Wiko VIEW

Wkrótce premiera Coolpad 9976A z ośmiordzeniowym procesorem i ekranem 7″ 1920×1080

Coolpad 9976A

O ile jeszcze rok czy dwa lata temu wyrażenie “chiński tablet” kojarzyło się jednoznacznie ze sprzętem, który lepiej omijać szerokim łukiem (zdarzały się wyjątki od reguły), tak teraz urządzenia te zyskują w oczach szerszego grona odbiorców. I nie ma się co dziwić, bowiem w ostatnich miesiącach chińskie firmy dały ostro popalić rynkowym gigantom – głównie w stosunku parametrów technicznych oferowanych tabletów do ich ceny. Jedną z ciekawszych wschodnich nowości, która ma zostać zaprezentowana już na dniach, ma być Coolpad 9976A.

Urządzenie to jest obecne w sieci już od kilku miesięcy ze względu na spodziewaną specyfikację, która robi wrażenie. Na jego pokładzie ma się bowiem znaleźć ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6592 o częstotliwości taktowania 1,7GHz, 2GB RAM oraz wyświetlacz o rozdzielczości 7″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Brzmi świetnie, prawda?

Do tego trzeba jeszcze dołożyć 3G z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych (najprawdopodobniej znajdzie tu zastosowanie dual SIM), NFC, WiFi, aparat o rozdzielczości 13 Mpix oraz kamerka 5 Mpix. To wszystko, w połączeniu z akumulatorem o pojemności 4000 mAh, ma zostać zamknięte w obudowie o grubości 7,6 mm. Całość ma pracować w oparciu o Coolife UI5.0, który bazuje na Androidzie 4.2 Jelly Bean. Póki co nie wiadomo co z obecnością na jego pokładzie GPS i Bluetooth, jak również wyjścia HDMI.

Premiera tabletu CoolPad 9976A ma mieć miejsce już 8 stycznia. Wtedy to powinniśmy poznać szczegółowe informacje na jego temat – wraz z dostępnością na rynku i końcową ceną.

źródło

Komentarze

 • barwniak

  No nie tak świetnie. Lepiej by było 4×2,3GHz i ekran 1920×1200.

  • Tegra

   Szajsung z ajszitem powinni się w końcu postarać o jakieś chłodzenie cieczą w tych smartfonach i tabletach

  • @barwniak:
   .
   +1 +GPS

 • Artur

  Ja tez obawiam się o wydajność tego MT . W dodatku Andek 4.2 ( co prawda słyszałem , że producent wyda aktualizację dla tego modelu na początku roku , ale tylko słyszałem ). Generalnie mamy początek 3 generacji tabletów ( wg. mnie : 1 generacja: 1 rdzeniowce , 512 MB RAM , oporowe wyświetlacze i Andek 2.1-2.3, 2 generacja to 2-4 rdzeniowe , 1 GB RAM, wyświetlacze HD i A3.2 do A4.2, wreszcie aktualnie pojawiają się nowe , 4-8 rdzeniowe , wydajne z A4.3-4.4)

 • janko

  Jeśli naprawdę będzie dobry, to w Polsce nie będzie dostępny, proste, nie? Wyprzedaż zeszłorocznych i starszych Kianów i Modecomów musi się kręcić bez zgrzytów, bo gdzie na świecie jest drugi taki rynek zbytu na przestarzałą elektronikę po mocno zawyżonych cenach…

  Tak, wiem, będzie można go kupić na jakimś alibaba.com albo taobao.com, z “gwarancją” i “serwisem” w Shenzen :)

 • Glee

  Co z tego jak aplikacje korzystają z max 2 rdzeni, a 3 używa sie od święta, hahah.

  • Aratar

   Zawsze możesz szpanować, że masz 8 rdzeni ;)

   • benek

    Niestety taka prawda te 8 rdzeni to tylko dla wątpliwego szpanu bo jeśli już zrobią coś co wykorzysta potencjał takiego procesora to obstawiam na 99% że GPU z tego modelu po prostu tego nie pociągnie,a nawet jeśli pociągnie to na minimalnych detalach

  • @Glee:
   .
   Podaj przykład użytecznej aplikacji korzystającej z 2 rdzeni na zasadzie rozłożenia obciążenia.
   .
   Aplikacje “wielowątkowe” typu prg do poczty – jeden wątek UI, drugi syncho – nie liczą się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona