Samsung Galaxy Note 10.1 w cenie od 499 dolarów - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note 10.1 w cenie od 499 dolarów

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Note 10.1 w cenie od 499 dolarów Nowości Samsung

Jak na pewno doskonale wiecie, w sierpniu Samsung miał zaplanowane dwie konferencje prasowe – 15. i 29. dnia tego miesiąca. Pierwsza z nich miała być poświęcona amerykańskiej premierze Samsuna Galaxy Note 10.1, druga natomiast – prezentacji tabletofonu Samsung Galaxy Note 2. Pierwsza z nich już za nami. Właśnie dziś koreański koncern zdradził szczegóły dotyczące swojego najnowszego urządzenia, tabletu obsługiwanego rysikiem S Pen, Samsunga Galaxy Note 10.1.

W przypadku Galaxy Note 10.1 ważny jest dołączany do niego rysik – S Pen, który, jak chwali się sam producent, został znacznie udoskonalony w stosunku do rysika znanego z Galaxy Note 5,3„. Stylus ten rozpoznaje ponad tysiąc poziomów czułości, dzięki czemu obsługa preinstalowanych aplikacji Photoshop Touch i S Note, jest czystą przyjemnością.

Istotną funkcją najnowszego dziecka Samsunga jest możliwość korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie na jednym widoku ekranu. Przystosowano do tej funkcji sześć programów: S Note, galerię zdjęć, odtwarzacz wideo, przeglądarkę internetową, Polaris Office oraz pocztę elektroniczną.

Parametry techniczne Samsunga Galaxy Note 10.1 znane były już od dłuższego czasu, aczkolwiek warto je przybliżyć. Urządzenie zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor Exynos 4 o częstotliwości taktowania 1,4GHz, 2GB RAM, wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,9 Mpix, Bluetooth 4.0, GPS, slot kart microSD oraz akumulator o pojemności 7000 mAh. Systemem operacyjnym jest Android Ice Cream Sandwich, aczkolwiek firma ma niebawem udostępnić Jelly Bean.

Samsung Galaxy Note 10.1 trafi do sprzedaży w Ameryce jutro, tj. 16. sierpnia w cenach: 499 dolarów za wersję 16GB oraz 549 dolarów za 32GB – obie „WiFi-only”. Oficjalne ceny sprzętu z 3G nie zostały ujawnione, jednak sklep Negri od kilku dni sprzedaje model 16GB 3G za 749 dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona