Ważne

Google może sprzedać w tym roku nawet osiem milionów sztuk Nexus 7

tabletgooglenexus7-98.jpg

Google Nexus 7 w Stanach sprzedaje się jak świeże bułeczki. Ma na to wpływ nie tylko cena wynosząca 199 dolarów, ale przede wszystkim specyfikacja, której mogą pozazdrościć nawet sporo droższe urządzenia. Mam na myśli głównie czterordzeniowy procesor, ekran IPS w dodatku o wysokiej rozdzielczości – 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, NFC, najnowszą wersję systemu – Android Jelly Bean… Jasne, ma wady w postaci braków aparatu, slotu microSD, wyjścia HDMI czy modemu 3G, ale bądźmy szczerzy – Google udało się stworzyć sprzęt o naprawdę świetnych parametrach technicznych za niewielkie pieniądze. A żeby mógł kosztować te 199 dolarów, z czegoś trzeba było zrezygnować. I tak, produkt ma mnóstwo ciekawych komponentów wspomnianych wcześniej, w tym GPS i Bluetooth, a nie oferuje wspomnianych portów rozszerzających jego możliwości. Coś za coś. Ale dziś nie o tym (na to przyjdzie czas w recenzji tego tabletu – jeśli macie pytania – śmiało). Z informacji Digitimes wynika, że internetowy gigant z Mountain View może sprzedać w tym roku nawet osiem milionów sztuk Nexus 7.

Z raportu wynika, że w trzecim kwartale 2012 roku mają zostać przygotowane trzy miliony dotykowych paneli do tabletu Google. Żeby tego było mało, w następnych trzech miesiącach liczba ta ma wzrosnąć do maksymalnie pięciu milionów (mówi się o 3-5 milionach). Łatwo obliczyć, że w sumie firma Google będzie gotowa do sprzedaży nawet ośmiu milionów egzemplarzy tabletu. A jeszcze nie tak dawno pisaliśmy, że w tym roku Google zamierza sprzedać co najmniej 3 miliony tabletów Nexus 7. Niezłe mi to “co najmniej” – bardzo asekuracyjne stwierdzenie ;)

Końcówka roku może się okazać gorąca dla producentów tabletów, w tym dla Google – świąteczny sezon sprzyja przecież kupowaniu prezentów. Dodatkowo sukcesywnie będzie poszerzana lista krajów, w których dostępny będzie produkt Google i sukces sprzedażowy gotowy. Pytanie tylko jak wielki. Plany internetowemu gigantowi może pokrzyżować Apple wprowadzając na rynek iPada mini oraz Amazon – pod warunkiem, że zapowie naprawdę ciekawego następcę Kindle Fire.

Przypomnę tylko, że Google Nexus 7 ma trafić do sprzedaży w Polsce w okolicach września/października w cenie wynoszącej ok. 1000 złotych.

źródło

Komentarze

 • xbartx

  Ostatnio obserwowałem trochę ebay.co.uk i tablet nx7 można już trafić za 150 GBP, więc ta cena u nas to jak zwykle z kosmosu wzięta, no ale cóż poradzić.

 • wsx

  Mam nadzieję, że 1000zł to będzie za 16GB. Po co komu tablet, który ma 6GB wolnego miejsca na dane, a chmura to trochę niewygodne rozwiązanie.

 • Plany świąteczne może też popsuć Windows 8 ;P

 • kat6665

  Na windowsa bym nie liczył bo ma ceny z kosmosu .

 • Idzie wyrobić z tymi 6GB.. Po instalacji podstawowego softu i gier DT, Shadowgun, asphalta, GOF2, Riptide, Samurai 2, Mass Effect zostaje jeszcze około 2GB wolnego miejsca. Pełno jest już kabelków OTG, filmy z pena 32GB działają bez problemu, nie da się tylko na takiej pamięci instalować gier/softu.

  • aaa

   Ja mam 16GB na Trasnformerze i zostało mi z 3GB wolnego – mimo że dane trzymam na karcie microSD. Także 16GB moim zdaniem to minimum na soft.

 • solek

  Mam go już od pewnego czasu i nie narzekam. Zdjęcia i filmy po dopasowaniu do realnej wielkości wyświetlacza zajmują dużo mniej miejsca. Brak 3G nie boli ani wejść hdmi. Jakimś rozwiązaniem na brak slotu pamięci jest możliwość podpięcia pena jak kulfi82 zauważył . Cena w UK £209 za 16GB więc będzie więcej niż 1000zł.

 • kokosowa-nutella.blogspot.com

  Jak zawsze musimy przepłacać przy dzisiejszym kursie dolara ten tablet wynosi 655zł a nie 1000zł ;// Masakra!

  • aaa

   Z VAT-em to 805zł.

   • kokosowa-nutella.blogspot.com

    No tak,zapomniałam,że na każdym kroku Państwo lubi Nas doić!

 • Pc World Irlandia 249euro

 • jankov

  A potem Asusy i inne Samsungi się dziwią czemu sprzedaż tabletów w Europie tak słabo idzie. Jak się doi europejskiego konsumenta jak się tylko da to nie dziwne, że woli kupić trochę gorsze ale połowę tańsze zabawki z Chin.

  • leśnik

   W pewnym sensie sami się doimy… podatki;)
   Elektronika w US zawsze była tańsza… ileż można o tym biadolić… jest jak jest.

   • jankov

    Biadolić można do skutku albo do us*nej śmierci. :) Dobrze wiesz, że tutaj nie chodzi tylko o podatki, bo jak ktoś zauważył z VATem Nexus 7 kosztowałby nieco ponad 800 PLN. Może faktycznie trzeba zacząć kupować te chińczyki i mieć te wielkie marki w wielkim poważaniu.

 • Dashrek

  Kupujcie polskie tablety- mantę- jest w stosunku do tych ze stanów i chin, tańsza ze dwa razy.

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

   Ale Manta też nie jest polska. To chiński tablet brandowany w Polsce.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona