Kindle Fire otrzymał nieoficjalną aktualizację do Androida 4.4 KitKat - Tabletowo.pl
Ważne

Kindle Fire otrzymał nieoficjalną aktualizację do Androida 4.4 KitKat

Tabletowo.pl Kindle Fire otrzymał nieoficjalną aktualizację do Androida 4.4 KitKat Aktualizacje Aplikacje Ciekawostki   Pierwsza edycja tabletu Kindle Fire, będącego duchowym spadkobiercą czytnika Kindle, trafiła do sprzedaży w 2011 roku. Urządzenie to działało pod kontrolą systemu Fire OS, który sam w sobie był przerobioną wersją systemu Android, co dawało dość szerokie pole do popisu miłośnikom wszelkiej maści modyfikacji.

Teraz ten dość prosty tablet doczekał się nieoficjalnej aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android oznaczonej numerem 4.4. Nosi ona nazwę KitKang i w gruncie rzeczy stanowi po prostu przerobioną wersję CyanogenMod 11 Alpha, przystosowaną do działania na tabletach firmy Amazon. Oznacza to, że aktualizacja nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna i nie należy jej traktować jako pełnoprawnego systemu, a jedynie swego rodzaju ciekawostkę. Należy również pamiętać o tym, iż aktualizacja ta została stworzona z myślą o pierwszej edycji Kindle Fire, więc nie należy instalować jej na modelach z dwóch następnych generacji (oraz o tym, że wszelkie modyfikacje grożą uszkodzeniem urządzenia i wykonywane są zawsze na własną odpowiedzialność).

Zainteresowani tematem znajdą więcej informacji na temat tej aktualizacji w odpowiednim wątku na forum Xda.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona