Samsung Galaxy Note 10.1 zaktualizowany do Androida 4.1 Jelly Bean
Ważne

Samsung Galaxy Note 10.1 zaktualizowany do Androida 4.1 Jelly Bean

Samsung Galaxy Note 10.1 android 4.1 Jelly Bean

Czwartkowy poranek, 8 listopada. Dzień jak co dzień. Jedni wyruszają do szkół/uczelni/pracy, inni byczą się korzystając z wolnego dnia. Nic nie zapowiada, że po wstaniu z łóżka i otwarciu powiek stanie się coś, co zmieni szarą rzeczywistość. Z pomocą jednak przychodzi Samsung, który udowodnił dziś, że potrafi pozytywnie zaskoczyć. Pierwsi posiadacze Galaxy Note 10.1 w Polsce dostali możliwość aktualizacji tabletu do Androida 4.1.1 Jelly Bean.

Samsung Galaxy Note 10.1, moim zdaniem, jest jednym z najciekawszych tabletów z Androidem. Obsługa rysika oraz doskonały system konwertowania pisma ręcznego na tekst cyfrowy, połączone z wydajnością i stabilnością działania, daje nam sprzęt, z którego trudno nie być zadowolonym. Oczywiście nie jest doskonały i można się przyczepić do braku ekranu IPS i wyższej rozdzielczości czy materiałów, z których został wykonany, ale przecież nie ma sprzętu idealnego. Zapewne zostanie udoskonalony w drugiej generacji, która powinna zostać zaprezentowana już za kilka miesięcy (premiera pierwszej miała miejsce na targach MWC 2012 w Barcelonie).

Coś o samym tablecie? Proszę bardzo. Galaxy Note 10.1 pracuje dzięki  – czterordzeniowemu procesorowi Exynos o częstotliwości taktowania 1,4GHz, wspieranemu przez 2GB RAM, a jego systemem – już – jest Android 4.1. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 16GB pamięci, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę, akumulator 7000 mAh, slot kart microSD oraz GPS. Recenzję Samsunga Galaxy Note 10.1 przeczytacie pod tym adresem.

Jeśli jesteście użytkownikami tabletu Samsunga, sprzęt powinien automatycznie powiadomić Was o dostępności aktualizacji. Jeśli jednak tego nie zrobił, zajrzyjcie do ustawień i sprawdźcie ręcznie czy macie już możliwość zasmakowania „żelki”.

Dzięki Asiu i Darku za podesłanie info! ;)

Aktualizacja:

Niestety, na aktualizację w Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak się okazało, wszystkie zaktualizowane dotychczas tablety pochodziły z niemieckiej dystrybucji (a sprzedawane były, co ciekawe, w Redcoon).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona