Ważne

Baldur’s Gate: Enhanced Edition we wrześniu

baldur's gate ipad

Dawno, dawno temu, jak jeszcze w ogóle nie myślałam, że kiedykolwiek wpadnę na pomysł stworzenia Tabletowo.pl, i jakoś musiałam zająć swój wolny czas, między jednym treningiem, a drugim, godzinami grałam w Baldur’s Gate (swoją drogą, chyba jeszcze płyty bratu nie oddałam… ;)). Jeśli wspominacie ten tytuł z sentymentem, na pewno ucieszy Was fakt, iż gra Baldur’s Gate: Enhanced Edition zostanie wydana już wkrótce.

Z informacji opublikowanych w sieci  na oficjalnej stronie Baldur’s Gate Enhanced Edition wynika, że pecetowa wersja tytułu zadebiutuje 18. września. Kiedy doczekamy się edycji na komputery Mac i iPady? Pewny jest tylko miesiąc: wrzesień, ale szczegółów w tej sprawie brak. Podobnie jak w przypadku Baldur’s Gate na Androida – wiadomo jedynie, że trwają prace nad taką produkcją, ale już o dacie premiery cisza.

Jak przystało na produkcję idącą z duchem czasu, Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie wspierała Gamecenter, a spora część udogodnień w grze dostępna będzie dopiero po dokonaniu płatności (więcej o mikropłatnościach). W grze pojawi się nowa lokacja: The Black Pits oraz trzy nowe postaci. Standardowo będziemy mogli poznać jednego z nich: Rasaad yn Bashir, natomiast po zapłacie: Dorn Il-Khan oraz Neera the Wild Mage. Oczywiście możemy również liczyć na poprawioną, w stosunku do oryginału, grafikę.

Poznaliśmy również ceny nadchodzącej gry:
PC i Mac: 19,99 dolarów,
iPad i Android: 9,99 dolarów.

Także tego… Jak w drugiej połowie września na Tabletowo.pl pozostaną po mnie jedynie archiwalne wpisy, to już wiecie, jaka będzie tego przyczyna ;-)

Baldur’s Gate: Enhanced Edition Baldur’s Gate: Enhanced Edition Baldur’s Gate: Enhanced Edition

źródło

Komentarze

 • uze

  Czekam z niecierpliwością… Z chęcią bym sobie przypomniał świat Baldur’s Gate.

 • ainaruth

  Gry oparte na na AD&D jakoś tak ominąłem w swojej przygodzie z komputerami.. Chyba tylko Neverwinter Nights wciągnęło mnie na dłużej. Baldurs Gate widziałem tylko u kumpla w czasach jak jeszcze nie miałem własnego kompa. CHyba czas najwyższy będzie to nadrobić. :)
  Tyle że pełnoprawne komputerowe RPGi nieco kłócą mi się z modelem casualowego grania, do którego używam tabletu. Jeśli wejdę tylko raz na jakiś czas, na 15min, to trzeba będzie przypominać sobie wszystkie otwarte questy. Chociaż.. może po prostu zarwie się pare nocek jak za starych dobrych czasów;)

  • aaa

   Mnie z komputerowego AD&D najbardziej podobał się stary jak świat Darksun – tylko nie pamiętam, czy druga czy pierwsza część była lepsza (zaczynało się ucieczką gladiatorów).

 • Gruby

  ja dziekuje.
  10$ i mikroplatnosci?
  nastepny tytul do piracenia

 • mithos_k

  Ale zaraz -bo nie widziałem nigdzie odniesienia: to jest poprawiony Baldurs Gate czy poprawiona cześć druga Baldura…? Bo to duża różnica (pierwsza była 10x krótsza ;)

 • Goog

  Wiadomo coś o polskiej lokalizacji?

  • Q

   Wiadomo tylko, że Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.

 • PawełLM

  Hm więc to jest tylko BG + Dodatek lipa za tą cenę…

  Posiadam orginały ale szczerze nie dam za odgrzewany kotlet widescreen mod + 3 mody z postaciami + 1 lokacja cena 20$ lol :)

  Jak ktoś nie ma BG to niech kupi z gog.com za 20$ od razu 1 + 2 + weidu mod.

 • Leo

  Baldur calkiem calkiem ale wedlug mnie najlepszy byl Planescape Torment i to mogliby ulepszyc

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona