Ważne

Oto pierwszy tablet z procesorem AMD i systemem Windows 8

Targi Computex 2012 upływają pod znakiem tabletów i ultrabooków wyposażonych w układy Nvidii i Intela. Nie oznacza to jednak, że inni producenci spoczęli na laurach. AMD, jeden z wiodących twórców procesorów dla komputerów i laptopów, zaprezentował prototyp tabletu mogącego pochwalić się najnowszym CPU z serii AMD Trinity A6 i systemem Windows 8.

Oprócz 11,6-calowego ekranu o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, zaprojektowany przez firmę Compal referencyjny tablet AMD ma stację dokującą z fizyczną klawiaturą. Można by pokusić się o nazwanie go hybrydą, lecz nie przy grubości obudowy wynoszącej niewiele poniżej 20 mm. Niewątpliwie jest to wada zaprzeczająca mobilności, a skoro o nich mowa, szkło kryjące wyświetlacz urządzenia jest prawdziwym magnesem na odciski palców (to słowa reportera serwisu Engadget). Tablet referencyjny został stworzony dla tkwiących wewnątrz komponentów, a nie oszałamiającej urodą obudowy. Zamiast na półki sklepowe, trafi do producentów sprzętu OEM, którzy na jego podstawie skonstruują własne, cieńsze i bardziej atrakcyjne wizualnie, tablety.

Wydajność systemu Windows 8 wykorzystującego układ AMD nie pozostawia wiele do życzenia i jest porównywalna z tym, co oferuje konkurencja. Jeżeli chcecie zobaczyć tablet w akcji, zajrzyjcie do linka źródłowego – kryje kilka ciekawych zdjęć i film wideo.

via Engadget

Komentarze

 • Rafał K.

  2x “pierwszy” w tytule

 • Marcin

  Ale to ma CPU Trinity w sobie, którego karta graficzna obsłuży nowe gry tak więc jest to o niebo lepsze od tabletów z procesorami Intela na pokładzie,

 • Bucz

  20mm to ze stacją dokującą. Sam tablet ma połowe tego, czyli jest całkiem nieźle.

 • Hi there to every body, it’s my first visit of this web site; this web site consists of remarkable and really good stuff designed for visitors.

 • You truly ensure it is sound so simple together with your business presentation nonetheless find this condition to get truly an element that In my opinion I had in no way understand. It seems also complex and wide to me. I am having a look forwards on your next post, Let me attempt to obtain the embrace from it!

 • Appreciation for the particular great writeup. The idea in fact was previously your enjoyment bill the item. Glance elaborate in order to far more brought acceptable from you finding out! Incidentally, how should we keep up a new letters?

 • Howdy, You’ve done a fantastic job. I am going to absolutely delicious them plus our perspective suggest so that you can my buddies. I am comfortable they’ll be took advantage of this blog.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona