Lenovo: tablety z Windows RT będą o 300 dolarów tańsze niż z Windows 8 - Tabletowo.pl
Ważne

Lenovo: tablety z Windows RT będą o 300 dolarów tańsze niż z Windows 8

Tabletowo.pl Lenovo: tablety z Windows RT będą o 300 dolarów tańsze niż z Windows 8 Nowości

Napływ nieoficjalnych informacji dotyczących nadchodzących tabletów z Windows 8 można porównać do corocznego nagromadzenia spekulacji na temat kolejnych generacji tabletów Apple. W obu przypadkach zasada jest identyczna: im bliżej premiery, tym więcej wieści się pojawia. Jako że Microsoft i pozostali producenci sprzętu milczą w temacie cen tabletów pracujących w oparciu o najnowszą wersję systemu koncernu z Redmond, mamy do czynienia z przeróżnymi nieoficjalnymi informacjami. Dziś przyszedł czas, w którym dowiadujemy się o tym co nieco. Aczkolwiek wciąż nie z oficjalnego źródła.

W wywiadzie dla Bloomberg, David Schmoock, Senior VP w Ameryce Północnej, zdradził czego mniej więcej możemy się spodziewać po cenach tabletów z Windows 8. I tak, według niego, urządzenia z pełnym systemem Windows 8 będą kosztowały ok. 600 – 700 dolarów, natomiast produkty z Windows RT – 200 – 300 dolarów mniej. To daje nadzieję, że najtańsze urządzenia będzie można nabyć za ok. 300 dolarów. Schmoock stwierdził zresztą, że tablety z Windows RT będą oferowane w bardzo agresywnych cenach. Kto wie, może więc plotka o Microsoft Surface za 199 dolarów okaże się prawdziwa…

Schmoock powiedział również, że cena Lenovo ThinkPad Tablet 2 ma wynosić 300 – 500 dolarów (niezłe widełki…). Dla przypomnienia, sprzęt działający pod kontrolą Windows 8, będzie wyposażony w procesor Intel Atom, 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, wyjście microHDMI, slot kart microSD, pełnowymiarowy port USB oraz, opcjonalnie, 3G/4G.

Plotki plotkami, a my wciąż czekamy na jakieś oficjalne wieści w sprawie cen nadchodzących tabletów z Windows 8. Do premiery pierwszych urządzeń zostały jeszcze nieco ponad dwa miesiące.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona