Ważne

Finalna wersja AutoMapy dostępna w Google Play

automapa android

W styczniu światło dzienne ujrzała pierwsza beta jednego z najpopularniejszych programów nawigacyjnych w naszym kraju – AutoMapy. Prace trwające przez siedem miesięcy ostatecznie przyniosły żądany efekt, dzięki czemu w Google Play wreszcie udostępniono finalną wersję aplikacji. Jak się pewnie domyślacie, ta została już odpowiednio wyceniona. Przez ostatnie trzy tygodnie można było zasubskrybować program w promocyjnych cenach; teraz już nie ma takiej możliwości.

Jak możemy przeczytać na stronie wydawcy, aplikacja cieszy się ogromną popularnością:

W niespełna 48 godzin po premierze wersji Release Candidate, została liderem rankingu Top Grossing (czyli pod względem wartości sprzedaży) w Polskim Google Play i pozostaje na pierwszej pozycji niezmiennie od 20 dni. AutoMapa znajduje się również na pierwszej pozycji w rankingu Top Paid (czyli pod względem ilości zakupów).

Aby móc korzystać z AutoMapy, należy zakupić starter w cenie 4,99 złotych, który umożliwia korzystanie z programu przez siedem dni wraz ze wszystkimi funkcjami , np. LiveDrive!. Po tym czasie należy wykupić subskrypcję. Koszt zależy od wybranego okresu użytkowania:
– 7 dni: 19,99 złotych,
– 90 dni: 59,99 złotych,
– rok: 119,99 złotych.

Po wygaśnięciu licencji, użytkownicy mogą nadal korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy Użytecznych Punktów (POI).

AutoMapę na Androida znajdziecie w Google Play.

źródło

Komentarze

 • sawik

  moim skromnym zdaniem najlepsza nawigacja ever !!

 • jendrush

  Ile miejsca na karcie potrzeba na całą mapę?

 • trojuz

  czekamy na witaminki na adroida :) i bedziemy jeździc za free ;)

 • jendrush

  Swoją droga WTF z tą grafiką informacyjną? Nawigacja głównie dla polaków, a tam opis po angielsku.

 • Koszu

  @jendrush
  Po instalacji program dociągnął ok. 300mb przy zaznaczeniu mapy i jednego lektora.

  • jendrush

   Cała mapa Polski?

 • barwniak

  W końcu, myślałem, że już nie urodzą.

 • RobeSS

  Dla mnie jednak niezastapiony stal sie Sygic , jestem bardzo zadowolony z aktualnych map etc.

  • Andrek

   Jest ok, ale do miasta. Raz nas tak wyprowadził, że kazał zawracać na środku dwu pasmowej obwodnicy..

 • Używam tej mapy od dawien dawna, na początku w wersji na Windows CE (standardowe nawigacje) a teraz na Androidzie i oto kilka moich spostrzeżeń:

  Po pierwsze i najważniejsze jak dla mnie – cena – nie adekwatna do jakości. 120zł/rok to stanowczo za wiele jak za produkt który właściwie ograniczony jest tylko do wyznaczania trasy i kilku mało istotnych ustawień oraz LiveDrive! które działa delikatnie mówiąc… przeciętnie.

  Program jest bardzo ubogi w opcje i funkcje znane z Windowsowej wersji. Nie można samodzielnie nawet zablokować danego odcinka drogi na którym aktualnie trwa remont a co nie zostało uwzględnione na mapie – jak dla mnie jedna w ważniejszych funkcji jeśli mieszka się w dużym mieście.
  Pikietaż za mały, nieczytelny. Skoro już wersja na Androida oraz iOS to warto byłoby wprowadzić integrację z książką telefoniczną gdzie wielu z nas ma przypisane do kontaktów ich adresy dom/praca.
  Brak wybierania głosowego.
  Wieleby jeszcze wymieniać…
  Do niusa na dole warto by dodać że po wygaśnięciu licencji użytkownicy mogą nadal korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy, natomiast nie mogą korzystać z wyznaczania trasy oraz to że jeśli w trakcie nawigowania, w trasie, wygaśnie nam licencja, to nawigacja automatycznie kasuje trasę.

  Nie ma możliwości przenoszenia licencji z innych platform a także między urządzeniami. Program zakupiony w Google Play jest przypisany co prawda do urządzenia, ale licencja już nie. Po zakupie licencji przypisywany jest do niej specjalny numer urządzenia co uniemożliwia przenoszenie nawigacji na drugie, lub inne urządzenie. Wiadomo że bronią się przed nielegalnym kopiowaniem programu, ale da się zrobić tak aby mieć jedną licencję na więcej niż jednym urządzeniu, natomiast żeby dało się z programu korzystać tylko na jednym urządzeniu w danym czasie. Ewentualnie gdyby licencja była przypisana do karty pamięci tak jak w wersjach na Win CE lub innych.

  Ci którzy pobrali darmową wersję ze strony AM, teraz mogą mieć problemy z aktualizacją programu do pełnej wersji.

  Brak wersji EU.

  Brak możliwości eksportowania trasy z targeo (ponoć nad tym intensywnie pracują)

  I jeszcze raz CENA. W wersji beta była adekwatna do jakości – 19,99zł za 90 dni. Kupiłem dwa razy, więcej się nie dało. Mam nadzieję że zrobią sporo aktualizacji w tym czasie, inaczej nie widzę sensu pakować kasy z obecnego cennika. Korzystam z NaviExperta i Sygica oprócz automapy i mój wybór jednak pada na Sygica ponieważ jest dopracowany i jest opcja wykupienia dożywotniej licencji, poza tym w AAM w trybie 3D przesuwanie mapy jest koszmarne – chwytam palcem, przesuwam a po bokach biała plama. Dopiero po puszczeniu mapa się generuje.

  NaviExpert natomiast jest jak dla mnie zbyt zamotany, mało intuicyjny no i jest online niestety. Nie narzekałbym na niego gdyby nie fakt że posiadam abonament w Play. Zasięg jest naprawdę duży i ciężko go zgubić, ale tu chodzi o internet w play. Niestety P4 korzysta z roamingu plusa i chyba też orange, a niestety w zasięgu ich anten telefon przełącza mi się w roaming i tracę połączenie z internetem co podczas nawigacji jest jak dla mnie niedopuszczalne. Owszem, wystarczy chwila jazdy dalej, wyjechanie z doliny itp. by ponownie znaleźć się w zasięgu “czystego” play, ale telefon nie ma priorytetu przełączania się na sieć macierzystą i trzeba ręcznie łączyć się z siecią by do niej szybko powrócić i złapać zasięg mobilnego internetu. Telefon sam tego dokonuje chyba dopiero wtedy gdy sygnał z anten sieci macierzystej jest mocniejszy od roamingowych a to niestety trwa, bo każde przełączenie oznacza rozłączenie się z siecią, wyszukanie sieci podstawowej i połączenie się z nią co podczas trwającej rozmowy skutkuje rozłączeniem się (można to zaobserwować np wjeżdżając do tunelu gdzie zasięg ma konkurencja). Żeby nie było – każda z sieci działających w Polsce ma swoje “białe plamy” czyli miejsca bez zasięgu. Jedni mniejsze, inni większe tak więc każdego z nas może dotknąć taka sytuacja “zgubienia internetu” i dlatego NaviExpert u mnie odpada.

  A się rozpisałem… ;)

  • sendi

   Internet mobilny z abonamentu telefonicznego Play działa również w roamingu krajowym bez dodatkowych opłat. Natomiast Play Online działa wyłącznie w zasięgu sieci macierzystej.

 • meverick

  Moim zdaniem spóznili się dwa miesiące, kto jest odpowiedzialny za marketing? Wydać navigacje po wakacjach to tak jakby ubrać choinkę po świętach. Ale cóż jepsze to niż nic, stracili wielu potencjalnych klientów. Ja se kupię dopiero za rok hehe. Pozatym AM jest najlepsza, testowałem wersję beta.

  • lublju

   Jest najlepsza bo. … testowales wersje beta. Znawca a inne chociarz odpaliles dla porownania?

 • uze

  No cóż, kilka razy użyłem podczas wakacyjnych wyjazdów, ale wtedy płaciło się chyba 4.99 za odnowienie na siedem dni, co było moim zdaniem złotym środkiem. 19.99 za tydzień już nie kusi… Chyba przeniosę licencję, którą mam na sygica z innej platformy… Na nowe drogi łatwo trafić, a ich obecność była jak dla mnie jedyną zaletą Automapy.

 • Funky

  Cena trochę wyśrubowana i oderwana od rzeczywistości, biorąc pod uwagę darmową nawigację od Google (niektórym wystarczy w zupełności) i masę alternatyw z Sygikiem na czele.

 • FiliP

  “Po wygaśnięciu licencji, użytkownicy mogą nadal korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy Użytecznych Punktów (POI).” To z nawigacji już nie ? Oj, drogo sobie liczą w takim razie.

 • lcd

  A jak u was z bateria przy używaniu automapy? U mnie po 40 min pociągnela koło 30% a mapy google 10 razy mniej. Muszę tyko sprawdzić jak wypada sygic.

 • brt

  Sygic to badziew. Mapy stare, a aplikacja po uruchomieniu na SGSII powoduje dużo szybsze wyczerpywanie się baterii nawet po jej wyłączeniu. Pomaga dopiero reset telefonu.

  • RobeSS

   bzdura sygic no wysoka jakosc za przystepna cene , mapy bardzo aktualne a kolega wyzej to naprawe ni wie o czym pisze

   • uze

    Czy kolega może sprawdzić jak wygląda pokrycie map Sygica nowymi drogami wybudowanymi chociażby na Euro? W czasie wakacji używałem Sygica, a później bety Automapy i niestety na tej aktualności map, to Sygic z Automapą przegrał z kretesem…

 • daimonion

  Chetnie wyprobuje, choc przyzwyczailem sie juz do aktualizowanego w miare na biezaco NaviExperta na paru telefonach z kolei. Swoja droga, nawigacja Google jest lepsza niz na poczatku, czasami uzywam jej do nowych numerow domow / ulic i sprawdza sie spoko.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona