Plan Fujitsu zdradza nadejście tabletów z Androidem i Windows 8 - Tabletowo.pl

Plan Fujitsu zdradza nadejście tabletów z Androidem i Windows 8

Tabletowo.pl Plan Fujitsu zdradza nadejście tabletów z Androidem i Windows 8 Nowości

Do grona producentów zapowiadających tablety z Windows 8 (przypominam, że można już pobierać Windows 8 Release Preview) dołącza Fujitsu. Do sieci przeciekła grafika prezentująca plany firmy na najbliższe miesiące. Wynika z niej, że Fujitsu pracuje nad kilkoma urządzeniami tego typu, dokładniej nad czterema (a przynajmniej o tylu wiemy) i nie zamierza skoncentrować się na jednym systemie, czyli Windows 8. W ofercie firmy pojawią się także tablety z Androidem.

W pierwszej połowie 2012 roku mamy mieć do czynienia z dwoma 10-calowymi tabletami, które na grafice oznaczone zostały jako: „Bacura” i „Volume Android”. W ciągu kolejnych miesięcy mamy poznać dwa kolejne produkty Fujitsu, ale już z najnowszą wersją okienkowego systemu Microsoftu – Windows 8. Jeden z nich ma być urządzeniem na wzór Transformera – z dołączaną klawiaturą, o którym pierwszy raz słyszeliśmy w połowie lutego, natomiast drugi, standardowym tabletem z serii Stylistic o oznaczeniu Q5xx.

Dodatkowo, w portfolio Fujitsu znajdą się również urządzenia z obracanymi ekranami, tzw. „convertable tablets” z procesorami Intel Core Ivy Bridge. Będą to dwa modele z różnymi przekątnymi: Lifebook T902 z 13,3″ (następca T901) oraz Lifebook T732 z 12,1″ (następca T731).

Dotychczas firma Fujitsu nie zabłysnęła jakoś specjalnie na rynku tabletów (no może poza wodoodpornym modelem, o którym – przynajmniej na razie – mało kto pamięta). Kto wie, może się to zmieni w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona