Android 4.4 KitKat – pierwsze screeny

Gdy na początku września pojawiły się pierwsze informacje, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Google będzie nosiła nazwę Android KitKat, wielu z nas odruchowo pomyślało, że jest to żart. Ale nic z tych rzeczy – to prawda. Co więcej, jego premiera zbliża się coraz większymi krokami. Dziś w sieci znalazły się pierwsze screeny i zdjęcia pokazujące to, jak ma wyglądać nadchodząca wersja Androida.

Już na pierwszy rzut oka widać, że zmianie uległ interfejs użytkownika łącznie z klawiaturą, dialerem, ikonką debugowania i belką, na której dotychczas godzina i pozostałe dane wyświetlane były na niebiesko – od kolejnej wersji systemu kolor ma zostać zmieniony na szary. Do tego oczywiście dojdzie wiele innych zmian, których prezentację Google szykuje nam na… no właśnie, kiedy?

Z wielu źródeł w ciągu ostatnich dni słyszeliśmy, że premiera Androida 4.4 KitKat ma mieć miejsce w październiku (najprawdopodobniej na tej samej konferencji przedstawiony zostanie smartfon Nexus 5.). Padła nawet konkretna data: 14 października. Nie wiemy jednak, póki co, na ile jest to wiarygodna informacja.

Rzućcie okiem poniżej na elementy interfejsu Androida 4.4 KitKat:

Android 4.4 KitKat - pierwsze screeny Android 4.4 KitKat - pierwsze screeny Android 4.4 KitKat - pierwsze screeny Android 4.4 KitKat - pierwsze screeny

źródło, źródło

Komentarze

 • uru28

  Teraz google będzie musiało się bardziej przykładać jeśli cyanogenmod faktycznie stanie się pełnoprawnym systemem na platformę ARM.

 • Chris

  Wow, super screeny :) Ten artykuł to chyba 6-latek przygotowywał ;)

  • daimonion

   a co maja jedyne screeny, ktore wyciekly gdzies w USA, do tego, kto i jak przygotowywal artykul? znajdz lepsze, opublikuj tu link, bedzie super.

   • Chris

    nie znajdę, nie opublikuję, nie będzie super, to nie mój portal, ja swoją robotę w swojej firmie wykonuję jak należy ale Ty zawsze możesz to zrobić :)

    • daimonion

     skoro czas na flame znalazles, to na szukanie tez znajdziesz. do roboty, kolego, a nie obijasz sie w pracy.

 • Majk

  Z niebieskiego na szary , co za WIELKIE zmiany . :D

 • grah

  wg Android Police to prawdopodobnie jednak nie jest finalny KitKat 4.4.

  http://www.androidpolice.com/2013/09/21/these-probably-arent-photos-of-android-4-4-kitkat-heres-why/

 • janko

  To jest to na co długo czekałem, szary zegarek, a nie niebieski! Nareszcie, żyje się lepiej.

  A na poważnie to wiadomo po co ta gonitwa z wersjami, żeby utrudnić życie deweloperom niezależnym, np. CM, no i żeby zawsze mieć najnowszy system dla “swojego” tabletu! Oraz, żeby powoli “wygasić” kompatybilność ze starym sprzętem, np. na Androidzie 2.x i zmusić użytkowników do kupna nowych gadżetów, jeśli będą chcieli korzystać z nowych programów. Bo funkcjonalność zasadniczo od wersji 2.x nie zmieniła się istotnie, powiem więcej, Android 2.3 działał superpłynnie, zużywał relatywnie mało zasobów (RAM, CPU, bateria). No ale jak sprzedać telefon czy tablet z 3GB RAM i czterema core-ami, jeśli na 1GB i 1 rdzeń działa płynnie, trzeba było coś napsuć, namącić, sztucznie rozdmuchać wymagania sprzętowe i biznes dalej się kręci.

 • Wojtek

  Przecież zrzuty z ekranu smarfona to jest FAKE!!!

  Nawet Android Police o tym pisze

  • dokładnie tak AndroidPolice już o tym pisał i jest to “ściema dla turystów” :)

 • Reostorian

  sądząc po tym, że krytykujesz o 10.22 a potem o 11.11 to do Twoich obowiązków, które tak dobrze należy wykonywać należy pisanie głupstw na portalach :D lecz dobre samopoczucie jak to znakomicie wypełniasz swoje obowiązki wskazuje, że po 12 idzisz po zasiłek :D :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona