Ważne

Amazon Kindle Fire z grami z elementami społecznościowymi

Jak donosi Bloomberg, tablet Amazon Kindle Fire otrzyma aktualizację oprogramowania nadającą grom dostępnym w sklepie Amazon AppStore społecznościowego charakteru. Na wzór Game Center na iOS i OS X, nowości będą obejmować tabele wyników i złożony system osiągnięć. Poza określeniem lipca jako miesiąca udostępnienia programistom niezbędnych narzędzi, o tajemniczej aktualizacji dla Kindle Fire wiadomo niewiele.

Nie pierwszy raz lipiec, Amazon i Kindle Fire pojawiają się ramię przy ramieniu w kontekście jednego artykułu. Od dłuższego czasu dochodzą nas słuchy, że stworzony przez Jeffa Bezosa internetowy gigant zamierza zorganizować konferencję prasową, na której zaprezentuje drugą generację tabletu Fire i nowe czytniki Kindle z ekranami E-Ink oraz zapowie wprowadzenie sklepu z aplikacjami Amazon AppStore do Europy. Póki co, żadne zaproszenia nie zostały wysłane, więc wszystkie amazonowe rewelacje włóżcie do pudełka z wielkim znakiem zapytania.

Gwoli przypomnienia, Amazon Kindle Fire jest jednym z najpopularniejszych tabletów internetowych z Androidem na świecie. Do momentu prezentacji Google Nexusa, w Stanach Zjednoczonych Fire sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Przyszłość pokaże, czy flagowy tablet Google zdoła zagrozić “dachówki” Amazonu.

via The Verge

Komentarze

  • barwniak

    Do końca roku, sporo ciekawych premier, wygląda na to, że po okresie marazmu związanego z tegrą 2 i ekranami 1024×600, czas na zmiany. Pokazał to Google, teraz Amazon, no a na jesieni Microsoft. Sądzę, że Apple, Google i Microsoft to firmy które skupią się na rynku krajów rozwiniętych (pewnie głównie kraje Anglosaskie),gdzie można liczyć na dodatkowy zysku z usług dodanych typu chmura, vod, czy streaming gier. Ci producenci będą mieli tańsze produkty, ale ograniczoną dostępność.
    Pod drugiej stronie zostanie reszta producentów nie mająca takiego silnego oparcia w oprogramowaniu i usługach internetowych, tzn. Samsung, Acer, Asus, Motorola itd.
    Sądzę, że rynek coraz wyraźniej się będzie polaryzował.

  • aaa

    I oni uważają, że programistom będzie się chciało specjalną wersję swoich aplikacji robić specjalnie dla Kindle Fire zamiast użyć czegoś przenośnego – jak np. Scoreloopa? Bo wątpię, by zrobili to niezależne od Amazonu…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona