Ważne

Microsoft chce zbudować 3-5 milionów tabletów Surface jeszcze w tym kwartale

Do dziś nie byłem przekonany do tabletów Microsoft Surface. Uważałem je za niszowe maszyny, które z powodu wysokiej ceny trafią do rąk nielicznych i będą stanowić margines rynku zdominowanego przez markowe lub chińskie tablety. Tymczasem Surface’y z systemem Windows 8 RT zostały wycenione dość rozsądnie (gwoli przypomnienia: 32GB bez klawiatury za 499 dolarów, 32GB z klawiaturą za 599 dolarów i 64GB z dotykową klawiaturą Touch Cover za 699 dolarów), a nowo udostępniona reklama jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu, że flagowe “dachówki” Microsoftu będą tym, czym seria Nokia Lumia wśród smartfonów: wyjątkowe, nowoczesne i piękne. Jest to moje osobiste, subiektywne spojrzenie, którego nie musicie podzielać. Gigant z Redmond ma nadzieję, że większej liczbie ludzi tablety Surface podobają się tak jak mnie i jeszcze w tym kwartale chce wyprodukować od 3 do 5 milionów egzemplarzy tych urządzeń.

Wieść pochodzi z serwisu Wall Street Journal, co świadczy o jej wiarygodności. Nie jest to szokująca informacja, ale dowodzi dużego zaangażowania Microsoftu w tabletowy rynek i chęć uczynienia Surface’ów naprawdę popularnymi. Jak twierdzą dostawcy, z którymi skontaktowali się dziennikarze pracujący dla WSJ, zamówienie na 3-5 milionów urządzeń jest zbliżone do tego, które złożył Amazon na tablety Kindle Fire oraz Google na Nexusa 7. Dla porównania, w ubiegłym kwartale do rąk klientów trafiło ponad 17 milionów iPadów. Microsoft zamierza sprzedać maksymalnie pięć milionów Surface’ów i zmniejszyć rozmiar przepaści dzielący go od liderów rynków. Metodą małych kroczków może mu się to udać, ale wszystko będzie zależeć od ekosystemu, jaki jego tablety będą mogły zaoferować potencjalnym właścicielom: bogactwa zaplecza programowego, zestawu usług w chmurze, wsparcia itp. Platforma Windows 8 RT dopiero powstała i jeszcze gaworzy, nie będąc gotową na symboliczne pierwsze kroki.

via The Verge

Komentarze

 • Johnykalesony

  CHCEMY NOWĄ STRONĘ TABLETOWO!

  • Ja też chcę. Ale sama jej nie zrobię, bo nie umiem. Sprawa się przedłuża i mnie też to męczy. Tak na dobrą sprawę layout jest gotowy od kilku miesięcy. Ale dogranie szczegółów trochę trwa.

   Ale mam nadzieję, że nade wszystko najważniejszy jest mój zapał (i Jarka) i treści, które są publikowane na Tabletowo.

   • janw910

    Zatem czekamy na zakładkę “recenzje”, “video”:)

   • EhHh

    To jak już jest lista życzeń to dorzuce od siebie nowy kanał rss z pełnymi tresciami artykułów żeby można było w Google Currents czytać. Albo najlepiej “Wydanie cyfrowe Google Currents” (wygooglujcie).

 • A ja może na temat :)
  To, że microsoft ma ambicje i plany to dobrze ale czy uda sie je spelnic to co innego.
  Ogolnie sprzet wyglada calkiem niezle ale i tak zródło sukcesu tkwi w szczegółach jak zawsze.
  Pytanie czy będzie to sprzęt poręczny (jest dość gruby, ciężar, realny czas pracy na baterii), czy ludziom spodoba się pisanie na takiej klawiaturze (ja z doświadczenia wiem, że nie jest to za wygodne), czy system podoła pokładanym w nim nadziejom.
  To co do tej pory słyszałem o Win 8 RT nie napawa zbytnim optymizmem niestety, a ludziom chyba za dużo się wydaje.
  Na pewno znajdzie się spora liczba osób, która po prostu kupi na testy bo ich stać. Najwyżej cisną w kąt. Więc po wielkim bumie może nastać długa posucha…

  • mobile4you

   Jak na USA, to są dobre ceny.

 • krzysztof

  Microsoftowi uda sie na pewno jedno. Połączyć tablet z komputerem. Może nie zrobi tego sam surface, czy windows RT, ale windows 8 (i jego następcy) awraz z produktami form trzecich (tabletami na x86) na pewno będą potrafili to wykorzystać. Drogie tablety z androidem nie będa miały czego szukać przy takiej konkurencji, a iPad pozostanie tylko drogą zabawką.
  A microsoft jako pierwszy stworzy prawdziwą hybrydę laptopa z tabletem. I zobaczycie że za lat kilka laptopy w dzisiejszym sensie będą produktami zupełnie niszowymi.

  • mobile4you

   Się rozmarzyłeś. Ceny bez rewelacji, baza aplikacji nie istnieje. Konkurencja nie śpi. Po testach zobaczymy co jest zabawką, a co nie.

   • krzysztof

    nie zapomnij ze baza aplikacji na x86 jest przeogromna. Nawet tych stricte profesjonalnych, których na tabletach nigdy nie było i nie będzie. I na tym polega przewaga microsoftu – na połączeniu normalnego laptopa w windowsowym pulpitem i wszelkimi korzysciami z niego płynącymi i możliwością używania jak tablet. A do obsługi paluchami nie potrzeba wiele wiecej niż jakiś odtwarzacz multimedialny, przeglądarka, klient poczty, jakaś pogoda, rss reader, kalendarz ect.
    (oczywiście nie pisze o windows RT – które jest produktem przejściowym)

    • mobile4you

     Żeby korzystać w pełni z zalet Windows 8, aplikacja powinna korzystać z nowego interfejsu. Poza aplikacjami typowymi na tablety (wersja Pro) nie ma ich prawie wcale. Windows RT to nie produkt przejściowy tylko inna półka “ekosystemu” Microsoftu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona