Ważne

AllThingsD: Prezentacja iPada mini już 23 października

Powołując się na anonimowe źródła, serwis AllThingsD opublikował notatkę, z której wynika, że oficjalna premiera tabletu Apple iPad mini będzie miała miejsce 23 października, czyli za jedenaście dni. Data to jedyny konkret, ponieważ tajemniczy informatorzy odmówili podzielenia się szczegółami.

Od poniedziałku dziennikarze z napięciem odświeżali swoje skrzynki pocztowe. Spodziewali się zaproszenia i to nie byle jakiego, bo od samego Apple. Niestety, żaden z nich nie otrzymał upragnionej wiadomości… teraz wiemy, że nie bez powodu. Zgodnie z tradycją, gigant z Cupertino wyśle zaproszenia prasie na tydzień przed konferencją, czyli we wtorek lub środę. Wtedy internet zaleje fala ekscytacji i spekulacji, które budzą zawiadomienia o premierach nowych produktów Apple.

Domniemany, zaplanowany na 23 października, keynote będzie poświęcony iPadowi mini, czyli 7,85-calowemu tabletowi mającemu uzupełnić portfolio amerykańskiego koncernu i podbić szybko rozwijający się rynek 7- i 8-calowych “dachówek”. W sieci nie brakuje zdjęć i filmów prezentujących jego obudowę, ekran, a nawet podzespoły. Pierwsze przecieki pojawiły się kilka miesięcy temu, a wszystkie następne były jedynie ich potwierdzeniem. iPad mini najprawdopodobniej będzie mógł pochwalić się 7,85-calową matrycą z supercienką ramką, procesorem Apple A6, 1GB RAM i systemem operacyjnym iOS 6.

Jest coś, co przemawia za wiarygodnością rewelacji zaserwowanych przez AllThingsD. Jeżeli jesteście regularnymi Czytelnikami Tabletowo.pl, wiecie, że 25 października – 2 dni po premierze iPada mini – odbędzie się zorganizowane przez Microsoft spotkanie z dziennikarzami, na którym ujawnione zostaną szczegóły na temat Windows 8 i tabletów Surface. Ustalając datę konferencji na nieco wcześniej, Apple zamierza odwrócić uwagę mediów od nowości Microsoftu i skupić na swoich. Zapowiada się ciekawy koniec miesiąca, nie sądzicie?

via The Verge

Komentarze

 • Piotrek

  Szczerze mówiąc mam nadzieję, że pokażą nie tylko iPad’a Mini…

 • To teraz fani w USA będą mieli obowiazkowo iphon-a 3/4/4s/5, ipad-a 1/2/new/mini i pewnie przynajmniej jednego ipod-a 1/2/3/4/5/6 lub 7 generacji i jaki komputer i laptop od nich… zakłądam, że nic nie wyrzucają bo w końcu to cenny sprzęt a poza tym nawet nie chcę myślec o tych milionach ton śmieci, które w takim wypadku zalały by Indie i Afrykę.
  Kurcze wychodzi sporo jak na jednego człowieka :):) no ale co sie nie robi dla “swojej” firmy… ;)

  • cyberangel1975

   Idź reklamować tego żałosnego blogaska gdzie indziej…

   • aaa

    Jego żałosny blogasek czyta się bardzo fajnie. Co ty ciekawego możesz zaprezentować?

 • fcck

  CO TO OZNACZA??? “matrycą z supercienką, procesorem Apple A6” co jest do diaska?

  • Domyślam się, że Jarek był głodny i zjadł wyraz “ramką” ;)

 • Marcin “Azwakh” Wojciechowski

  Sam czekam na iPada mini godnego konkurenta Nexusa7 albo Galaxy Tab2 czy 7.7. To dobre uzupełnienie portfolio produktów Apple i może dobre pożegnanie się z iPodem Touch, który jakoś mi do niczego nie pasjuje. Dobrze by było gdyby iPad mini stał się następcą iPoda Touch. Trzymam kciuki za nowy wynalazek Apple mimo iż fanem tej marki nie jestem.

 • sync

  ja z kolei czekałem na google nexus 7 , ale mnie nie urzekł.. niby podzespoły dobre i cena również , ale np. samsung gorszy coprawda tab 2.0 7″ leży mi lepiej w rękach i bardziej mi się podoba.. ale poczekam jeszcze na produkt apple..

 • franco baresi

  mi też osobiście bardziej podoba się Samsung Galaxy Tab 2 7.0 niż Asus Google Nexus. Jakiś taki bardziej solidny i elegancki. Tego Ipada mini muszę zobaczyć na własne oczy aby go ocenić, ale znając Apple, lipy raczej nie wypuszczą.

 • Takaszi
 • eddie1987

  Jak widać w kwestii ceny Apple nadal liczy na “magię nadgryzionego jabłka” wyniki sprzedaży iphona 5 zdają się potwierdzać że jest to słuszna strategia – natomiast szkoda że Apple poza marką nie może niczym innym uzasadnić znacznej różnicy w cenie pomiędzy nexusem 7 a 8 Gb ipadem mini

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona