Windows 8 na 90 dni za darmo

20120816-152009.jpg

Oficjalna rynkowa premiera Windows 8 już 26. października. Jeśli jednak nie chcecie czekać jeszcze tych dwóch miesięcy, już dziś możecie zapoznać się z najnowszą wersją kafelkowego systemu koncernu z Redmond. Microsoft udostępnił całkowicie bezpłatnie Windows 8 w 90-dniowej wersji próbnej.

Dokładniej rzecz ujmując, jest to Windows 8 Enterprise, czyli nieco rozszerzona edycja Windows 8 Pro z biznesowymi dodatkami. Nie przeszkadza to jednak w możliwości poznania najnowszej platformy Microsoftu. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest dostępna polska wersja językowa – wyłącznie angielska.

Podczas rejestracji należy skorzystać z konta Microsoftu i aktywować produkt w ciągu 10 dni od momentu instalacji. Warto wiedzieć, że 90-dniowa wersja testowa po wygaśnięciu nie będzie mogła zostać zaktualizowana – trzeba będzie zakupić pełną wersję Windows 8 i zainstalować od nowa.

Aby zainstalować Windows 8, sprzęt musi spełniać następujące wymagania techniczne:
– procesor o częstotliwości taktowania 1GHz lub szybszy,
– 1GB RAM (32-bit) lub 2GB (64-bit),
– 20GB wolnej przestrzeni na dysku,
– karta graficzna z DirectX9,
– w przypadku tabletów: ekran z multitouch o rozdzielczości minimum 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli).

Trialową, 90-dniową wersję Windows 8, możecie pobrać stąd.

źródło

Komentarze

 • Figaros

  A mam pytanie dotyczy mojego laptopa i tabletu też mianowicie jak zainstaluje ten cały “głośny” Windows i mimo wszystko będę chciał wrócić do win7 albo Andro4.0.4 to czy nie będzie jakiś większych problemów aby to COŚ odinstalować i wrócić do wcześniejszej wersji??

  • O Andka sie nie martw bo wersji ARM nie ma. A Co do powrotu do Win7 to przy edycji Win 8 CP wiem, ze byly klopoty z widocznoscia partycji C dla Windows 7.

 • Figaros

  Ja tylko umiem wgrywać softy,romy,kernele,podkręcać procki i w ogóle grzebać za pomocą ADB.

 • Kotek Miau

  O.K.
  próbujemy !!!

  Tylko czy po takim odinstalowaniu wersji Free,
  będę mógł bezproblemowo
  zaktualizować ” Siódemkę ” za 140 zł. ???

 • agaryt

  Działa super… i jest polska klawiatura którą właśnie używam, nawet są polskie podpowiedzi. Sam system śmiga zauważalnie szybciej niż wersja review choć jestem pewien że to jednak jeszcze nie wersja finalna . Ale uwaga! Trzeba się napocić jeśli ktoś chce mieć dwa systemy równolegle choć dla tych co już kiedyś to robili nie będzie problemu…

 • Sefto

  Mi do tej pory udało się tylko mieć 2 systemy równoległe na osobnych dyskach twadrych.

  Jeśli ktoś ma problemy z zamrażaniem (myszka i klawiatura nie reagują ) się systemu, należy wpisać w wierszu polecenia, uruchamiając go jako administrator : “bcdedit /set disabledynamictick yes”. Powinno skutecznie naprawić problem.

 • Pacior

  Jak zainstalowac Windows 8 na tablecie z androidem? Konkretnie chodzi mi o google nexus 7 .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona