Overmax EduTab z kauczukową obudową - Tabletowo.pl

Overmax EduTab z kauczukową obudową

Tabletowo.pl Overmax EduTab z kauczukową obudową Nowości

Tablety w edukacji to temat coraz częściej i chętniej poruszany zarówno przez producentów i importerów sprzętu elektronicznego, jak i rodziców,  nauczycieli i same dzieci. Nic więc dziwnego, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej urządzeń przeznaczonych dla najmłodszych. Jedną z nich jest Overmax EduTab, charakteryzujący się kauczukową obudową, która chroni tablet przed zniszczeniami i uszkodzeniami.

Tablet przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, przez co parametry techniczne urządzenia schodzą na drugi plan, a pierwsze skrzypce odgrywa oprogramowanie. „Tablet posiada programy edukacyjne które w przyjemny i szybki sposób pozwolą naszym dzieciom poznać świat i zasięgnąć dogłębnej wiedzy, między innymi z geografii czy angielskiego”.

Na tablecie znalazły swe miejsce: encyklopedia z informacjami o państwach świata, z quizami i grami do nauki geografii, 10 edukacyjnych książek elektronicznych, organizer z planem lekcji, aplikacja karaoke z pakietem popularnych utworów, pakiet gier wyselekcjonowanych i przygotowanych specjalnie dla dzieci (ćwiczą refleks, uczą logicznego myślenia i rozwijają intelektualnie) oraz odtwarzacz wideo z wieloma skórkami do wyboru.

Jak informuje firma Overmax, tablet chroni dzieci przed stronami internetowymi i materiałami dostępnymi dla pełnoletnich. Rodzic może zablokować dostęp do przeglądarki internetowej czy aplikacji.

Overmax EduTab posiada 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, kamerkę, aparat, 4GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, port USB oraz akumulator o pojemności 3000 mAh (to chyba specjalnie, żeby dzieciaki nie spędzały z urządzeniem zbyt dużo czasu ;)). Tablet pracuje pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich, a jego jednostką centralną jest jednordzeniowy procesor Cortex o częstotliwości taktowania 1,2 GHz z 512MB RAM.

Cena Overmax EduTab zaczyna się od 415 złotych (via: Skąpiec). Alternatywą dla tego modelu może się okazać Plug EduTab z 7-calowym ekranem 1024 x 600 pikseli, 8GB pamięci i 1GB RAM za 499 złotych.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona