Plug EduTab – szkolna edycja tabletu Impact

tablet plug edutab

Pamiętacie tablet Plug Impact? Na przełomie roku był jedną z najciekawszych tabletowych propozycji, teraz można odnieść wrażenie, że stał się tylko jedną z wielu. Nic więc dziwnego, że jego producent próbuje różnych sposobów, by zainteresować urządzeniem potencjalnych klientów. Najpierw sklep Morele czasowo obniżył jego cenę do 459 złotych, później pojawiła się edycja specjalna tabletuImpact KSM ze słuchawkami Sennheiser HD 219. Teraz poznajemy Plug EduTab, czyli szkolną wersję modelu Impact.

“Oprócz standardowych możliwości i oprogramowania, wzbogacono ją o szereg przydatnych aplikacji o charakterze szkolno-edukacyjnym. Przekonaj się, że w szkole nie musi być ani nudno, ani trudno!” – tymi słowami jesteśmy zachęcani do zapoznania się z urządzeniem. Skoro tak, przyjrzyjmy się modelowi od strony software.

Impact EduTab oferuje następujące preinstalowane aplikacje: Aldiko (czytnik książek elektronicznych), Słownik, Math Belfer, Mouse, Plan lekcji, Testy z historii, Wikipedia, Quick TimeTablet (plan lekcji połączony z funkcją notatnika i organizera) i DIC-O (słownik angielsko-polski). Opróćz nich posiada Angry Birds i standardowe aplikacje: Aparat, Facebook, Gmail, przeglądarkę internetowa, Kalendarz, Kalkulator, Mapy, Muzyka, Dyktafon, Google Play, Wideo oraz Youtube.

Parametry techniczne urządzenia? Proszę bardzo. Plug EduTab pracuje dzięki jednordzeniowemu procesorowi Rockchip 2918 (Cortex A8) o częstotliwości taktowania 1,2GHZ z Vivante 800GC, a jego systemem operacyjnym jest Android Ice Cream Sandwich (nie wiadomo czy przewidziana jest aktualizacja do Jelly Bean).

Tablet oferuje 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, wyjście miniHDMI, port microUSB, 3.5 mm jack audio, Bluetooth oraz akumulator o pojemności 3600 mAh. Wymiary modelu to 198 x 123 x 13 mm.

Cena Plug EduTab to 499 złotych.

Komentarze

 • Takaszi

  Kurcze, ciekawe kiedy przy takim tempie rozwoju kupię mój wymarzony Tablet?
  7″ IPS HD z matową powłoką,
  Slot SD
  HDMI
  Micro USB z możliwością podłączenia pendrive, dysku, itp.
  Bluetooth
  GPS
  bateria umożliwiająca pracę w granicach 8 h
  GSM
  A to wszystko w obudowie odpornej na kurz i zachlapania.
  w cenie tak do 1000 zł (mile widziane mniej :-))
  No nic pomarzymy, poczekamy, ale nadzieje jest.

  • Mieczysław

   Takiego spaślaka nie zrobią bo byłoby za dużo dobrego w jednym tablecie. Musisz Takaszi kupić kilka i zrobic sobie kalster :) Wtedy speni wcale nie talkiewielkie wymagania. Wychodzi ze ten Plugu nie ma nawet aparatu foto… :( Ech..!

   • vril

    Eh, poczytaj specyfikację produktu a potem pisz bzdety.

  • mobile4you

   Z trójkąta projektowego: parametry, cena i jakość, chcesz narzucić 2 wielkości. Dla takich ustawień jakość musi się pogorszyć. Uwierz mi nie chciałbyś tego tabletu.

 • anakonda112

  Tablet posiada 2 kamerki – widać to nawet na zdjęciach… “ECH..!”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona