Samsung też ma rysik – słuchawkę Bluetooth: BT S Pen

20120816-162120.jpg

Przed pójściem na konferencję Asusa podczas MWC 2012 w Barcelonie byłam święcie przekonana, że tajwański koncern nie jest mnie w stanie niczym zaskoczyć. Już na kilka miesięcy wcześniej pojawiało się mnóstwo spekulacji, które ostatecznie w lutym zostały potwierdzone. Ale było coś, czego nikt nie przewidział. Coś, o czego istnieniu świat nie wiedział przed hiszpańskimi targami. Mowa o asusowym rysiku, który jednocześnie jest słuchawką Bleutooth (działa nie tylko z Asusem Padfone – jeśli chcecie, na dniach mogę opublikować recenzję tego stylusa). Jak się okazało, Samsung również stworzył takie akcesorium – BT S Pen (HM1500).

Rysik ten jest nieco bardziej wybajerzoną wersją S Pen, którego otrzymujemy w zestawie z Galaxy Note 10.1. Posiada bowiem dodatkowo mikrofon, głośniczek i Bluetooth, dzięki czemu można za jego pomocą przeprowadzać rozmowy głosowe. Swoją drogą, wygląda to dość komicznie, jak mówimy do stylusa ;).

Naładowany BT S Pen pozwala na przeprowadzenie trzech godzin rozmów (wytrzymuje do 120 godzin w trybie czuwania). Po tym czasie wystarczy podłączyć go do ładowania za pomocą portu microUSB. Waży 21 g, oferuje Bluetooth 3.0 oraz wibracje, które powiadamiają o połączeniu przychodzącym.

Istnienie słuchawki BT S Pen (HM1500) do dziś utrzymywane było w tajemnicy. Na wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciele koreańskiego producenta nie wspomnieli na jego temat ani jednego słowa. A dziś rysik ten został dostarczony m.in. redakcji TalkAndroid. Miłe zaskoczenie.

Na razie nie wiadomo kiedy ta nietypowa słuchawka trafi do sprzedaży ani jaka będzie jej cena.

źródło

Komentarze

 • krzyslp

  Ciekawe kto ma patent na takie rozwiązanie – Asus czy Samsung , a może Apple wyciągnie starą czarno-białą fotografię na której Steve Jobs gada przez ołówek.

  • Piotrek

   Dostajesz 10czke za świetny opisik :** xoxox i inne przytuliska. Mile widziane odwdzięczenie w moim proffilq xoxo raz jeszcze

  • Johnykalesony

   O kurde. Zaśmiałem się.

  • Marek G.

   Raczej nie, ponieważ Steve był przeciwny rysikom…mówił ze najlepszy rysik to…palec :)

 • zwierzak

  Dobrze, ale jeżeli w wypadku Padfone takie rozwiązanie ma sens, bo samo urządzenie jest telefonem z funkcją tabletu, a obsługa telefonu w obudowie 10,1″ jest ciężka tak w wypadku Note10,1 będzie co najwyżej modem 3G bez funkcji dzwonienia. Więc nie widzę sensu tworzenia takiego podzespołu dla Note, no chyba, że Note telefonu.

  • marcin

   Funkcję połączeń głosowych (w trybie głośnomówiącym) ma już nawet Galaxy Tab 2, więc w Note 10.1 to “oczywista oczywistość”

 • piotr

  pewno samung będzie pozwany przez apple że pierwszy coś takiego wymyślił tylko że 1 był asus

 • SyoMas

  Dokładnie wczoraj wieczorkiem znów rozważałem zamianę dużego tabletu i telefonu z Androidem na któregoś Note czytając kilka notek prasowych na temat i tak zamarzyło mi się by Samsung dorobił się takiego rozwiązania słuchawkowo-rysikowego jak Padfone, no i proszę, jak na zawołanie. Niestety śpieszę donieść, że inne marzenia tak łatwo mi się nie urzeczywistniają :)

 • Ja

  Mam pytanko: Czy Stylus z Asus Padfone zadziała na Asusie Tansformerze TF101G?

 • szaqal

  Można to już gdzieś kupić ?

 • Dyzio
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona