Google może sprzedać w tym roku nawet osiem milionów sztuk Nexus 7 - Tabletowo.pl
Ważne

Google może sprzedać w tym roku nawet osiem milionów sztuk Nexus 7

Tabletowo.pl Google może sprzedać w tym roku nawet osiem milionów sztuk Nexus 7 Ciekawostki Nowości Plotki / Przecieki

Google Nexus 7 w Stanach sprzedaje się jak świeże bułeczki. Ma na to wpływ nie tylko cena wynosząca 199 dolarów, ale przede wszystkim specyfikacja, której mogą pozazdrościć nawet sporo droższe urządzenia. Mam na myśli głównie czterordzeniowy procesor, ekran IPS w dodatku o wysokiej rozdzielczości – 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, NFC, najnowszą wersję systemu – Android Jelly Bean… Jasne, ma wady w postaci braków aparatu, slotu microSD, wyjścia HDMI czy modemu 3G, ale bądźmy szczerzy – Google udało się stworzyć sprzęt o naprawdę świetnych parametrach technicznych za niewielkie pieniądze. A żeby mógł kosztować te 199 dolarów, z czegoś trzeba było zrezygnować. I tak, produkt ma mnóstwo ciekawych komponentów wspomnianych wcześniej, w tym GPS i Bluetooth, a nie oferuje wspomnianych portów rozszerzających jego możliwości. Coś za coś. Ale dziś nie o tym (na to przyjdzie czas w recenzji tego tabletu – jeśli macie pytania – śmiało). Z informacji Digitimes wynika, że internetowy gigant z Mountain View może sprzedać w tym roku nawet osiem milionów sztuk Nexus 7.

Z raportu wynika, że w trzecim kwartale 2012 roku mają zostać przygotowane trzy miliony dotykowych paneli do tabletu Google. Żeby tego było mało, w następnych trzech miesiącach liczba ta ma wzrosnąć do maksymalnie pięciu milionów (mówi się o 3-5 milionach). Łatwo obliczyć, że w sumie firma Google będzie gotowa do sprzedaży nawet ośmiu milionów egzemplarzy tabletu. A jeszcze nie tak dawno pisaliśmy, że w tym roku Google zamierza sprzedać co najmniej 3 miliony tabletów Nexus 7. Niezłe mi to „co najmniej” – bardzo asekuracyjne stwierdzenie ;)

Końcówka roku może się okazać gorąca dla producentów tabletów, w tym dla Google – świąteczny sezon sprzyja przecież kupowaniu prezentów. Dodatkowo sukcesywnie będzie poszerzana lista krajów, w których dostępny będzie produkt Google i sukces sprzedażowy gotowy. Pytanie tylko jak wielki. Plany internetowemu gigantowi może pokrzyżować Apple wprowadzając na rynek iPada mini oraz Amazon – pod warunkiem, że zapowie naprawdę ciekawego następcę Kindle Fire.

Przypomnę tylko, że Google Nexus 7 ma trafić do sprzedaży w Polsce w okolicach września/października w cenie wynoszącej ok. 1000 złotych.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona