System BlackBerry PlayBook zaktualizowany do OS 2.1

blackberry playbook

Ciągle słyszymy o kolejnych aktualizacjach poszczególnych tabletów pracujących pod kontrolą Androida. Tym razem kanadyjski koncern Research In Motion postanowił nas zaskoczyć i wydać aktualizację własnego oprogramowania. I tak, posiadacze tabletu BlackBerry PlayBook mogą się już cieszyć z nowości, które niesie ze sobą OS 2.1.

Nowy PlayBook OS 2.1 daje użytkownikom możliwość:

 • zabezpieczenia wszystkich danych na tablecie. Szyfrowanie na poziomie korporacyjnym może być teraz rozszerzone, aby zabezpieczyć prywatne dane przechowywane na urządzeniu.
 • Wysyłania wiadomości SMS przy wykorzystaniu nowej wersji oprogramowania BlackBerry Bridge (wersja 2.1). Użytkownicy mogą wysłać wiadomość z tabletu BlackBerry PlayBook poprzez ich smartfon BlackBerry. Nowa wersja oprogramowania BlackBerry Bridge jest dostępna w BlackBerry App World.
 • Korzystania z Wiadomości, Kontaktów i Kalendarza w pionowej pozycji tabletu.
 • Przeniesienia dokumentów z komputera PC do tabletu BlackBerry PlayBook wykorzystując aplikację Print To Go, nawet jeżeli komputer i tablet są podłączone do różnych sieci.

A to wciąż jeszcze nie wszystkie nowości, jakie postanowił nam zaserwować RIM. W najnowszej odsłonie jeżynowej platformy znajdziemy również szereg funkcjonalności korporacyjnych, jak możliwość zdalnej rejestracji na serwerze BlackBerry Mobile Fusion, wsparcie dla uwierzytelniania bazującego na certyfikacie ActiveSync oraz dodatkowe możliwości kontroli polityki IT.

Najnowsza wersja systemu PlayBook OS 2.1 jest już dostępna do pobrania. Wasze urządzenia powinny automatycznie powiadomić o dostępności aktualizacji, ale jeśli tego nie zrobią, zajrzyjcie do ustawień i sprawdźcie ręcznie – być może już tam na Was czeka.

ź: informacja prasowa, RIM

Komentarze

 • itam

  Brawo za szybkość i rzetelność.
  Tak trzymać.
  A będe tu wracał częsciej.

 • itam

  1. Wsparcie dla wiadomości SMS w ramach Bridge
  2. Możliwość przesyłania danych Bridge przez WiFi w momencie, kiedy obydwa urządzenia podłączone są do tej samej sieci
  3. Pominięcie konieczności aktualizacji urządzenia przy pierwszym uruchomieniu
  4. Wsparcie dla trybu pionowego w aplikacjach PIM (email, kalendarz, kontakty)
  5. Usprawnione wsparcie dla synchronizacji ActiveSync i IMAP
  6. Nowa wersja Print To Go (brak konieczności połączenia z tą samą siecią WiFi co komputer)
  7. Wideoczat w tablecie BlackBerry PlayBook 4G przez sieć komórkową
  8. Wsparcie dla aktualizacji OTA w Mobile Fusion
  9. Poprawiona obsługa aplikacji z Androida – każda z nich działa teraz we własnym oknie
  10. Programiści przenoszący aplikacje z Androida mogą do płatności wewnątrz aplikacji stosować mechanizm AppWorld oraz uzyskać dostęp do kamery urządzenia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona