Ważne

Apple sprzedaje dziennie więcej iPadów niż RIM tabletów PlayBook kwartalnie

blackberry playbook

iPad jest najczęściej kupowanym tabletem internetowym na rynku i raczej nic nie zapowiada, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Kwartalnie Apple sprzedaje kilkanaście milionów sztuk swojego urządzenia (11,8 mln w pierwszym kwartale, 17 mln w drugim kwartale 2012 roku). To znacznie więcej od pozostałych producentów, których część nawet nie ujawnia poziomu sprzedaży swoich produktów…

Kanadyjski Reserach In Motion postanowił podzielić się takimi informacjami. W ciągu minionych trzech miesięcy producent sprzedał jedynie 130 tysięcy egzemplarzy BlackBerry PlayBook. Wychodzi więc na to, że Apple sprzedaje dziennie więcej iPadów (średnio ok. 188 tysięcy) niż RIM tabletów PlayBook kwartalnie. Porównanie tych liczb robi wrażenie.

Oczywiście należy zauważyć, że oba modele skierowane są do różnych grup odbiorców. RIM celuje raczej w przedsiębiorców – zwłaszcza tych, którzy korzystają ze smartfonów BlackBerry, podczas gdy Apple zależy na sprzedaży modelu w każdej grupie społecznej.

Warto wspomnieć, że RIM nie zostawia posiadaczy swoich urządzeń na pastwę losu. Co jakiś czas wydaje kolejne aktualizacje oprogramowania, które mają wpłynąć na wygodę użytkowania urządzeń. Ledwie wczoraj wydany został system PlayBook OS 2.1.

źródło

Komentarze

 • Rafał K.
 • shimpu

  Dziennie psuje się więcej iPadów, niż wszystkich Playbooków zepsuło się od momentu wprowadzenia ich na rynek.
  Co więcej – RIM wymienia uszkodzonego z winy producenta (tak, użytkownicy iShitu – istnieje takie zjawisko!) Playbooka od razu na nowy egzemplarz, a żeby iSerwis choć spróbował naprawić iPada na “gwarancji” – trzeba go poszczuć prawnikiem.

  No i Playbooki produkują sami dorośli… i za spore pieniądze, a nie za miskę ryżu jak niewolnicy w FoxComm…

  • Daniel

   Bajki opowiadasz

   • shimpu

    Bajki to opowiadają marketingowcy apple’a. Zwłaszcza jedną – że userzy iShitu są lepsi niż reszta świata…

  • eh

   kompletne bzdury,
   nie to śmieszne ni to mądre…

   • shimpu

    Biedaku, zainstalowali ci aplikację iBrain, co? I teraz możesz myśleć tylko w taki sposób, żeby nie naruszyć zabezpieczeń iTunes…

 • Glee

  podczas gdy Apple zależy na sprzedaży modelu w każdej grupie społecznej. – Jasne, każdego przecież stać ma Tablet za 2500 zł do tego każdy ma karte kredytową, zeby coś sciągnać z Istore

  • zupa

   Polska sie nie liczy. W USA czy UK jest troszke inaczej :)
   Jak lecialem na wakacje do Hiszpanii polowa angielskich dzieciakow w samolocie ogladala bajki na iPadach albo grala w angry birds.
   Tak, wiec Apple celuje w kazda grupe spoleczna, to prawda.

 • YogS

  Porównanie w stylu “Skoda sprzedaje dziennie więcej aut niż Porsche kwartalnie”..

 • majkel

  Posiadam playbooka i jestem zadowolony, nawet więcej – bardzo zadowolony. Ile razy bawię się ipadem albo iphonem mam wrażenie, że obcuję z urządzeniem dla dzieci – pewnie wynika to z kształtu ikon, typografii, etc. Z playbookiem jest jak z thinkpadem – praktyczny i trwały i bardzo stabilny. Kto nie miał nie powinien się wypowiadać.

  • aaa

   Ja mam, więc się wypowiadam: Playbook to badziew straszny. Ot, Windows 3.1 na tablecie, z podobną bazą aplikacji. Tylko kalkulator ma fajny, ale dość drogie to żeby jako kalkulatora używać.

 • majkel

  Rzeczywiście kalkulator jest bardzo fajny bo to jedyna aplikacja na pb, która graficznie przypomina programiki Apple :)

 • hens

  Tia ………czyli opowieści dziwnej treści w artykule…….tylko że wg ostatnich styczniowych statystyk w 2012r w Anglii sprzedano więcej tabletów PlayBook niż IPadów

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona