Wiko VIEW

Sony Xperia Tablet Z dostanie Androida 4.4 KitKat. Ale najpierw 4.3 Jelly Bean

Android 4.4 KitKat dla Sony Xperia Tablet Z już wkrótce

Równo tydzień temu firma Google oficjalnie zaprezentowała nowości, które możemy znaleźć w najnowszej wersji jej systemu i tym samym zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach Android 4.4 KitKat trafi na pierwsze urządzenia mobilne. W pierwszej kolejności aktualizacji doczekają się oczywiście produkty z serii Nexus, wśród nich: Nexus 4, Nexus 7 2013 i Nexus 10. Co z urządzeniami pozostałych producentów? Dziś na ten temat wypowiedziało się Sony. Zacznijmy jednak chronologicznie, od starszej edycji systemu, Androida 4.3 Jelly Bean.

Na oficjalnym blogu japońskiego koncernu można znaleźć informację, że w najbliższych tygodniach (na początku przyszłego miesiąca) aktualizacji do Androida 4.3 doczeka się Xperia Tablet Z. Oprócz niego z najnowszej “żelki” będą się mogły cieszyć smartfony: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia SP, Xperia Z1, Xperia Z Ultra, jak również Xperia T, Xperia TX i Xperia V.

Teraz kolei na Androida 4.4 KitKat. Tą wersję systemu mają otrzymać przede wszystkim: Xperia Tablet Z, Xperia Z, Xperia ZL oraz Xperia Z1.

Konkretne terminy, niestety, nie zostały podane.

źródło

Komentarze

 • Matuesz

  a co z nexusem 7 nie z 2013 tez dostanie?

  • Informacja dotyczy sprzętu SONY a Nexus 7 2013 to ASUS…

   • Matuesz

    no i co z tego, odwołałem się do tego cytatu
    “W pierwszej kolejności aktualizacji doczekają się oczywiście produkty z serii Nexus, wśród nich: Nexus 4, Nexus 7 2013 i Nexus 10”

 • Pleyas

  Androida 4.4 KitKat mają otrzymać przede wszystkim: Xperia Tablet Z, Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Z1 …. oraz Xperia z Ultra.

 • Kubson

  tutaj już Xperia Z dostaje 4.4 , a o starym i poczciwym Tablet S zapomnieli i zatrzymali się na pełnym bugów 4.0.3…
  a tak obiecywali tego JB’na ;x

  • Nie ekonomiczne – po co kupować tablet Z jak stary S niewiele mu ustępuje – chyba nikt nie wymieni na nowy.

   • Artrazar

    Praktycznie każdy parametr Z ma lepszy, więc trochę ustępuje.
    Ale fakt, aktualizację mogłoby Sony zrobić.

 • Darryyjjuuszzz

  no to czekamy na listę od samsunga :D

 • darkkisiel

  ma ktos tego sony xperia z tablet? za tyle kasy (ok 1700zl na allegro) nie lepiej kupić sobie laptopa? Stoję przed wyborem i nie wiem co zrobić. help.

  • Potrzebujesz sprzęt do pracy czy super kanapowca?

   • darkkisiel

    ciężko powiedzieć. Pozbyłem się starego laptopa i nowy sprzęt ma w pewien sposób mi go zastąpić, czyli oczywiście internet, pdfy, jakieś gierki, ale zacząłem myśleć jakiś czas temu o tablecie i nie wiem w sumie co wybrać. 1700zł to chyba za dużo jak na tableta, jeszcze ludzie piszą, że ten xperia się tnie… jakim prawem, mając 4rdzenie 1.5GHz? nie utrzymuje takiej rozdzielczości? bez przesady, nexus 7 ma więcej punktów na cal, a śmiga jak rakieta. tylko ten ekran, 7 calowy mnie od niego odpycha. i brak slotu na karty micro sd… zastanawiałem się nad asusem T100TA ze stacją dokującą i W8.1 ale też nie wiem czy nie lepiej troszkę dopłacić i miec laptopa…

    • Post Mortem Uk (Ipad)

     To jeszcze zastanow sie nad ASUS T100 na Windows 8.1

     Ponoc wystepuje nawet w konfiguracji z 500gb HDD w stacji dokujace.Poki co zbiera bardzo przychylne recenzje nie tylko w Pl.
     Jeden z piwerszych tabow(ma ich byc ponoc coraz wiecej) na nowym atomie.
     pozdrawiam

     • Post Mortem Uk (Ipad)

      Zdecydowanie bardziej laptop replacement niz Nexus czy ipad.

     • darkkisiel

      a apropo tego modelu to czym się on różni od T100TA ? właśnie o nim najwięcej myślę, ale nie ma żadnej polskiej recenzji i nie wiem w sumie jak śmiga i czy w ogóle Windows to dobre rozwiązanie na tableta?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona