Ważne

iOS 6 z Siri na iPadzie? To możliwe

Do oficjalnej prezentacji systemu iOS 6 pozostał tydzień. Najbliższe kilka dni będzie pełnych plotek, spekulacji i przecieków na temat nowości, które ujrzą światło dzienne na konferencji WWDC w San Francisco. iOS 6 jest jedną wielką niewiadomą – skromne informacje na jego temat pochodzą z niepewnych źródeł i nie są zbyt szczegółowe. Spodziewamy się, że w szóstej odsłonie mobilnego oprogramowania dla iPhone’ów, iPodów touch i tabletów iPad pojawią się trójwymiarowe mapy, odświeżony interfejs sklepów iTunes, AppStore i iBooks, nowe funkcje usługi Apple iCloud oraz integracja z portalem społecznościowym Facebook. Jak donosi serwis 9to5Mac, po instalacji aktualizacji posiadacze iPadów ucieszą się, gdy odkryją obecność wirtualnej asystentki Siri.

Dotychczas dostępna wyłącznie na telefonie iPhone 4S, Siri jest wirtualną asystentką odpowiadającą na pytania i polecenia głosowe użytkownika. Można poprosić ją o wskazanie najdłuższej rzeki na świecie lub stworzenie nowego wydarzenia w kalendarzu. Ponieważ Siri jest głucha na język polski, komunikacja odbywa się po angielsku, niemiecku, francusku i japońsku. Apple wyposażyło Siri w integrację z podstawowymi aplikacjami systemu iOS. Do najważniejszych należą Wiadomości, Notatki, Przypomnienia, Kalendarz, Pogoda, Zegar i wiele innych.

Według serwisu 9to5Mac, Siri będzie funkcją dostępną ekskluzywnie dla nowego iPada i iPhone’a 4S. Jeżeli chodzi o praktyczną implementację, spodziewam się, że interfejs aplikacji zostanie przystosowany do 9,7-calowego ekranu tabletu, być może tak jak na powyższej makiecie.

Wyobraźcie sobie, że jesteście Siri, a ja pytam – czy potrzebujecie wirtualnej asystentki na swoich iPadach? Jej odpowiedź jest oczywista. Jaka jest Wasza?

via 9to5Mac

Komentarze

 • Mercks

  Pewnie! Zawsze sie przyda. A na pewno nie bedzie przeszkadzac;)

 • ws

  jeden fajny gadżet więcej na ipadzie

 • twig007

  kolejna kompletnie bezuzyteczna rzecz dla fanbojow
  .. sorry za brutalny comment,ale uwazam Siri za cos kompletnie bezużytecznego i szczerze mówiąc malo odkrywczego

 • miksunio

  Szkoda, że tylko NA NOWYM IPADZIE.. w końcu Ipad 2 nie jest aż tak bardzo stary :)

  • Mimo sympatii, jaką darzę Apple i produkty tej firmy, z przykrością muszę stwierdzić, że niestety taka jest polityka firmy.

   Nie chodzi o to, czy sprzęt jest już stary i czy podoła. Chcesz mieć wszystkie funkcje, musisz ciągle mieć najnowszy sprzęt. Co roku musisz kupować nowy telefon, nowy tablet i nowy komputer. Jailbreakerzy bez problemu używają Siri na iPhone 3GS… Tak samo, bez problemu byłem w stanie uruchomić MMSy w iOS 3.0 na iPhone 2G, mimo że oficjalnie dostał tą funkcję wyłącznie iPhone 3G.

 • TheRaceManiac

  Mnie by to ucieszyło, bardzo fajny gadżet. Gdybym mieszkał na Zachodzie to nawet przydatny.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona