Rozstrzygnięcie konkursu o Ainol Novo 7 Aurora II i Window N90 II

Wiem, że na ogłoszenie wyników konkursu, w którym do wygrania był Ainol Novo 7 Aurora II i Window N90 II, czekacie z wielką niecierpliwością. Przepraszam, że publikuję je dopiero teraz, ale złożyło się na to całkiem sporo czynników. Niemniej wpis pokonkursowy już jest i za chwilę dwójka szczęśliwców ucieszy się (mam nadzieję!), że niebawem trafią do nich nowe tablety.

Z trzema pytaniami poradziliście sobie prawie bezproblemowo. Główne zadanie konkursowe natomiast pozwoliło mi poznać Wasze zdanie dotyczące tanich tabletów – o to też mi w głównej mierze chodziło. Co ciekawe, zdecydowana większość z Was stwierdziła, że warto inwestować w tanie urządzenia zamiast wydawać znacznie wyższą kwotę na markowy sprzęt. Podawaliście różne argumenty, na wiele sposobów próbowaliście się przymilać, itd. Po konsultacji ze sponsorem nagród postanowiliśmy przyznać nagrody… no właśnie, komu?

Tablet Window N90 II zgarnia osoba podająca się jako “Dominacja” za ciekawą i kreatywną wypowiedź:

– Oczywiście, że nie!! – wykrzyknęło Apple, nieudolnie kryjąc emocje za wyciągniętym kołnierzem czarnego golfu. – Jak można się pokazać z czymś, co nie posiada świetnego wyglądu i wysokiej ceny? Przecież tu chodzi o prestiż! Drogie rzeczy ulepszają ludzkie życie, dają im poczucie wyższości nad innymi. Ludzie stają się bardziej kreatywni i produktywni, przez co są szczęśliwsi i mają więcej czasu dla swoich rodzin, którym mogą robić cudowne zdjęcia. Dzięki mnie!!

– Zresztą, co takie tablety potrafią?- wtrącił się Samsung, w stroju równie prestiżowym, co obudowy jego urządzeń (choć szczupłością przebijał Apple). – Niska cena sprawia, że nie da się na nich wygodnie filmu w HD obejrzeć, internetu przejrzeć. Nawet pulpit nie działa płynnie. Do tego ekrany są niskiej jakości w porównaniu do tych u droższych konkurentów. Ja pamiętam o takich rzeczach i moje odpowiednio wycenione, różniące się od urządzeń Apple, tablety, były i są w tej kwestii dopracowane.

Wszyscy, jak na komendę, spojrzeli w jego stronę. Pamiętali oni bowiem początki jego w tej gałęzi rynku, których wspomnienie sprawiało, że wszystkim przechodził po plecach zimny dreszcz. Nie odważyli się jednak nic powiedzieć, ponieważ od czasu jego kłótni z Apple ostro reaguje na opinię innych.

– Czas, żebym i ja dodał coś od siebie – powiedział Asus zza niemodnych już od wielu lat ciemnych okularów. Od stworzenia swojego pierwszego tabletu stał się strasznie pewny siebie, co, według jego konkurentów, świadczy o jego rychłej zgubie. -W tabletach, jak dobrze wiemy, chodzi o wielozadaniowość. Jest to urządzenie, które ma zastąpić nam laptop lub komputer. Nie można do niego podłączyć klawiatury lub myszki, a niska moc sprawia, że praca biurowa jest na nich niemożliwa. Osoby pracujące z nimi będą wszystko spowalniać, co destrukcyjnie wpłynie na ich naukę i pracę.

I siedzieli tak godzinami nad stołem, rzucając kolejnymi argumentami, które pokazywały wyższość tabletów drogich nad tanimi. Ich rozmowie przysłuchiwał się jednak Użytkownik, który kręcił głową tak długo, że aż rozbolała go szyja. Nie mogąc wytrzymać, wstał i powiedział:

– Dosyć. Nie jestem w stanie Was dłużej słuchać. Wasze argumenty są słabe, a wynikają one z Waszej ignorancji. Zwykły tablet nie jest w stanie ulepszyć czyjegoś życia. Poczucie wyższości nad innymi daje ignorancję i opieszałość, nie produktywność. Więcej, to nie jest rok 2010. Tanie urządzenia zyskały na mocy. Można na nich wygodnie oglądać filmy, grać, przeglądać internet, NAWET przewijać pulpit – dodał z przekąsem. – A co do ciebie, Asus… Nie wiem od czego zacząć, więc wyjaśnijmy sobie jedną rzecz – celem tabletów nie jest zastąpienie komputerów! Są na to za wolne, za mało wygodne i nic tego nie zmieni. Służą one do uprzyjemniania i upłynniania prostych czynności, nie pracy! A tej głupocie o myszkach i klawiaturach nawet nie wspomnę. Na koniec chciałbym wam coś doradzić. Pamiętajcie, że rynek tabletów nie powinien być ograniczony dla ludzi bogatych. Można stworzyć urządzenie tanie, lecz ciągle funkcjonalne i dobre. W tym tkwi droga do sukcesu.

Wszyscy zebrani, zainspirowani przemową użytkownika, przestali ignorować tańszą konkurencję. Zaczęli się od nich uczyć, tworząc coraz to lepsze i korzystniejsze cenowo urządzenia. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.. albo zostali zmiażdżeni przez wielką jaszczurkę. Wszystko jest możliwe, przecież to tylko bajka…

Z kolei Ainol Novo 7 Aurora II wędruje do Kamila Z.:

Moim zdaniem warto inwestować w tańsze tablety z półki cenowej 400-700 zł, gdyż z tabletami jak z dziewczynami ze szkolnych lat… Spotykasz dziewczynę, zakochujesz się od pierwszego wejrzenia, chciałbym jej oddać wszystko, mieć ją tu i teraz. Po pewnym czasie okazuje się, że to tylko zauroczenie, ona nie jest taka fajna, nie potrafisz się z nią dogadać, znudziła ci się, a nowo spotkane dziewczyny są ładniejsze i konkretniejsze (specyfikacja sprzętowa szybko się zmienia), potrafią ci więcej dać, potrafisz z nimi dłużej i częściej spędzać czas (tablety mają ograniczoną żywotność baterii, nowszy tablet = lepsza nowa bateria) i znowu się zakochujesz. Im jesteś starszy, tym inne, młodsze dziewczyny ci się podobają i gdybyś na pierwszą spotkaną dziewczynę wydał swoje całe oszczędności na pierścionek zaręczynowy i się ożenił z nią, szybko byś pożałował. Lepiej stopniowo dojrzewać do poważnego związku, kupując tańsze prezenty, aż spotkasz tą jedyną, która w pełni cię zaspokoi (specyfikacja techniczna sprzętu okaże się wystarczająca) i nie będziesz chciał ją zamienić na żadną inną.

Gratulujemy!

Komentarze

 • gregheb

  naprawdę dobre:) dziękuje za konkurs …i za bajkę na dobranoc;)

 • Zbyszek

  Gratuluję zwycięzcom ;]
  Rzeczywiście odpowiedzi na ostatnie pytanie oryginalne i nagrody jak najbardziej zasłużone

 • Ziom

  “Po konsultacji ze sponsorem nagród postanowiliśmy przyznać nagrody”
  Hm, jakbym wiedział wcześniej, to też bym zachwalał tandetę z Chin…

  • Ekhm… Pozostawię to bez komentarza.

  • Andrzejbzyku

   Skoro tandeta, to czemu ją chciałeś wygrać? :D

 • madagarskar

  moim zdaniem warto inwestować w tanie tablety, bo to dokładnie tak jak ze świnkami i damami. Świnki dają prawie za darmo (a jak przestają to można zaprosić na chatę nowy model) natomiast damy są bezproblemowe ale i droższe (jednakże za dopłatą oferują to czego nie robią świnki).

 • jarek17

  Ekhm… Pozostawię to bez komentarza.
  Ciekawe że chce ci się pisać nawet do takich komentarzy;p Ja rozumiem jak ktoś pyta albo ma jakieś sensowne argumenty.

 • Patrząc z innej perspektywy muszę stwierdzić, że mój tekst chyba był za długi na ten konkurs, prawie 1200 wyrazów to chyba stosunkowo za dużo jak na tą okazję. Oczywiście czuję niedosyt związany z wynikiem konkursu, ale to chyba normalne w takiej sytuacji.

  Serdecznie gratuluję zwycięzcom, niech tablety Wam dobrze służą ;)

 • mikael666

  Z calym szacuneczkiem, ale Dominacja na ocenie z polaka dostalby bankr za niezrozumienie tresci polecenia ;))) tekst sie przyjmnie czyta, ale raczej nie o to chodzilo, o bzdurach tam wypisywanych nie wspomne ;)) anyway gratulacje dla zwyciezcow

  • shimpu

   Też mam niestety wrażenie, że “sponsor” jak małe dziecko łyknął grafomanię i efekciarstwo, a nie pokusił się o docenienie rzetelnych, sensownych argumentów – o które zresztą prosił w pytaniu otwartym.
   W tekście jest reklama (no dobra, może tylko product placement) trzech największych tabletowych graczy – i to bynajmniej mających produkty z dolnej półki cenowej.

   Personifikacja rzeczy martwych to dosyć stary i tani chwyt, ale jak widać, mocno po 22-giej i przy decyzji podejmowanej w pośpiechu, może być “poważnym” argumentem…

   Drugi tekst to fejsowa żenadka. I totalna ignorancja w obu poruszonych tematach.

   Kasiu, następnym razem prosimy o JASNE i OBIEKTYWNE zasady konkursu. Tak dla odmiany.

   Zwycięzcom gratuluję – szczęścia, bo raczej nie wiedzy.

 • Glee

  Gratulacje

 • Squn

  zakupie stacje dokujaca do tf101. mail [email protected]

  • biscuit

   W x-com jest dostępna. Wątpię, aby ktoś pozbył się samej stacji, bez tabletu.

 • macmax

  Ehh nie udało się :) Przeanalizowałem wiele czynników, które mogą rzutować na ocenę treści, ale przegapilem najważniejszy – sponsor :D Podejrzewałem, że jeden tablet pójdzie do obrońców tanich tabletów, a drugi do broniących markowych dachówek, bo przecież mocne argumenty leżą zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. Ale z racji sponsora pewnie wszystkie teksty np. wychwalające iPady poszły do kosza :P Nie mniej gratuluje zwycięzcom, dobrze się to czyta, (przemyślane zdania i argumenty) a przede wszystkim gratuluje wstrzelenia się w target :D Przy okazji zachęcam sponsorów do tej formy reklamy ich produktów, gdyż wartościowe nagrody zawsze przyciągną ludzi. Pozdrawiam i czekam na kolejne konkursiwo:)

 • besson

  brawo Dominacja :)

 • Pawel

  Fajny konkurs i gratuluję wygranym. Sam chciałbym wreszcie nabyć tableta tzw budżetowego. Nawet mam już upatrzonego, czekam jedynie na obiecaną przez Panią Kasię RECENZJĘ urządzenia KIANO PRO 10 DUAL. Wiele osób czeka na tę opinię fachowca od tabletów :) a tu ciągle nic!!!

 • mario

  podobno juz wysłany do p.Kasi . Cierpiliwie czekamy

 • nika66

  Gratuluję zwycięzcom :)
  Nagrody super :)

 • Gratuluję, jednocześnie żałuję, że to nie na wygrałem. Mój tekst był zupełnie inny. Ale ten też świetny :-) pisane z nowego nabytku, dzieki recenzji Pani Kasi. Dziękuję :-D

 • karollan87

  Pierwszy wygrywający tekst czytałam w bardzo fajnym nastroju. Zrobiony z humorem widać, że trzeba było się przyłożyć, najpierw do pomysłu a później do realizacji,

  Natomiast druga wypowiedź jest okropna. Oby Ciebie Kamilu Z. nigdy żadna dziewczyna nie wymieniła na lepszy model. Nie wiem Kasiu dlaczego, również jako dziewczyna pozwalasz na takie przedmiotowe Nas traktowanie nagradzając takie wypowiedzi.

  Swoja droga Kamilu Z. ciekawa jestem jakie są Twoje “parametry techniczne”?…

  • xxx

   Nie rozumiem,zazdrość wygranej kuje w oczy ,czy jak ? Wygrał i opisał to w dobry sposób,tym bardziej zapewne większość to potwierdzi,jesteś dziewczyną,nie zrozumiesz,a argumentowanie jakbyś należała do zgrupowania feministek nic nie zmieni,nie wygrasz tabletu. Dziękuję

  • Kamil Z.

   Przepraszam jeśli moja wypowiedź Cie uraziła, ale należy ją potraktować z dystansem i humorem. Nie uważam także że potraktowałem w niej kobiety przedmiotowo, po prostu wpadłem na takie porównanie, które uważam że ma poniekąd sens :) Sama pewnie przyznasz mi rację, że miłość z lat szkolnych (podstawówka) jest nie do porównania z dorosłym związkiem i jak byłaś nastolatką zakochiwałaś się raz na semestr/rok ;)

   Na końcu dodam, że mojej Dziewczynie tekst się spodobał, jestem niezmiernie szczęśliwy że mój powiew kreatywności został doceniony przez nią jak i komisję konkursową :)

   Dziękuję bardzo i pozdrawiam czytelników Tabletowo!

 • edi

  Niech Ci którym się nie poszczęściło nie rozpaczają. :) Za niedługo Yuandao (Window) wypuści N90FHD z wyświetlaczem Retina.

  Może będzie kolejny konkurs? :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona