Premiera tabletu Microsoft Surface już 26 października, cena wciąż nieznana

To pewnie: tablet Microsoft Surface zadebiutuje na rynku wraz z systemem operacyjnym Windows 8. Tą radosną informacją producent podzielił się w corocznym raporcie dla U.S. Securities and Exchange Commission. Biorąc pod uwagę okoliczności, wyznaczona na 26 października data rozpoczęcia sprzedaży Surface nie jest dla nas zaskoczeniem. To oczywiste, że tablet Microsoftu nierozerwalnie powiązany jest z systemem Windows. Obie warianty urządzenia pracują w oparciu o jego ósmą odsłonę. Niestety, oficjalna cena Surface wciąż jest nieznana.

Co ciekawe, w tym samym raporcie dla U.S. SEC Microsoft uchylił rąbka tajemnicy na temat przyszłości Windows 8. Oto jego fragment:

“Jesienią 2012 wprowadzimy na rynek Windows 8… Jego sukces zależy od wielu czynników, w tym zakresu, do jakiego użytkownicy wykorzystają interfejs i funkcje, ścisłej współpracy z partnerami OEM przy produkcji różnorodnych urządzeń, które wykorzystają możliwości systemu oraz zachęcenia wystarczającej liczby aktywnych programistów, by zapewnić konkurencyjną bazę programową. Liczymy się ze znacznymi kosztami marketingu systemu Windows  i powiązanych z nim usług i urządzeń, które ostatecznie mogą zmniejszyć nasz margines zysku”

Wynika z niego, że Microsoft zamierza zainwestować ciężkie pieniądze w promocję Windows 8 i wyposażonych weń urządzeń. Zainteresowała mnie wzmianka o programistach. Wiem, że systemu jeszcze nie ma na rynku, ale wątpię, by wystartował z wystarczająco bogatym zapleczem programowym, by mógł konkurować z Apple AppStore i Google Play. Poza tym wpływ na sukces sklepu będzie miał wygląd i funkcjonalność sprzedawanych aplikacji (Metro nie odpowiada każdemu) oraz ceny.

via Phone Arena

Komentarze

 • Gregnar

  Będą dodawać za darmo do Windows 8…

 • “Wiem, że systemu jeszcze nie ma na rynku, ale wątpię, by wystartował z wystarczająco bogatym zapleczem programowym, by mógł konkurować z Apple AppStore i Google Play.” Masz na mysli Win 8 czy Win RT? ;-)

 • No nie wiem, Microsoft Surface? To jest jakaś jedna wielka tajemnica. Czekam na październik i listopad z wielką niecierpliwością. No trudno. Musze przeżyć te kilka miesięcy…Nie wiem do tej pory co mi zaoferuje Surface. Parametry bardzo mało znane…

 • mati98

  Znając microsoft to nie będzie tani

 • Karollan87

  „Wiem, że systemu jeszcze nie ma na rynku, ale wątpię, by wystartował z wystarczająco bogatym zapleczem programowym, by mógł konkurować z Apple AppStore i Google Play.”

  Obyś się nie zdziwił…

  • No chyba nie. Jak się właśnie dowiedziałem, 26 października zadebiutuje wersja RT. Jak być może wiesz, nie ma zbyt wielu programów dla niej.

 • peter.

  wersja z ARM jest uboga funkcjonalnie jak Lumia. A nikt jakoś na Lumię się nie rzuca. Więc po co komu taka Lumia z większym ekranem i klawiaturą?

  Jeszcze niech dowalą cenę ze 1000$ i będzie crap roku.

 • LitlBitl

  Mógłby mnie ktoś oświecić, bo ciągle nie mam pewności – czy na tabletach z Win8 będzie można instalować to samo oprogramowanie, które będzie chodzić na desktopowych Win8? Czy to będą osobne appki tak czy siak?

  • aaa

   Tylko na tabletach x86, na których będzie zwykły Windows 8. Na tabletach z Windows 8 RT i procesorem ARM – nie.

 • Jerry70

  Gdyby wypuścili system na smartfony lub tablety pod którym dało by się uruchomić aplikacje działające pod starszymi wersjami windy to byłby hit nad hitami. A tak kicha goni kichę. Osobiście czekam jednak na cud, czyli na smartfona z systemem na którym rusza mi takie klasyki jak Age of Empires 2, Heroes of Might & Magic 3, normalny MS Office, jednak bez jakiegoś przeportowywania, czyli w pełnej zgodności z systemem.

  • LitlBitl

   Nie no… Granie w AoE na ekarnie 4-5″ i bez myszki to porażka… ekran dotykowy wymaga “wołowatego” interfejsu, a niektóre gry po prostu się do tego nie nadają…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona