Wygląd iOS 7 może ulec zmianie

Jeżeli nowy wygląd systemu iOS nie przypadł wam do gustu i po poniedziałkowej konferencji WWDC czujecie tylko rozczarowanie, nie traćcie nadziei. Jak donosi serwis The Next Web, interfejs iOS 7 – podobnie jak większość jego nowych funkcji – jest w fazie beta i nim zostanie oficjalnie udostępniony milionom użytkowników na całym świecie, może ulec zmianie.

Tempo prac prowadzonych nad iOS 7 jest bardzo szybkie, co doprowadziło do pewnej rozbieżności, w wyniku której system zaprezentowany podczas WWDC oraz ten, który otrzymali programiści, są na różnych etapach rozwoju. W związku z tym wczesna beta iOS 7 zawiera wiele błędów i niedociągnięć, także tych dotyczących wyglądu i działania interfejsu. Ponadto, nie ma żadnej gwarancji, że iOS 7 ukazany podczas poniedziałkowej premiery jest produktem końcowym. Według źródeł, na które powołuje się The Next Web, Jony Ive, obecny szef działu zajmującego się oprogramowaniem w Apple, zwołał specjalne zebranie projektantów i marketingowców, na którym przedyskutował temat kontrowersyjnych ikon zastosowanych iOS 7. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że w oficjalnej wersji systemu zostaną zmienione. Nie spodziewajcie się jednak, że projektanci usiądą nad szkicownikami i prace nad interfejsem iOS 7 zaczną od zera. Prawdopodobne zmiany, jeśli w ogóle zostaną wprowadzone,  będą kosmetyczne.

Zgodnie ze słowami Tima Cooka, prezesa Apple, iOS 7 jest największą zmianą, jaką wprowadzono do iOS od czasu premiery pierwszego iPhone’a w 2007 roku. Trudno nie przyznać mu racji: stosowany dotychczas szczegółowy, naturalny wygląd systemu zastąpiono interfejsem kolorowym i abstrakcyjnym, zupełnie innym od tego, do którego przez lata zdążyli przyzwyczaić się użytkownicy.

via The Next Web

Komentarze

 • Edward

  Właśnie wracam do iOS6… za cukierkowato. Moim zdaniem za bardzo zaszaleli.

  • bayger

   Dla rozluźnienia proponuję:

   http://jonyiveredesignsthings.tumblr.com/

   :)

   • Bartek

    Te prace Jony’ego jakieś takie pedałowate są… A poza tym to większość to modyfikacje czyichś pomysłów.

    • patryks19

     Ty tak na poważnie? ;x
     A tak nawiasem mówiąc bardzo ładne projekty ;)

 • kulfi82

  Ot cały iOS. Zamiast skupić się na funkcjonalności i innowacyjności to Ci debatują miesiącami na temat ikonek.

 • aaa

  Nikt wcześniej u nich nie zauważył, że są totalnie amatorskie? :P

 • bubu

  Jak to ktoś zauważył, wreszcie Apple będzie miało w swojej ofercie smartfony :-) To a propo wielozadaniowości.

 • Bartek

  iOS 7 może jeszcze ulec zmianie? Czyli jeszcze więcej ściągną z Androida i WP?
  Zresztą, nie to jest najgorsze. Bardziej przykre jest to, że Apple wzięło najlepsze pomysły deweloperów i wdrożyło je do swojego systemu. Nie wiem czy odpalili im jakąś kasę, ale jeśli nie, to programiści stracą sporo kasy.

 • elmak

  Czy ktoś się orientuje kiedy będzie wersja na ipada?

  • Arek1357

   Beta, za kilka tygodni.

 • Marek

  Właśnie wróciłem do ios 6. Kupujcie iphone 5 bo odsprzedacie go za dekadę jako ostatnie dzieło Apple które sie sprzedawało. Totalna porażka, niczym zupełnie to się in plus nie różni od Androida, po co więc wydawać kasę?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona