Ważne

Google zapowiada Androida 4.4 KitKat. Czyli jednak nie Key Lime Pie

O tym, że Google uwielbia słodycze, wiemy nie od dziś. Każda kolejna wersja systemu operacyjnego Android nosi nazwę zaczynającą się od kolejnej litery alfabetu, ale musi być związana z czymś słodkim. Dotychczas wiele wskazywało na to, że kolejna odsłona Androida będzie nosiła miano Key Lime Pie. Okazuje się jednak, że były to jedynie niepotwierdzone plotki. Ostatecznie bowiem kolejna wersja tej platformy będzie nosiła nazwę… KitKat. Google oficjalnie zapowiedziało Androida 4.4 KitKat.

Przypomnijmy wszystkie dotychczasowe nazwy odsłon Androida:
– Android 1.0 Apple Pie,
– Android 1.1 Banana bread,
– Android 1.5 Cupcake,
– Android 1.6 Donut,
– Android 2.0-2.1 Eclair,
– Android 2.2 Froyo,
– Android 2.3 Gingerbread,
– Android 3.0 Honeycomb,
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich,
– Android 4.1-4.3 Jelly Bean,
– Android 4.4 KitKat.

Teraz przyjdzie pora na L… Jakieś pomysły? ;) Mi jako pierwszy do głowy przyszedł lollipop. W sumie całkiem prawdopodobne. Póki co jednak Google nie ujawniło żadnych szczegółów dotyczących daty premiery KitKata, ani nawet nowości, których możemy się spodziewać w tej wersji.

Przy okazji za pośrednictwem witryny android.com/kitkat, na której opublikowana została oś czasu wspominająca poszczególne wersje Androida, dowiedzieliśmy się, że na świecie działa już ponad miliard urządzeń z Androidem. Gratulujemy, Google!

A przed siedzibą Google stanęła kolejna słodycz:

android 4.4 kitkat

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona