są to te same urządzenia, choć również obudowa mogłaby na to wskazywać. Specyfikacja techniczna obu modeli różni się dość znacznie.

I tak, poprzednik modelu z 3G posiada ekran o tej samej przekątnej, ale o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, dwa razy więcej pamięci RAM – 2GB oraz dwa razy więcej pamięci wewnętrznej – 16GB. Oprócz tego oferuje nieco bardziej pojemny akumulator – 8000 mAh. A to wszystko w cenie niewiele wyższej niż w wersji z modemem – aktualnie ok. 860 złotych. W jego recenzji wspomniałam o nierównej pracy tabletu oraz braku optymalizacji. To oznacza, że czasem lepiej zrezygnować w high-endowych parametrów na rzecz nieco gorszych, by  móc cieszyć się dobrze działającym, a nie zacinającym się, sprzętem. W przypadku testowanego modelu, Kiano postanowiło pójść właśnie tą drogą – dodając modem 3G, ale rezygnując głównie z wysokiej rozdzielczości ekranu.

Po krótkim spojlerze pora na recenzję Kiano Elegance 9,7 by Zanetti 3G.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-07

Parametry techniczne Kiano Elegance 9,7 by Zanetti 3G:
– ekran IPS 9,7″ 1024 x 768 pikseli,
– czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 1,6GHz z czterordzeniowym Mali 400,
– Android 4.2 Jelly Bean,
– 1GB RAM,
– 8GB pamięci wewnętrznej,
– 3G ze wsparciem dla Aero2,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– Bluetooth,
– slot kart microSD,
– port microUSB,
– wyjście microHDMI,
– aparat 2 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix
– akumulator o pojemności 7800 mAh,
– wymiary: 240 x 178 x 10 mm,
– waga: 605 g.

Wideorecenzja Kiano Elegance 9,7 by Zanetti 3G:

Jakość wykonania, porty, złącza

Znakiem rozpoznawczym tabletów Kiano z serii Elegance jest doskonale prezentująca się, solidna obudowa, wykonana ze szczotkowanego aluminium. Ale oprócz tego, że jest na czym zawiesić oko, mamy do czynienia ze sprzętem, który oferuje odpowiedni stosunek parametrów technicznych do ceny.

Na pierwszy plan wysuwa się świetna jakość wykonania urządzenia i jego wzornictwo, które cieszy oko. Nie może tu być mowy o złym spasowaniu elementów obudowy, skrzypieniu podczas użytkowania czy o innych defektach związanych z wykonaniem tabletu. Pod tym względem można się jedynie przyczepić do nie do końca sztywnego szkieletu obudowy, która przy mocniejszym ściśnięciu ugina się, powodując tak zwane “pływanie” ekranu. Trzeba zauważyć, że tablet jest stosunkowo ciężki – waży nieco ponad 600 gramów.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-06

Wszystkie przyciski, porty i złącza umieszczone zostały blisko siebie. Na prawej krawędzi produktu znajdziemy, od góry, włącznik, przyciski do regulacji głośności, osadzony w obudowie przycisk reset, którego na szczęście nie dane mi było użyć podczas testów, port ładowania, wyjście microHDMI, port microUSB, 3.5 mm jack audio oraz głośnik. Sloty kart: SIM i microSD znajdują się w prawej części dolnej krawędzi.

Z przodu mamy do czynienia z 9,7-calową taflą wyświetlacza, nad którym w prawym górnym rogu (trzymając tablet w pozycji poziomej, czyli zgodnie z logo Kiano na obudowie) umieszczona została kamerka do połączeń wideo. Z tyłu, na obudowie, znajdziemy wyłącznie obiektyw aparatu – w lewej górnej części oraz logo Kiano – w centralnej części u góry.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-02 kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-03 kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-04

– gniazdo ładowania: wtyczka wystaje ok. 2 mm,
– wyjście microHDMI: wtyczka nie wystaje, jest odpowiednio stabilnie osadzona w porcie; bez problemu przesyła obraz wraz z dźwiękiem do telewizora,
– microUSB: nie można za jego pomocą ładować tabletu poprzez np. podłączenie do komputera; obsługuje za to akcesoria peryferyjne, wśród nich między innymi pendrive’a, myszkę, klawiaturę oraz dyski zewnętrzne. Wynik tabletu uzyskany w ATTO poniżej:

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-atto kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-hdmi

Warto jeszcze wspomnieć, że tablet otrzymujemy w pudełku cechującym się charakterystyczną dla Kiano kolorystyką: połączenie bieli i fioletu. W środku znajdziemy kabel USB, ładowarkę sieciową, słuchawki, przejściówkę oraz papierki w postaci kilkujęzycznej instrukcji obsługi i karty gwarancyjnej.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-01

Wyświetlacz

Osoby, które wcześniej miały do czynienia z Retiną (czy to “oryginalną” w iPadach, czy w tańszych urządzeniach, jak choćby Kiano by Zanetti 9,7 bez 3G), bezsprzecznie zauważą, że rozdzielczość – choć wciąż standardowa dla tej przekątnej – nie powala na kolana, ze względu na gęstość pikseli na cal wynoszącą 132 ppi. Mamy tu bowiem do czynienia z matrycą IPS o przekątnej 9,7″ o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Oznacza to, że czcionki na stronach internetowych nie są czytelne i ostre jak brzytwa, ale są wystarczające do w miarę komfortowego (biorąc pod uwagę porównanie z Retiną) użytkowania.

Jak wspomniałam wcześniej, obniżenie rozdzielczości ekranu znacznie wpłynęło na działanie tabletu – jest ono płynniejsze i bardziej stabilne, przez co nie można tego ruchu ze strony Kiano uznać za błąd – z pewnością był przemyślany (a przynajmniej na taki wygląda ;)).

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-przeglądarkazklawiaturą kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-przeglądarkazklawiaturą2

Dzięki zastosowaniu technologii IPS kąty widzenia są bardzo dobre – nie ma mowy o ciemnieniu barw czy ich przekłamaniu przy większym odchyleniu, podobnie jak odwzorowanie kolorów i ich nasycenie. Maksymalna jasność ekranu to 300 nitów. Niestety, podczas ostrego słońca nie wystarcza, by komfortowo korzystać z tabletu. W innych okolicznościach jest sporo lepiej.

W ogólnym rozrachunku ekran tabletu Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G działa świetnie i reaguje nawet na najlżejsze muśnięcia palca. Jest jednak coś, co przykuło moją uwagę. Tym “czymś” jest problem z przybliżaniem i oddalaniem treści w przeglądarkach plików PDF – co ciekawe, występuje tylko tam (w przeglądarkach internetowych i w zdjęciach już nie). Mowa o przybliżaniu nie tej części ekranu, którą chcemy, nieprzybliżaniu w ogóle lub przybliżeniu i automatycznemu oddaleniu. Problem w testowym egzemplarzu występował nie tylko w Adobe Reader czy preinstalowanym PDF Reader, ale też w ezPDF Reader.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-cpuz kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-cpuz2

Działanie, oprogramowanie

Tablet pracuje w oparciu o Androida 4.2.2 Jelly Bean (nie jest zrootowany). I tu nie można powiedzieć na jego temat złego słowa. Podczas testów nie zawieszał się, choć można było zauważyć lekkie spowolnienie działania np. podczas korzystania z wielu aplikacji lub przeglądania kilku otwartych kart w przeglądarce. Ale i to jest normalne podczas znacznego obciążania każdego tańszego urządzenia. I, co ważne, pracował o wiele, wiele sprawniej i sprawiał mniej problemów niż jego starszy brat bez modemu.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-root

Naszym centrum dowodzenia są dwie belki. Pierwsza, górna, standardowa podzielona jest na dwa obszary. Z lewej strony wysuwa się informacje dotyczące powiadomień (np. o wykonaniu zrzutu ekranu), daty i godziny. Z prawej natomiast mamy szybki dostęp do ustawień oraz możliwość przejścia do profilu użytkownika, jak również pełnych ustawień urządzenia. Ciekawostką może być dolna belka, na której widnieją wszystkie przyciski systemowe – wstecz, home i otwarte aplikacje. Z poziomu ustawień tabletu możemy do nich dodać ikonę wykonywania zrzutów ekranu.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-belkalewa kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-belkaprawa kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-screeny

Bogactwa preinstalowanych aplikacji w przypadku testowanego modelu nie uświadczymy. Na jego pokładzie prosto po wyjęciu z pudełka znajdziemy następujące: aparat, ApkInstaller, Explorer (menadżer plików), galeria, Gmail, przeglądarka internetowa, kalendarz, kalkulator, Kingsoft Office, Movie Studio, odtwarzacz muzyczny i wideo, PDF Reader, poczta, rejestrator dźwięku, Google Play, Google Talk oraz zegar. Co ważne, natywnie tablet oferuje obsługę Flasha, dzięki czemu bez żadnego problemu możemy w preinstalowanej przeglądarce obejrzeć filmy z serwisów internetowych czy zagrać w gry wymagające Flasha.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-limitprocesów kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-system

Test pamięci systemowej (AndroBench dla 64/64 MB):
– szybkość ciągłego odczytu danych: 13,13 MB/s
– szybkość ciągłego zapisu danych: 5,38 MB/s
– szybkość losowego odczytu danych: 10,42 MB/s, 2668.68 IOPS(4K)
– szybkość losowego zapisu danych: 0,32 MB/s, 82.12 IOPS(4K)

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-androbench

Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G posiada 8GB pamięci wewnętrznej, ale – jak wiadomo – nie jest to ilość, którą otrzymuje użytkownik. Ta wynosi 4,63GB pamięci magazynowej (w postaci nand flash) oraz 1,97GB na aplikacje (tj. tzw. pamięć wewnętrzna).

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-pamięć

WiFi podczas testowania urządzenia sprawowało się bardzo dobrze. Nie zdarzyło się, by połączenie zostało przerwane. Siła sygnału WiFi wynosiła – metr od routera: – 38dB, natomiast 10 metrów od niego: – 68dB.

Z 3G również nie było problemów. Co ważne, tablet obsługuje Aero2 i funkcję przenośnego dostępu. Nie umożliwia wykonywania połączeń głosowych.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-tethering

Wideo, głośnik

Zastosowanie w tablecie Kiano akumulatora o dużej pojemności, który oferuje dobry czas pracy zachęca, by podczas podróż obejrzeć na nim jakiś film. Sprawdźmy zatem, jak urządzenie poradziło sobie z testowanymi próbkami:
– mkv, 480p, xvid, as l5, 1mbps, he aac, napisy: płynnie, z dźwiękiem, z napisami,
– mkv, 720p, h264, 3mbps, vorbis, napisy: płynnie, z dźwiękiem, z napisami,
– mkv, 720p, h264, hp 3.1, 600kbps, aac/mp3 dual audio: płynnie, lekki brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem, obie ścieżki dźwiękowe dostępne,
– mkv, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3, napisy: płynnie, z dźwiękiem, z napisami,
– mp4, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3: płynnie, z dźwiękiem,
– mp4, 720p, h264, mn 3.1, 3mbps, aac: płynnie, z dźwiękiem,
– mkv, 720p, h264, hp 3.1, 3mbps, aac: płynnie, z dźwiękiem,
– mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 40mbps: płynnie,
– mkv, 1080p, vc1, ap l3, 18mbps, ac3: płynnie, z dźwiękiem,
– mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 10mbps, dts, napisy: płynnie, z dźwiękiem, z napisami.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-10

Głośnik jest jeden. Aż prosi się, by na przeciwległej krawędzi znajdował się drugi głośnik, a tu niestety… Jest jeden, przez co nie mamy do czynienia z dźwiękiem stereo. W dodatku umieszczony został w dolnej części prawej krawędzi, co sprawia, że trzymając tablet w dłoniach nie sposób nie zasłonić jego otworu, a co za tym idzie – zagłuszyć wydobywający się z niego dźwięk.

Sam dźwięk jest stosunkowo głośny, choć nie na tyle, by słyszeć dialogi z filmu jadąc samochodem czy autobusem, i całkiem czysty. Na najgłośniejszym ustawieniu trudno doszukiwać się trzeszczenia czy charczenia charakterystycznego dla głośników znajdujących się w tabletach.

Gry, benchmarki

Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G w grach, podobnie jak podczas codziennego użytkowania, również radził sobie nie najgorzej, ale żeby nie było, że rewelacyjnie. W bardziej wymagających tytułach widać było występujące przycinki, które jednak nie były na tyle irytujące, by rozgrywka nie przynosiła użytkownikowi rozrywki.

Benchmarki (w nawiasach wyniki modelu bez 3G):
AnTuTu: 19586 (poprzednia wersja aplikacji – inne wyniki)
CF Bench: 20902, 6166, 12060 (25734, 6320, 14085)
Quadrant: 6004 (5170)
An3DBench: 7159 (7620)
An3DBenchXL: 34221 (34607)
NenaMark1: 53,5 (57,1)
NenaMark2: 53,5 (49,5)
3DMark
– Ice Storm: 3338 (3107)
– Ice Storm Extreme: 2412 (2464)
– Unlimited Score: 3304 (nie odpalił)

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-benc12kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench01kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench02kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench03 kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench04kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench05kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench06kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench07 kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench08kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench09kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench10kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-bench11 kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-05

Aparat

Na temat aparatu nie ma się co rozpisywać, bo… jest bardzo marny. Co więcej, nie posiada auto czy touch -fokusa.

kr kr kr kr kr kr

Akumulator

Akumulator o pojemności 7800 mAh jest jedną z największych zalet testowanego tabletu. Korzystając z niego przy minimalnym podświetleniu ekranu możemy przez prawie jedenaście godzin grać w gry, natomiast o pół godziny dłużej – przeglądać strony internetowe. Gdy jasność wyświetlacza zwiększymy do maksimum, czas pracy tabletu w każdej konfiguracji ulega znacznemu skróceniu. I tak, stronami internetowymi możemy się cieszyć przez siedem godzin, a graniem w gry i oglądaniem wideo o pół godziny dłużej – oczywiście w dwóch ostatnich przypadkach bez włączonego WiFi.

Niestety, sporo gorzej jest, gdy siedzimy w sieci korzystając z wbudowanego 3G. Maksymalny czas pracy, jaki udało mi się uzyskać przy minimalnym podświetleniu wynosił niecałe siedem godzin, natomiast przy maksymalnym – ledwie pięć godzin.

Żeby tego było mało, ładowanie tabletu trwa bardzo długo – niecałe 7 godzin. Najlepiej więc zostawiać go podłączonego do prądu na noc, gdy nie jest nam potrzebny. Dodatkowo, jak już wspominałam, urządzenia nie można ładować przez USB.

kiano-elegance-by-zanetti-9,7-3g-recenzja-tabletowo-09

Podsumowanie

Kiano Elegance by Zanetti 9,7 3G to bardzo dobry sprzęt dostępny w rozsądnej cenie. Osoby nim zainteresowane muszą jednak pamiętać o tylko standardowej rozdzielczości ekranu, 8GB pamięci wewnętrznej, którą na szczęście można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, bardzo długim czasie ładowania tabletu, braku GPS-u oraz dającą się we znaki wadze, która wynosi nieco ponad sześćset gramów.  Z drugiej jednak strony za 700 złotych otrzymujemy solidny sprzęt, który nie rozpadnie się na kawałki po tygodniu użytkowania, do tego świetnie prezentujący się, z 3G ze wsparciem dla Aero2 i Bluetooth, mający wiele zalet, o czym poniżej.

Zalety:
– eleganckie wzornictwo,
– świetna jakość wykonania,
– ogólna szybkość i wydajność działania,
– 3G ze wsparciem dla Aero2,
– natywny Flash,
– czas pracy akumulatora,
– stosunek parametrów do ceny,
– gwarancja Kiano Assistance.

Wady:
– występujące problemy z przybliżaniem i oddalaniem treści w czytnikach PDF,
– brak możliwości ładowania przez USB,
– brak czujnika oświetlenia = ustawienia automatycznej jasności ekranu,
– kiepski aparat,
– głośnik mono.

Braki:
– GPS

Cena: ok. 700 złotych

Komentarze

 • ana

  mam mały problem z tym tabletem, nie wiem jak zamyka sie otwarte strony w nowych kartach. w momencie jak naciskam gwiazdkę czyli zakładki na moment na górze pokazuje mi sie mnóstwo otwartych kart , ale zaraz to znika i nie mogę sie do tego dostac żeby pozamykać karty. czy mogę ustawic zeby było tak jak w komputerze czyli zeby byly widoczne te karty caly czas.

  • Zamknięcie kart w przeglądarce następuje po kliknięciu krzyżyka w prawej części belki u góry.

   Z kolei usunięcie danej strony z zakładek – należy przejść do zakładek (pierwsze pole po prawej – wstążka z gwiazdką w środku), dłużej przytrzymać palec na wybranej stronie (po czym pojawi się menu kontekstowe) i wybrać z wyświetlonego menu “usuń zakładkę”.

 • barwniak

  Pani Kasiu, chyba w ramach recenzji warto było by już zacząć wprowadzać porównania i interpretacje. Od dawna widać w Pani recenzjach wyniki testów, ale próżno szukać ich interpretacji.
  Czytelnik mało obeznany nie jest w stanie stwierdzić, czy poszczególne wyniki, to dużo czy mało i jaki mają wpływ na poszczególne aspekty używania tabletu.
  Na wstępie nie wchodząc za bardzo w budowanie swojej bazy danych wyników poszczególnych podzespołów i apletu do zestawień i prezentacji, można okrasić wyniki kilkoma porównaniami i kilkoma słowami komentarza.
  Dokładnie tak jak to Pani robi w sekcji “Jakość wykonania, porty, złącza” czy “Wyświetlacz”.
  Proszę pamiętać, że komentujący i orientujący się w rynku podzespołów to nawet nie promil czytelników takiego googlowanego artykułu na tabletowo.pl

 • b@t

  kiedy recenzja WT8 (wiem w sieci juz sa) ale interesuje mnie opinia “fachowca”.

  • W kolejce na najbliższy czas czeka Dell Venue 7, LG G Pad 8.3, Acer Iconia W4 i iPad Air, w międzyczasie jeszcze Notion Ink Adam II oraz dość spore zestawienie tabletów. A pod koniec lutego MWC w Barcelonie.

   Realny wydaje się, niestety, dopiero marzec.

   • radzix

    Czy jest szansa na recenzje Dell Venue 8 bo wydaje się to być rozsądna propozycja za 799zł w tej cenie mamy 8 cali, 2x2GHz, 16GB i 2GB RAMU?

    • Tak, zdecydowanie. Ale też w marcu.

     Marzec będzie “windowsowy” ;)

     • radzix

      Ja pytam o Dell Venue 8 na androidzie, nie o Venue 8 Pro.

     • Kawy mi trzeba ;)

      Wszelkie prośby testowe zostaną wysłuchane. Będzie.

     • Błażej

      Czy jest szansa na recenzje tabletu GoClever Insignia 785 Pro. Tablet bardzo mnie interesuje lecz nie ma w internecie żadnego wideo z nim. Jest on dostępny w sklepie x-kom za 749 zł.

 • Darryyjjuuszzz

  Jak za taką cenę, to rozsądny tablet

 • barwniak

  Pani Kasi, coś nie tak z komentarzami. Moje się nie ukazują.

  • barwniak

   O ten się ukazał :)
   Być może nie ukazują się te powyżej pewnej liczby znaków.
   Dotyczy to tylko tego artykułu.

   • Nie wiem dlaczego, ale trafił do spamu – już jest.

    Dziękuję za sugestie.

 • Marcin

  Kupilem miesiąc temu. Działa znakomicie. Bardzo dobrze wykonany. Ma ogromny zapas mocy, dziala plynnie. Aero2 działa bez najmniejszych problemów. Co więcej napisać? Wszystko zostało opisane w recenzji :)

  • A1x

   Naprawdę Aero2 działa u Ciebie bez problemów? Ja mieszkam 300m od nadajnika i w ciągu ostatnich 4 dni udało mi się połączyć za Aero 3 razy i to przez max. 20minut.

 • Shuu

  Odnośnie komentarza z recenzji – moim zdaniem urządzenia zacinające się nie powinny mieć racji bytu. Jak można wypuszczać na rynek takie urządzenia, z których nie da się normalnie, standardowo korzystać? Z osobistych doświadczeń wymienię tutaj model ASUS TF300TG, który okazał się być najgorszym zakupem ever. Podzespoły niby dobre, niemniej to co wyrabia na nich oprogramowanie producenta zakrawa o kpinę. Ciągłe zwiechy, wymuszone zamknięcia aplikacji co chwilę to norma, często tablet nie chce się nawet wybudzić…jak można tak ludzi oszukiwać? Wszystkim producentom wypuszczającym takie buble życzę jak najgorzej. Koniec wylewania żali, pozdrawiam czytelników serwisu Tabletowo ;)

 • Artur

  Pozyczylem od kolezanki ten tablet bo nie dawno sobie kupila, a kuzynce chce pokazac jak sie sporawuje bo tez chce o podobnej specyfikacji tablet.

  Na starcie nie czytalo kart sim ale kilka rwstartow i grzebania no i dziala aero2 lapie zasieg.
  Zrywa polaczenie po wifi czasem, czy to normalne? No i zaciuna sie tak bardzo, ze juz mialem ochote zapoznac go z moja sciana… Ale to nie moj tablet… Juz moj htc evo 3d lepiej dzialal niz to 4rdzeniowe cacko… Poza tym to chyba reszta ok. Bateria dluuugo trzyma.

 • Moniqa82

  Mam poważne pytanie i bardzo, bardzo prosiłabym o odpowiedź – czy jeśli powiększa się czcionkę w pdf-ie lub na internecie, to trzeba latać od prawej do lewej, żeby przeczytać cały wiersz, czy też wiersze się zawijają, dopasowując się do ekranu? A może jest to kwestia odpowiedniego programu do czytania?

  • pootie

   to raczej kwestia przeglądarki, a raczej trybu przeglądania :)

 • Marek

  1GB miejsca na aplikacje? Toż to śmiechu warte. Wrzucam 2 konkretne gry i już nie ma miejsca. Nie polecam. Chcę się go teraz pozbyć, bo to jakaś lipa.

 • DDJJ

  Kupione dwa dni temu Kiano Elegance 9,7 By Zanetti 3G bardzo kiepsko instaluje aplikacje. Ściąganie z Google Play zatrzymuje sie na około 80%, Jednak po ponownym włączeniu czasem udaje się spowodować, że rozpoczyna sie instalacja. Niestety także sie zatrzymuje i czasem po ponownym włączeniu udaję się że instalacja kończy się sukce. Podobnie wygląda instalacja z pomocą menadżera instalacji. Nie daje sie przywrócić do ustawień fabrycznych – po naciskaniu przycisku przywracania nie ma zadnej reakcji.
  Co zrobić w takiej sytuacji?

 • facebook

  .Jezeli chodzi o dzialanie tabletu nie mam wiekszych zastrzezen ,mam tylko odwieczny problem z dostepem do internetu ale to juz chyba wina sieci no i te ciagle prozby o aktualizacje

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona