Ważne

Benchmarki zdradzają cztery rdzenie w Samsungu Galaxy Note 2

samsung galaxy note 2

Dwanaście miesięcy. Wiele wskazuje na to, że właśnie tyle czasu dał sobie Samsung na stworzenie następcy popularnego “Galote” (ksywka nadana modelowi przez jednego z Czytelników – jakoś mi przypadła do gustu ;)), czyli Samsunga Galaxy Note. Od wielu tygodni w sieci pojawiają się kolejne spekulacje dotyczące nadchodzącego urządzenia. Dziś mamy do czynienia z kolejnymi informacjami potwierdzającymi część poprzednich doniesień.

W sieci pojawiły się wyniki, jakie Samsung Galaxy Note 2 uzyskał w benchmarku GLBenchmark. Są one lepsze od tych, jakimi może się pochwalić oryginalny Galaxy Note (dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz) oraz, co ważne, nieznacznie lepsze od uzyskanych przez Samsunga Galaxy S3 (czterordzeniowy procesor 1,4GHz). Wniosek jest jeden: Galaxy Note 2 będzie pracował pod kontrolą czterordzeniowej jednostki Exynos – najprawdopodobniej o częstotliwości taktowania 1,6 GHz.

Poprzednie plotki sugerowały obecność w Samsungu Galaxy Note 2 aparatu o rozdzielczości 12 lub 13 Mpix – obecnie mówi się o 8 Mpix – oraz wyświetlacza wykonanego w technologii UBP, czyli Unbreakable Plane – jak wspominał Jarek jakiś czas temu: niemożliwego do stłuczenia, elastycznego i bardzo cienkiego. Zagadką pozostaje system operacyjny: różne źródła wahają się pomiędzy Androidem Ice Cream Sandwich a Androidem Jelly Bean.

Wiele wskazuje na to, że premiera Galaxy Note 2 będzie miała miejsce już niebawem – na targach IFA 2012. Czyli równo rok po prezentacji pierwszej generacji tego urządzenia. Zagraniczne media spekulują, że konferencja prasowa koreańskiego koncernu jest planowana na 30. sierpnia.

źródło

Komentarze

 • Sterlaz

  W którym miejscu w tych testach można odczytać że note 2 będzie posiadał ekran 1280×720 ? Było by to dość dziwne szczególnie że note ma ekran 1280×800

  • Wskazuje na to “720p”
   Jest prawdopodobne, że Samsung odejdzie od 1280 x 800 (16:10) na rzecz 1280 x 720 (16:9).

   • uze

    Ale to tylko rodzaj testu, który przeprowadzany jest w rozdzielczości 720p i to chyba nawet pozaekranowo, czyli test samego gpu, z wyłączeniem wpływu odświeżania…

   • Sterlaz

    Dokładnie offscreen 720p oznacza że test jest renderowany w 720p, robi się to po to by porównać wyniki różnych urządzeń z różnymi rozdzielczościami ekranów.

 • marekbn

  ” Przyszłość tworzymy dziś ” . I tym sposobem ekran elastyczny ze sfery mitów i legend przeszedł do rzeczywistości !!! :-)

 • Gunther

  Fajnie.
  A kiedy w końcu pojawi się Note 10.1?

  • Też bym chciała znać odpowiedź na to pytanie… Cały czas czekam na niego z niecierpliwością.

 • AS

  Galote, miło mi, że przypadł Pani do gustu.

 • aaldoo

  Pani redaktor prosze nie silic sie na wlasne spostrzezenia , jako ze widac u Pani kompletny brak wiedzy techicznej. Blogowy harakter tego serwisu-tak , silenie sie na podniesienie rangi do serwisu technicznego – nie wykonalne w aktualnym skladzie. Pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow

  • To nie było moje spostrzeżenie, a kolegów ze Slashgear i pozostałych zagranicznych serwisów, jeśli koniecznie chcesz wiedzieć.

   Okej, rzucam tabletowo. Albo nie, od razu rzucę się z mostu, żebym przypadkiem nie wpadła na pomysł stworzenia innego serwisu, na który możesz (jeszcze większym przypadkiem) wejść. No naprawdę, daj spokój…

   Pozdrawiam.

   • uze

    Pod którym mostem czekać z ekipą ratunkową? :)

  • elli

   *proszę
   *silić
   *własne
   *widać
   *charakter
   *niewykonalne
   *składzie
   *życzę
   *sukcesów

   Pozdrawiam i życzę niezwykłych doświadczeń z polskimi znakami i słownikiem! :-)

 • grah

  Proszę nie silić się na pisanie w języku polskim, jako że widać u Pana kompletny brak wiedzy w tym zakresie. Podniesienie sobie własnej rangi nieskładną polszczyzną jest niewykonalne przy aktualnym poziomie Pana IQ. Pozdrawiam serdecznie i życze słownika i lepszej klawiatury.

 • agaryt

  Pewnie przez innych zostane okrzykniety dziwakiem ale marzy mi sie taki taki fonik dokladnie jak domniemany note 2 ale z windowsphone 8 na pokladzie …

 • kaz

  Ja tam czekam na Galote 2.

 • Remidiusz

  Inne źródła jednak konsekwentnie informują o 13 Mpix aparacie w NOTE i to jest bardziej przekonywujące. Do najszybszego procesowa na rynku jakoś 8 Mpix nie pasuje.

 • Remidiusz

  Inne źródła jednak konsekwentnie informują o 13 Mpix aparacie w NOTE i to jest bardziej przekonywujące. Do najszybszego procesowa na rynku jakoś 8 Mpix nie pasuje.
  Bardzo jestem zainteresowany tym sprzętem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona