Google życzy „Wesołych Świąt”

Co prawda święta już za nami, jednak pewnie w niejednym z nas przebrzmiewają wciąż specjalne uczucia. Wspominając zatem jeszcze przez chwilę tą magiczną atmosferę, oglądnijmy filmik od koncernu Google. Firma, a dokładniej dział Androida, składa w nim życzenia “Wesołych Świąt” .

Na filmiku widzimy siedzibę Google, czyli Googleplex. Łatwo rozpoznać budynek po zawartości podwórza – znajdują się tam figury wszystkich dostępnych na rynku wersji Androida. Następne ujęcie ma miejsce w biurze i przedstawia świętujących pracowników. Niedługo potem akcja przenosi się na najważniejszą postać filmu –  figurkę Androida. Początkowo stoi ona wpatrując się smutnie w okno, jednak dzięki jednemu z pracowników zostaje otoczona sprzętem elektronicznym od Google – w tym Nexusem 7 oraz Nexusem 10. Wyświetlane obrazy szybko powodują poprawę humoru robocika, do tego również pojawiają się inne postacie. Trzeba przyznać, że wykorzystanie nagrań na tabletach oraz animacji figurek w tak ciekawy sposób, dało przyjemny dla oka efekt końcowy.

Oceńcie jednak sami:

Warto zwrócić również większą uwagę na Nexusa 10. Widzicie go? To ten po prawej. Zostaje umocowany w ciekawym stojaku. Jest to prawdopodobnie wstępna zapowiedź podstawki dla 10,1-calowgo dziecka Google. Niestety jednak, na więcej szczegółów musimy póki co poczekać.

Przypominamy także, że niedawno pokazywaliśmy Wam filmik od Samsunga, który był zarazem reklamą Galaxy Note 2. Ukazano tam technikę Kirigami, czyli tworzenie przestrzennych kształtów z papieru, który można również nacinać. Choć wideo od Google wydaje się mieć mniej “magii” świąt, to jednak i tak jest całkiem sympatyczne.

No to które życzenia przypadły Wam bardziej do gustu – od Samsunga czy Google? :)

Komentarze

 • janko

  Ja tam widzę na tym filmiku, że lewactwo życzy “wesołych wakacji”. Żenua…

  • uze

   Żenujące jest wciskanie wszystkim na siłę świątecznego kitu.
   Nie każdy ma w tym czasie święta, nie każdy w ogóle obchodzi jakieś święta, ale większość ma akurat dni wolne, więc nie widzę powodu aby życzenie komuś miłego odpoczywania było gorsze od miłego świętowania.

  • andrzejbzyku

   może dlatego, że (o zgrozo!) nie każdy użytkownik Androida musi wyznawać katolicyzm, ale większość ludzi w tych dniach ma wolne? Nie wiem, co to z lewactwem wspólnego…

   • Krzysztof

    Może jankowi chodziło o to, że pomimo ‘ateizmu’ ludzie obchodzą Chrześcijańskie święta. Ciężko tu mu nie przyznać racji i w sumie niekatolicy powinni chodzić w tym czasie do pracy i szkoły, bo nie mają powodu, żeby świętować. Pozdrawiam!

  • Rarash

   Pewnie dzieci się dorwały do komputerów… idźcie się uczyć, już sio, sio, sio…

   • grafik

    Przecież mają ferie (z ang. holidays) świąteczne :P A jeszcze dla Janka jako ciekawostkę podam. że słowo prawdopodobnie wywodzi się od słów holy – święte i days – dni, a więc też może oznaczać święta.

    • kszychooo

     i pewnie na bazie tego powstało “święty spokój”, czego i Wam zycze :)

  • TheRaceManiac

   Wciskanie świątecznego kitu? Ateizujcie sobie co chcecie(jeśli już, oczywiście jestem przeciw), ale żeby zlaicyziwać Święta Bożego Narodzenia to już trzeba mieć kompletny tupet. Lewackie zagranie to właśnie wciskanie świeckości do rzeczy aakralnych, zaraz okaże się, że Krzyż w kościołach obraża niewierzących,

 • BlueMonster3000

  A mi się tam podoba. Nikt oglądać nie każe.

 • Touldie

  Ja chciałem powiedzieć tak od siebie, że

  GOOGLE TO UJE, bo

  w YouTube po podłączeniu TV przez HDMI znika, tak tak, ZNIKA możliwość wyświetlania filmu na pełnym ekranie!!!

  Rozj*… mnie tym j* GOOGLE.

  • Również mam podobny problem po aktualizacji aplikacji YouTube – na moim Asusie TF101G nie ma możliwości włączenia wideo w fullscreen. Muszę odłączyć tablet od stacji dokującej – wówczas taka opcja się pojawia, również po ponownym wpięciu w klawiaturę ;)

   Jednak takie uwagi można wyrażać w bardziej konstruktywny i estetyczny sposób. Przekleństwa nic tutaj nie wnoszą – i bez nich domyślamy się, że jest to irytujące. W rezultacie takie wtrącenia powodują tylko, że komentarz jest trudniejszy w odbiorze ;)

   Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu!

   • Touldie

    Proszę wziąć pod uwagę (spojrzeć z mojej perspektywy, a nie swojej), że to była konstruktywna opinia na temat Google. Najważniejsze fragmenty wypowiedzi w żaden sposób nie zostały naruszone :)

  • PsiaNeerka

   Google wydało aplikacje z błędem i już są najgorsi? aha .

   • Touldie

    To nie jest błąd. Musisz nauczyć się odróżniać błąd powstały wskutek przypadku od celowego działania. Ten w YT jest celowy, bo Nexusy 7 nie mają HDMI :D

 • PsiaNeerka

  Przecież w stacji dokującej jest Nexus 7 , a nie Nexus 10. Pan redaktor nie widzi ze tem tablet jest trochę mały?

  • uze

   0:59. – sprawdź sobie na spokojnie. To jest Nexus10, no chyba, że ani jednego, ani drugiego na oczy nie widziałeś, to nic dziwnego, że zarzucasz Redaktorowi błąd ;P

 • basbot

  podstawka dla nexus7 pojawila sie w asus shopie, mozna ja kupic za 30€.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona