Ważne

Czterordzeniowy tablet Creative HanZpad w FCC

Creative nie jest producentem, który kojarzy się z tabletami internetowymi. Co prawda firma ma w swoim portfolio kilka modeli, lecz słynie głównie z wysokiej klasy głośników i słuchawek. Mimo to, model, który niedawno zapukał do drzwi amerykańskiej komisji FCC, jest warty uwagi ze względu na swą specyfikację.

Creative HanZpad, bo taką nosi nazwę tablet, wyposażono w czterordzeniowy procesor ARM o częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Nie jest to układ Texas Instrument lub Nvidii, a stworzona z myślą o systemie operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich platforma ZiiLABs. W maju ubiegłego roku napisałem o niej parę słów. Wydaje się być niezła, ale czy jest w stanie konkurować z Tegrą 3?

Specyfikacja HanZpada obejmuje także 10,1-calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB pamięci RAM, czytnik kart microSD, system Android z nakładką graficzną producenta (o nie…) oraz obudowę mierzącą zaledwie 7,95 mm grubości. Jest to niebezpiecznie blisko rekordu ustanowionego przez tablet Toshiba AT200 (7,7 mm).

Creative HanZpad w podróż po sklepach całego świata wybierze się dopiero po debiucie w Chinach.

via Tablet-News

Komentarze

  • Zex

    Creative “ma zapłon”… Czekałem na ich tablet na mocniejszym procesorze (od ZiiO 7 i 10) grubo ponad rok, może nawet blisko dwa lata (czas tak pędzi…). A tu się okazuje, że ZiiLabs przeskoczyło ze dwie generacje. Kibicuję, ale uwierzę jak zobaczę na półkach. Poza tym fajna specyfikacja i niezły “ekosystem” można by sobie ze sprzętu Creative’a zrobić a patrząc na eony starszą generację może będzie miał bt, hdmi i ciekawe rozwiązania audio.

  • Emigrant

    tablety internatowe ??? jakis specjalny model dla uczniów technikum ?? :)

  • KanonierKa

    A ja gdzie indziej czytałem, że ma 100 rdzeni…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona