AllThingsD: Prezentacja iPada mini już 23 października - Tabletowo.pl

AllThingsD: Prezentacja iPada mini już 23 października

Tabletowo.pl AllThingsD: Prezentacja iPada mini już 23 października Nowości

Powołując się na anonimowe źródła, serwis AllThingsD opublikował notatkę, z której wynika, że oficjalna premiera tabletu Apple iPad mini będzie miała miejsce 23 października, czyli za jedenaście dni. Data to jedyny konkret, ponieważ tajemniczy informatorzy odmówili podzielenia się szczegółami.

Od poniedziałku dziennikarze z napięciem odświeżali swoje skrzynki pocztowe. Spodziewali się zaproszenia i to nie byle jakiego, bo od samego Apple. Niestety, żaden z nich nie otrzymał upragnionej wiadomości… teraz wiemy, że nie bez powodu. Zgodnie z tradycją, gigant z Cupertino wyśle zaproszenia prasie na tydzień przed konferencją, czyli we wtorek lub środę. Wtedy internet zaleje fala ekscytacji i spekulacji, które budzą zawiadomienia o premierach nowych produktów Apple.

Domniemany, zaplanowany na 23 października, keynote będzie poświęcony iPadowi mini, czyli 7,85-calowemu tabletowi mającemu uzupełnić portfolio amerykańskiego koncernu i podbić szybko rozwijający się rynek 7- i 8-calowych „dachówek”. W sieci nie brakuje zdjęć i filmów prezentujących jego obudowę, ekran, a nawet podzespoły. Pierwsze przecieki pojawiły się kilka miesięcy temu, a wszystkie następne były jedynie ich potwierdzeniem. iPad mini najprawdopodobniej będzie mógł pochwalić się 7,85-calową matrycą z supercienką ramką, procesorem Apple A6, 1GB RAM i systemem operacyjnym iOS 6.

Jest coś, co przemawia za wiarygodnością rewelacji zaserwowanych przez AllThingsD. Jeżeli jesteście regularnymi Czytelnikami Tabletowo.pl, wiecie, że 25 października – 2 dni po premierze iPada mini – odbędzie się zorganizowane przez Microsoft spotkanie z dziennikarzami, na którym ujawnione zostaną szczegóły na temat Windows 8 i tabletów Surface. Ustalając datę konferencji na nieco wcześniej, Apple zamierza odwrócić uwagę mediów od nowości Microsoftu i skupić na swoich. Zapowiada się ciekawy koniec miesiąca, nie sądzicie?

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona