Ważne

Nadchodzi LG Optimus Vu II z funkcją pilota

Nie od dziś wiadomo, że jeśli producent wypuścił na rynek udane urządzenie, które wzbudziło zainteresowanie sporej części społeczeństwa, jakiś czas później zadebiutuje jego druga generacja. Tak też będzie w przypadku LG Optimus Vu, który – dotychczas dostępny wyłącznie w Korei – sprzedał się w ilości ponad 500 tysięcy sztuk. Po kilku miesiącach od premiery firma LG postanowiła wprowadzić go do międzynarodowej sprzedaży, natomiast na swój rodzimy rynek (i na początku pewnie tylko tam) zamierza zaprezentować LG Optimus Vu II.

Tabletofony to segment rynku powstały dzięki Samsungowi i jego produktowi Galaxy Note z 5,3-calowym ekranem, który doczeka się odświeżenia na IFA 2012. LG Optimus Vu nie zdobył tak wielkiej popularności przede wszystkim ze względu na ograniczoną dostępność. Ale również przez parametry techniczne, które są nieco gorsze od produktu Samsunga. Czy koreańskie LG wyciągnęło z tego wnioski? Tego na razie nie wiadomo.

Wiemy natomiast, że LG Optimus Vu II będzie się starał pomóc nam w korzystaniu z wszelkiej maści urządzeń elektronicznych RTV, znajdujących się w naszym domu. Wszystko dzięki inteligentnej aplikacji – uniwersalnemu pilotowi QRemote.

Nie wiadomo czy na tym nowości zaaplikowane w LG Optimus Vu II się kończą – oby nie. Urządzenie ma zadebiutować w Korei we wrześniu. Najprawdopodobniej dopiero wtedy poznamy jego parametry techniczne – chyba że stanie się to wcześniej na targach IFA 2012.

LG Optimus Vu II LG Optimus Vu II

źródło

Komentarze

 • Takaszi

  Może nie w wydaniu LG, ale sam pomysł pilota w tablecie jest genialny. I tak mamy wielki ekran, zazwyczaj leżący na stole, więc co szkodzi odpalić apkę pogłośnić lub ściszyć kino domowe, zmienić kanał w TV, itp. gdyby był programowalny to kolejna funkcjonalnośc by doszła.
  Może jeszcze ktoś pójdzie tym śladem, byle nie jApkowcy, bo oni to opatentują i zamkną w swoim jedynie słusznym systemie.

  • Kubson

   Mój sony tablet s też ma taką funkcję ale jakoś jej tak często nie używam

 • m2marek

  Przecież piloty na telefony są od dawna (od czasów przed smartfonowych), więc i na tablety pewnie jest wybór. Tu jednak widać dużą przewagę – działanie “pilota” bez odblokowywania ekranu – to jest nowość warta uwagi.

 • siwyrs

  sony tablet s…. przeciez od dawna ma ta funkcjonalnosc…. panasonic rowniez palnowal (nie wiem czy wprowadzil) dodawanie do swoich telewizorow tablet z funkcja pilota oraz softem imitujacym popularna funkcje epg ;p

 • siwyrs

  wlasciwie to pokusilbym sie o stwierdzeinie iz tablety to rozwiniecie pilotow z kolorowymi dotykowymi ekranami promowanych kilka ladnych lat temu przez logitech ;p

 • Takaszi

  Tablet od Sony testowałem jak pilot i z urządzeniami innymi jak Sony to tak sobie. Albo w ogóle nie działał, albo tylko okrojone funkcje. Porównać to do Logitecha się nie da, blado wypada.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona