Recenzja tabletu Pentagram Tab 8.0 P5332

recenzja pentagram tab 8.0

Tablety firmy Pentagram ledwo zadebiutowały w Polsce, a my już zdążyliśmy przetestować jednego z nich: Pentragram Tab 8.0 P5332. Jest to urządzenie o nietypowej przekątnej ekranu, czyli 8”. Miałam do czynienia z tabletami posiadającymi bardzo różne matryce, od 7” (a właściwie 5,3”, zaliczając Samsunga Galaxy Note) przez 8,9” i 9,7” aż do 10,1”, ale jeszcze nigdy nie trafił do mnie produkt z ekranem o przekątnej 8”. Zawsze jednak musi być ten pierwszy raz. Nic więc dziwnego, że z wielką niecierpliwością wyczekiwałam kuriera mającego przynieść paczkę z tym tabletem. Wreszcie przybył, dzięki czemu możecie przeczytać recenzję tabletu Pentagram Tab 8.0 P5332.

Parametry techniczne Pentagram Tab 8.0 P5332:
– pojemnościowy ekran 8” 1024 x 768 pikseli, multitouch 5 punktów,
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich,
– procesor Allwinner A10 1,2GHz z grafiką Mali 400,
– 1GB RAM,
– 8GB pamięci wewnętrznej,
– kamerka do połączeń wideo,
– slot kart microSD,
– wyjście HDMI,
– port miniUSB,
– 3,5 mm jack audio,
– akumulator o pojemności 3900 mAh,
– obsługa formatów wideo: AVI, RM, RMVB, FLV, DivX, XviD, MP4, VOB, MKV, DAT, FLV,
– obsługa formatów audio: MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, AAC,
– obsługa formatów graficznych: JPG, BMP, PNG,
– obsługa formatów tekstowych: PDF, TXT, EPUB, HTM,
– wymiary: 213 x 156 x 14 mm,
– waga: 497 g.

Zawartość pudełka – WOW!

Patrząc na pudełko, w którym sprzedawany jest tablet, od razu wiadomo, że producentowi zależy na tym, by był kojarzony z najwyższą jakością. Pentagram tak bardzo nie chce, żebyśmy zmienili zdania w tym temacie, że aż postanowił utrudnić nam zadanie dostania się do środka – pudełko jest tak dobrze spasowane, że wyjęcie części środkowej zajmuje dłuższą chwilę. Ale jak już nam się ta sztuka uda, nie będziemy zawiedzeni. Na górnej półeczce otrzymujemy oczywiście sam tablet, który jakby w tej części nieco zignoruję, bowiem pod nią jest to, co interesuje nas teraz najbardziej. Z Pentargram Tab 8.0 otrzymujemy bogaty zestaw, po zobaczeniu którego zrobiłam naprawdę duże oczy, a na usta cisnęło się jedno słowo: WOW! Do rzeczy.

W pudełku (przecieram oczy ze zdumienia) znalazłam: ładowarkę, kabel USB do transmisji danych pomiędzy tabletem a komputerem, kabel USB OTG, dzięki któremu można podłączyć do portu miniUSB akcesoria peryferyjne, słuchawki, ładowarkę samochodową, ściereczkę (;)), aksamitne etui ochronne oraz papierki: instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Niezły zestaw, hm?

recenzja pentagram tab 8.0

Kilka słów na początek

Dwie folie na wyświetlaczu, jedna na tylnej obudowie modelu – taki widok otrzymujemy po dostaniu się do środka wspomnianego wyżej pudełka. A oprócz tego kamerka do połączeń wideo w jednym z rogów, pod nią trzy przyciski fizyczne: wstecz, menu i home. Trzy boki produktu są puste, jeden został poświęcony na wszelkie złącza rozszerzające możliwości tabletu. Znajdziemy tu wyjście HDMI, 3,5 mm jack audio, gniazdo do ładowania, slot kart microSD, reset, mikrofon oraz włącznik. Z tyłu natomiast znajdziemy logo Pentagram, nazwę modelu oraz dwa głośniki.

Gdzie przyciski głośności? Na krawędziach modelu takowych nie znajdziemy. Producent postanowił z nich po prostu zrezygnować – w zamian otrzymujemy dodatkowe przyciski dotykowe przy standardowych trzech systemowych w lewym dolnym rogu ekranu.

recenzja pentagram tab 8.0 recenzja pentagram tab 8.0

Obudowa Pentagram Tab 8.0 wykonana jest z plastiku, do którego można mieć jedno „ale” – przy mocniejszym ściśnięciu tabletu lekko się ugina. Generalnie wszystkie elementy sprzętu są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i nie grzechocze. Można się przyczepić również do przycisków fizycznych, które są za głośne i trzeba je naprawdę mocno przyciskać, by zareagowały.

Niby wszystko jest takie, jak powinno, ale mimo wszystko coś mi tu nie pasuje. Sprzęt ten jest wykonany po prostu średnio… Obudowa z plastiku, wokół tabletu (na połączeniach między poszczególnymi elementami obudowy) po krótkim czasie użytkowania zbiera się brud… Może się czepiam, ale w moich oczach to dość znacznie wpływa na ogólną ocenę urządzenia, bo skoro tak jest po kilku dniach, to co dopiero będzie po kilku miesiącach?

recenzja pentagram tab 8.0

8” – dużo, mało, w sam raz?

Producent poszedł na kompromis pomiędzy mobilnością 7-calowych tabletów a możliwościami nieco większej przekątnej. Ale czy to oznacza dobre rozwiązanie? 8” to bardzo nietypowa i dość dziwna przekątna ekranu… jak dla mnie niewygodna i przereklamowana. Na początku obcowania z Pentagram Tab 8.0 bardzo trudno mi się było w ogóle do niej przyzwyczaić. Po jakimś czasie wreszcie mi się to udało, aczkolwiek po dość długich chwilach spędzonych z Samsungiem Galaxy Tab 8.9 LTE zdecydowanie bardziej wolę sprzęt z wyświetlaczem o przekątnej 8,9” niż 8”. I podobnie w drugą stronę – wolę 7” niż 8”. Ale czy Wam będzie odpowiadała tak nietypowa przekątna, to kwestia indywidualnych upodobań i przyzwyczajenia.

Trzeba zauważyć jeszcze jedną kwestię – Pentagram Tab 8.0 mógłby być nieco mniejszy. Winowajcą są przyciski fizyczne (swoją drogą, zupełnie niepotrzebne, podobne funkcje spełniają dotykowe przyciski systemowe), przez które ramka wokół wyświetlacza jest grubsza niż na przeciwległym boku.

recenzja pentagram tab 8.0

A skoro już o wyświetlaczu mowa…

Ekran to najważniejszy komponent każdego tabletu internetowego, dlatego też w każdej recenzji staramy się napisać o nim kilka słów. Nie inaczej tym razem. Pentagram Tab 8.0 oferuje rozdzielczość 1024 x 768 pikseli, czyli dokładnie taką samą, jak Apple iPad pierwszej i drugiej rozdzielczości na 9,7” – czyli jest nieźle. Czcionki wyświetlane na stronach internetowych są bardzo czytelne i ostre. Do odwzorowania kolorów nie można się przyczepić. Podobnie jak do działania multitoucha.

Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę przyjemność korzystania z urządzenia – jest na bardzo zadowalającym poziomie. Wyświetlacz reaguje na najlżejsze muśnięcia palcem, przez co nie wzbudza w nas niepotrzebnej irytacji. Przyczepić się trzeba do kątów widzenia, które są po prostu kiepskie, a także do odbijania naszego oblicza i „palcowania się” ekranu, co jest wręcz nagminne.

Trzeba również zauważyć, że żyroskop reaguje z lekkim opóźnieniem, przez co nie ma mowy o płynnej zmianie położenia ekranu przy przechyleniu tabletu w którąkolwiek stronę.

System operacyjny, działanie

Pentagram Tab 8.0 pracuje pod kontrolą doskonale już nam znanego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, na temat którego chyba nie ma sensu się rozpisywać – a jeśli ktoś ma jakieś pytania, to oczywiście chętnie odpowiem. Samo urządzenie po prostu działa. Nie powala szybkością pracy, ale nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Podczas testów nie zawiesił się nawet raz, aczkolwiek zdarzały się momenty, w których sprzęt ten musiał chwilę „pomyśleć” nad daną operacją. Jest to nieco zaskakujące, bo przecież tablet ma 1GB RAM…

Jak już wspomniałam gdzieś wyżej, z racji tego, że produkt nie posiada fizycznych przycisków do regulacji głośności, znajdziemy je przy systemowych ikonkach znajdujących się w lewym dolnym rogu ekranu.

recenzja pentagram tab 8.0

Bogactwo preinstalowanych aplikacji, taaa… pomarzyć można. Pentragram Tab 8.0 dostajemy wraz z typowymi programami: aparat, file manager, galeria, Internet, kalendarz, kalkulator, muzyka, Pentagram (skrót do strony internetowej producenta), Pobrane, Poczta, Rejestrator dźwięku, Google Play, Szukaj, Ustawienia i Zegar. To wszystko.

Sieci bezprzewodowe wykrywa bez problemów, a samo połączenie jest stabilne.

recenzja pentagram tab 8.0

Aparat/kamerka

Aparat bez szału… bo go po prostu nie ma. W zamian otrzymujemy jedynie kamerkę do połączeń wideo, której możemy użyć np. korzystając z aplikacji Skype (działa bez problemu). Trzeba jednak wspomnieć, że samo umiejscowienie kamerki jest felerne (róg tabletu) – musimy się nieco nagimnastykować zanim rozmówca zobaczy nas tak, jakbyśmy tego chcieli.

Jeśli komuś przyjdzie do głowy robienie zdjęć przednią kamerką, otrzyma efekt zbliżonego do poniższego:

pentagram tab 8.0

Filmy

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Pentagram, sprzęt radzi sobie z odtwarzaniem wideo w następujących formatach: AVI, RM, RMVB, FLV, DivX, XviD, MP4, VOB, MKV, DAT, FLV. W rzeczywistości sprzęt z testowanymi filmami nie miał problemów, sprawdzane na MX Player.

Gry i benchmarki

Tablet to urządzenie nie tylko służące do przeglądania zawartości sieci, ale również do wszelkiego rodzaju rozrywki – w tym do gier. A że tego typu sprzęt jest coraz bardziej popularny, to więcej ciekawych produkcji pojawia się w sklepach z aplikacjami. I tak, GTA 3 się zacina (co możecie zobaczyć na filmiku na początku wpisu), nieco lepiej jest z Riptide GT. Z mniej wymagającymi grami tablet radzi sobie bardzo dobrze.

Poniżej porównanie wyników otrzymanych w poszczególnych benchmarkach do tabletu Dante – ten sam procesor, Allwinner A10 1,2GHz:

pentagram tab 8.0

USB

Pentagram Tab 8.0 został wyposażony w port miniUSB (nie posiada pełnowymiarowego portu USB). Dzięki przejściówce, którą otrzymujemy w zestawie wraz z tabletem, możemy do niego podłączyć pendrive’a, myszkę, klawiaturę i pozostałe akcesoria peryferyjne.

Tablet współpracuje z następującymi modelami modemów 3G:

Huawei: E1782, E1750, E1820, E353, E160E, E182E, E173, E220, E272, E153, K3520, EC1270, EC150, EC156, EC167, EC122, EC1261, EC189 oraz Media-Tech MT4211.

recenzja pentagram tab 8.0

Akumulator

Tablet firmy Pentagram wyposażony został w akumulator o pojemności 3900 mAh. Według producenta powinien oferować do 20 godzin słuchania muzyki, do 8 godzin oglądania wideo lub do 6 godzin przeglądania internetu. W rzeczywistości jest dużo gorzej. Z włączonym WiFi, jasnością ekranu ustawioną na maksymalną wartość, obejrzałam pół godziny filmu – w ciągu tych 30 minut ubyło 20% baterii – dużo za dużo. Czas ten oczywiście można wydłużyć, ale staram się zawsze testować sprzęt na maksymalnym obciążeniu.

Urządzenie ładuje się ok. 3h. Na plus należy zaliczyć fakt, iż ładuje się również przez podłączenie do komputera.

Głośniki do najlepiej grających nie należą. Cieszy fakt, iż są dwa, ale nawet na najgłośniejszym ustawieniu wydobywa się z nich cichy dźwięk.

recenzja pentagram tab 8.0

Podsumowanie

Pentagram Tab 8.0 przez sporo ostatnich dni próbował mnie do siebie przekonać i… niestety mu się to nie udało. Przemawia za nim rozdzielczość ekranu, która sprawia, że przeglądanie stron internetowych to czysta przyjemność i 8GB pamięci i Android 4.0. Ale z drugiej strony – sprzęt ma 1GB RAM, a tego praktycznie w ogóle się nie odczuwa – gry się zacinają, systemowi czasem brakuje płynności… Zdarza się, że się „zamyśla”, kąty widzenia są ledwie zadowalające, a i bateria do najdłużej pracujących nie należy.

Tablet Pentagram Tab 8.0 można kupić w sieci za ok. 660 złotych.

Komentarze

 • Kuba

  Brzmi zachęcająco, bo problemem wydaje się tu być zła optymalizacja. Można by naprawić to poprzez poprawę oprogramowania. A bateria jest znośna- na żadnym urządzeniu nie podbijam jasności powyżej 50%, Wi-Fi wyłączam, gdy jest niepotrzebne. Za tą cenę jest to całkiem kuszący tablet.

  • aaa

   Procesor jest bardzo stary – A8 – wątpię by optymalizacja coś dała.

   • Kuba Eliasz

    A nie A10 przypadkiem?

    • aaa

     A10 to tylko nazwa dla zmyłki. Architektura jest Cortex-A8 (Tegra2 i Tegra3 to A9, a teraz nadchodzi znacznie lepsza A15).

 • Jędrzej

  Czy brak preinstalowanego oprogramowania to faktycznie wada? Ogólnie po przygodach z laptopami raczej unikam crapware…

  • barwniak

   Zdecydowanie popieram

   • koko

    również popieram – przynajmniej nie trzeba odgruzowywać systemu

 • barwniak

  Nawet, nawet. Ciekaw jestem jak ogólne wrażenie względem bmorn-a v99.
  Płynność działania, jakość wykonania i jakość obrazu.
  Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
  Mam nadzieje również na testy z wysypu nowych Ainoli: Marsa, Tornadosa, Elfa II no i oczywiście Aurory II :)

 • Morf

  Czemu nie ma jakiegokolwiek porównania do innych tabletów? Naprzykład tabelki z przebiegiem na baterii i wydajnością?

 • widz

  Czemu nie dacie informacji przy recenzjach nie tylko o rozdzielczości ale kto ten wyświetlacz robi ect. Miloby było zacząc porównywać nie tylko procesory ale i wyświetlacze…

 • marekbn

  Długo czekałem na pojawienie się tego tabletu w sprzedaży . I jestem szczęśliwy że w moim mieście nie ma dystrybutorów tej firmy . Pewnie teraz byłbym nieszczęśliwym właścicielem . Zacznijmy od plusów : fabryczny root , ściereczka :-) , 8″ ( optymalnie jak dla mnie) , …………………….? Wady : podstawowa – niedziałający Google Play , oraz skandaliczne w moim odczuciu wsparcie techniczne Pentagram’a (pozytywny wzorzec do naśladowania jsadkowski z Manty) . Od czasu wprowadzenia 8″ do sprzedaży aż do dziś problem z GP nie został rozwiązany . Warto poczytać wpisy na Pentaforum . Wielka szkoda bo sam tablet jest całkiem ciekawy . Kasiu ! Wielkie dzięki za recenzję :-) . Ciebie Pentagram nie przekonał , mnie też !

 • archos

  Przyciski fizyczne potrzebne były w czasach gdy ten tablet nazywał się jeszcze Onda Vi30 Deluxe z zainstalowanym Gingerbreadem. Co prawda Pentagram wywalił tylny aparat ale reszta jest identyczna. Zresztą ROMy pasują bez problemu.

  • marekbn

   W Tab 10,0 (P 5333 ) (ONDA Vi 40 ) też zostawiono przyciski .Po co ? Dobrze że przynajmniej wiadomo od czego szukać ROM-ów .

 • Daronek

  Kurczę, ja mam ten tablet i u mnie Google Play działa – mam dostęp do dużej ilości aplikacji, duzo zapinstalowałam. Czy to znaczy ze w niektorych tabletach pentagram działa market, a w innych nie? W kazdej kategorii mam po kiladziesiat – kilaset apliacji, wiec w sumie bardzo duzo. Osoby na forum pentagram pisza o kilkudziesieciu w sumie. Ja jestem zadowolona, aczkowlwiek gryzie mnie problem tego marketu.
  I zgadzam sie – obudowa brzydkow wykonana :(

 • AS

  Pani Kasiu, dobrze byłoby robić test długości pracy również dla minimalnej jasności. Porównując te dwie skrajne wartości można lepij ocenić rzeczywiste osiągi.

 • fefes

  Czy karta pamięci się odłącza co jakiś czas? (W GC A73 takie coś mnie denerwowało).

 • KristoF

  Recenzja jak zawsze świetna :) (czytam tabletowo od niedawna ale przeczytałem większość tutejszych recenzji). Czy będzie na tabletowo.pl recenzja tabletu Ainol Tornados? Zastanawiam się nad jego zakupem, a niestety nie znalazłem w internecie zbyt wielu recenzji tego modelu :/

 • kaag

  Co z recenzją jxd s7100? Miała być w okolicach połowy maja.

  • Dostaliśmy do testów wadliwy sprzęt.

   • kaag

    Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że drugiego egzemplarza nie będzie.

    • Będzie, ale konkretnego terminu nie jestem w stanie podać.

 • KanonierKa

  “8” to bardzo nietypowa i dość dziwna przekątna ekranu… jak dla mnie niewygodna i przereklamowana.”
  Do autorki recenzji:
  Recenzja, recenzją, ale taki tekst o typowych, bądź nie przekątnych…
  Rozumiem, że dla pani przekątna jest niewygodna i przereklamowana,
  ale żeby stwierdzać, że przekątne 5,3″; 7,7″; 8,9″; 9,7″ 10,1″ itp są typowymi ???

 • gogi87

  Bardzo dobra recenzja. Imo wyczerpała temat o tym tablecie. Korzystając z okazji, to jaki tablet do 1000 byście polecali? Ten Pentagram już odpada :).

  • Zależy jakie masz wymagania. Napisz coś więcej.

  • Johnnyjonjc

   Samsung galaxy tab 7.0 2 (1000zł nówka) lub poszperać na rynku wturnym i wychaczyć jakiegoś Asusa transformera czy Acera iconie a500

 • Sid69

  w tej cenie to tylko TAB466EUK | Yarvik GoTab Zetta 9.7, jedyny minus 4GB ram, poza tym miodzio …

  • mobile4you

   Dlaczego ten? W Realu jest jeszcze TAB467EUK z 8GB (nie RAM tylko dysk) za 799PLN. Tablety Yarvik GoTab Zetta 9.7 nie maja BT. Na takim rozmiarze pisze się w miarę wygodnie na necie bez klawiatury.

   • Sid69

    zgadza się moj bład, ramu ma 1GB, dysk 4GB, a cena w selgrosie 699PLN

 • gogi87

  Ciężko mi powiedzieć o wymaganiach, ponieważ ma to być prezent :). Nie dla dziecka, a dla dorosłego mężczyzny. Raczej tablet 10″. Co do modemu 3G to nie musi być, ale żeby nie wykluczał możliwości użycia zew. modemu. Dodatkowym plusem byłaby możliwość dokupienia klawiatury na bluetooth. Nie wiem, czy każdy model z BT obsługuje klawiatury, dlatego o tym pisze. Ciężko mi coś więcej powiedzieć. Może mi coś jeszcze wpadnie do głowy.

 • n.

  te akcesoria… przepraszam, ale nie ma sie czym podniecac, przeciez one nie sa warte wiecej, niz kilka dolarow lacznie. Ani nie pograzaja, ani nie wyciagaja tego sprzetu na podium, to cienki produkt na cienki portfel i najlepsza sciereczka mu nie pomoze.

 • Wiktoria

  Co by Pani poleciła bardziej – Dante, czy Pentagram 8.0 ? Głównie czytanie e-booków, internet, skype. Nie umiem sie zdecydować…

  Udana recenzja ; )

  • Sara

   Podbijam pytanie

 • Witam,
  Kiedy i czy będzie Pan testował tablet f-my Pentagram Tab10 [P5333] ? Bardzo proszę o odpowiedz.
  ps. bardzo mi się podobala recenzja tabletu Pentagram 8
  Pozdrawiam

  • Pani… ;-)

   Prawdopodobnie tak, ale dopiero pod koniec lipca albo na początku sierpnia.

 • Martis

  Jeśli będzie szansa na video test ostatniego GoClever, czyli Tab A971, to byłoby super, bo przymierzam się do jego zakupu, a według ludzi na forach w swojej kategorii cenowej (ok 700zl w komputroniku) jest bardzo sensownym wyjściem, ale wolałbym obejrzeć przed zakupem jakieś video z tego jak faktycznie funkcjonuje, szczególnie właśnie pod kątem płynności działa, gier etc.

 • Kylo

  Ja zakupiłem Pantagram Tab 8 i jestem zadowolony – pięknie odtwarza filmy hd, google play działa w 100 % , strony przegląda się bardzo dobrze , nie mam mu nic do zarzucenia. Co prawda gry gameloft’u czy innych wiodących producentów nie chodzą bo sprzęt nie jest kompatybilny, ale nie ma czego żałować – wiadomo, każdy ma satysfakcję jak zobaczy grę na tablecie, która ledwo chodziła kiedyś na starych stacjonarkach – jednak nie ma się co oszukiwać, na dotyku się gra beznadziejnie w tytuły 3D, reszta tytułów działa znakomicie.

  Może i tablet nie jest górnych lotów, ale przynajmniej uzyskamy na niego normalną krajową gwarancję i nie będziemy czekać miesięcy ;)

 • kdksk

  dostałem tego tableta i wszystko jest w porządku google play działa ekran ugina się tylko wtedy gdy siętego chcę.
  recenzja taka sobie. widziałem już lepsze i licze żeby tylko były dobre

 • l0co

  przyciski się znalazły po to żeby można było ich łatwo używać w aplikacjach w full-screen

 • Bodzio

  Jestem również posiadaczem tego tableta i będę chciał poznać jego możliwości (do tej pory pracowałem na laptopie – Windows). Nie bardzo wiem gdzie mógłbym poczytać o tym nowym systemie i jego możliwościach. Może tez jakieś forum?
  Wygląda, że większość jest intuicyjna, ale np. taki banał – nie bardzo wiem jak robi się nowy folder w File Manager?

  Proszę o jakieś informacje, sugestie…

  • Bodzio

   PS. Czy można ustawić menu polskie i ew. gdzie?

   • Sebastian Powichrowski

    Forum android jeżeli chodzi o system a polskie menu w ustawieniach powinno być klawiatura,język,tekst (language …) i tam można zmienić język przynajmniej tak jest w moim GC A73 file menager new dictionary w opcjach kliknąć

 • Łukasz

  Witam!

  Posiadam tablet Pentagram 7.0 i przy włączaniu dźwięk strasznie trzeszczy. Nie mogę normalnie słuchać mp3 i oglądać filmów. Na słuchawkach jest ok. Jutro zanoszę ten złom na gwarancję. Może ktoś wie jak temu zaradzić ?

 • Wildchild

  Powiem szczerze, że recki sprzętu multimedialnego czasem niszczą mi system… Ja rozumiem, że trzeba pisać rzetelnie, o wadach i zaletach, ale trochę dziwi mnie, że ktoś, ktokolwiek próbuje porównywać (pośrednio) np. tablet za 700zł do tabletów za 1200-1900+ zł. Jak ktoś chce mieć “dobry”, “markowy” i relatywnie “niezawodny” to rozsądnym minimum cenowym jest te 1200pln (no, może nie licząc samsunga chociaż z telefonami akurat różnie u nich bywa). i jeszcze tylko uwaga co do baterii – prawie zawsze czas pracy na baterii podawany jest przy minimalnym obciążeniu. chciałbym zobaczyć chociaż JEDEN sprzęt gdzie producent napisze, że bateria trzyma 20 godzin i ona FAKTYCZNIE tyle będzie trzymać.

  • Łukasz

   Za 1000zł +
   mogę mieć netbooka, na którym zrobię więcej niż na tablecie.

 • Kasia

  Mam ten tablet i jestem bardzo zadowolona – bo czego chcieć więcej po urządzeniu w tej cenie. Jeżeli chcę oglądać filmy, podłączę gdy baterii zabraknie, a bardziej zaawansowane czynności przecież i tak zrobię na komputerze. Duży plus :)

 • Wildchild

  @Łukasz – no tak, to się akurat zgadza.
  @Kasia – a ja mam straszny dylemat… Generalnie kupiłbym go od ręki tylko martwią mnie 3 rzeczy, które wyczytałem na necie szperając:
  – duża awaryjność sprzętu; wieli użytkowników zgłasza jakieś większe bądź mniejsze awarie, głównie jeśli chodzi o baterię.
  – słaby serwis; podobno (nie dzwoniłem więc na pewnie nie wiem) nie da się praktycznie dodzwonić do firmy…
  – nie mam przekonania do aplikacji z google play…. Wiesz, trochę bez sensu byłoby kupić tablet, na który praktycznie nie ma aplikacji w GP… A jak czytałem to ludzie pisali, że na wszystko co jest znaleźli “aż” 50 plus kilka utworów.
  Może ktoś się w tej sprawie wypowiedzieć?

 • skrzy

  Wildchild -kupiłem dla dzieci dwa tab8.0 na początku lipca i było trochę kłopotu na jednym migotał ekran gdy poziom naładowania spadał poniżej 40% a na drugim nie szło instalować wszystkich gier(wyskakiwał błąd: element nie może być zainstalowany w twoim kraju). Zadzwoniłem do pomocy technicznej i dowiedziałem się że Pan który odebrał nic nie wie, więc wysłałem emaila do serwisu tutaj otrzymałem szybką odpowiedź aby przeładować system, co uczyniłem i wszystkie problemy zniknęły. Jeżeli chodzi o Google play to ściąga mi wszystkie gry (kłopoty były na starym systemie), filmy i zdjęcia wyświetla bardzo dobrze.

 • amator13

  Wi-fi masakra,na tablecie Manta mid07 kilkanaście sieci sąsiedzkich widocznych, na tym w porywacz dwie.W odległości 2 metry od routera połowa wielkości sygnału.Przez modem USB na pececie jest jeszcze internet przy 30% sygnału, na tym tablecie musi być powyżej 50% sygnału.
  I to jest główny minus, reszta jest OK.
  Może poproszę o dalsze uwagi na temat wi-fi.

 • PatPie

  CO do głośników to czy została zdjęta folia z tyłu ?? Tez miałam problem z cichym odsłuchiwaniem muzki. Po ściągniećiu folii jest całkiem inaczej

 • kaem

  Zdaje się, że to właśnie ten tablet jest dawany w e-pakiecie słuchaczom szkoły TEB Edukacja.

 • kaem

  ^^^ Sprawdziłem. Aktualnie dysponują modelem 8.4

 • A ja jestem bardzo zadowolony.
  Filmy, gry online, zdjecia oraz poker online na starsgames nie stanowią żadnego problemu.
  Tablet już mi się wrócił

 • Blake

  Witam, jaką najwieksza kartę micro obsługuje ten tablet?

 • ja

  Ja nie rozumiem, co to za zaleta, że tablet ładuje się przez USB. Jak się domyślam, ta “zaleta” to chyba tylko i wyłącznie niszczenie wbudowanej baterii

 • Grzes

  Będzie recenzja Pentagramu 7.3 ? :)

 • olej

  Serwis pentagram to jest totalne dno.Tablet córki trafił do nich już dwa miesiące temu i do dzisiaj czekają na części-oczywiście to jawna ściema tylko odwlekanie naprawy.Po upływie 21 dni roboczych zacząłem dzwonić do euro rma z pretensjami,że się tak ociągają.Początkowo pani ściemniała,że technik przypisany do naprawy właśnie wrócił z urlopu i teraz coś się ruszy-prosiła o cierpliwość.Minęły kolejne dwa tygodnie i nadal oczekiwanie na części,poirytowany całą sytuacją powiedziałem pani co myślę o takim serwisie i że szukając opinii w internecie na ich temat niestety nie trafiłem na żadną pozytywną.Pani poprosiła mnie bym chwilę poczekał to zapyta technika CO SIĘ DZIEJE z moim sprzętem…..czekam….czekam….i słyszę,że pani nawija przez telefon z innym nieszczęśnikiem(ta sama śpiewka)po czym informuje mnie,że niestety dalej oczekują na części.Szlak mnie trafia z czymś takim.Poprosiłem o kontakt z osobą kompetentną,która będzie mogła wydać decyzję o wymianie tabletu na nowy.Pani ochoczo podała mi numer telefonu do pana Madeja,który jest przedstawicielem firmy pentagram i na koniec poinformowała mnie,że on i tak raczej nie odbiera telefonów od klientów.W taki sposób traci się klientów i dobre imię.Ja już nigdy nie zakupię nic z tej marki i będę to szczerze odradzał wszystkim moim znajomym.

 • krokodylek

  Czy da sie jakos wgrac internet do tego tableta tak aby moc w busie czy pociagu korzystac? Bo wejscia na karte sim nigdzie nie ma…

  • kaem

   ^^^ Net tylko poprzez modem na USB.

 • KupkaMasłaMaślankowego

  Już wole mojego GOCLEVER Terra 70l :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona