Ważne

Fujitsu Arrows – tablet, który lubi wodę (wideo)

Jeżeli wśród czytelników Tabletowo.pl są miłośnicy nurkowania, bez wątpienia ucieszy ich informacja, że nareszcie stworzono tablet, który będzie mógł towarzyszyć im w podwodnych wojażach. Jest to Fujitsu Arrows, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu (pamiętacie jeszcze?). Urządzenie wyposażono w wodoodporną obudowę, dzięki której można je całkowicie i bezpiecznie zanurzyć w cieczy i… pomoczyć. Tablet nie został zaprojektowany z myślą o profesjonalnym nurkowaniu na dużych głębokościach (tego typu eksperymenty mogłyby zakończyć się, delikatnie mówiąc, niepowodzeniem), lecz jego wzmacniana konstrukcja zapewni prawidłowe działanie urządzenia w razie przypadkowego (lub nie!) wylania kubka kawy.

Aby tradycji stało się zadość, przytoczmy specyfikację Fujitsu Arrows. Jest ona stosunkowo ciekawa i nie pozostawia tabletu daleko w tyle w porównaniu do konkurencji. Fujitsu Arrow wyposażono w 10,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikeli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP4430, 1GB pamięci operacyjnej RAM,system operacyjny Android Honeycomb 3,2, czytnik kart microSD do 32GB, port microUSB, wyjście microHDMI, Bluetooth 2,1, aparat 5 Mpix i kamerę internetową 1,3 Mpix.

Jeżeli chcecie zobaczyć Fujitsu Arrows w akcji, obejrzyjcie poniższe wideo. Smutną wiadomość pozostawiłem na koniec: tablet jest (i najprawdopodobniej będzie) dostępny tylko i wyłącznie w Japonii. Cóż, biorąc pod uwagę nietypowe poczucie humoru mieszkańców tego kraju, wodoodporna obudowa Fujitsu Arrow bez wątpienia przypadnie im do gustu.

via SlashGear

Komentarze

 • spawnn

  Wygląda na to że tylko przednia część jest wodoodporna. Bo te mechaniczne zaślepki, niegumowe przycisk iz tyłu czy w kołu 2 gołe wtyki od stacji dokującej wątpię by wytrzymały nawet zachlapanie… 2 goły styki, wystarczy parę kropel wody i mamy zwarcie… A przecież wodoodporny przód to ma większość tabletów, chyba że mają tam głośnik czy mikrofon, jak nie to tylko zwykłe szkło, które z natury nie przecieka raczej :P

  Ściema

  • aaa

   No właśnie, dziwne to. Z boku wszystko zatyczkami zabezpieczone, a obok zatyczek jakiś goły port widać… Chyba że to jakiś prototyp.

 • Nexxt

  tylko po co komu tablet zabezpieczony przed kąpielą??? ;)

 • Elektri

  Do czytania podczas kąpieli :)
  Ją ponieważ mam “wodoodoprny” telefon, czytuje w wannie czasami …

 • Kuna

  Tablet będzie też dostępny w europie na początku roku, czekam na niego już kilka miesięcy.

  Wyżej portów gniazdo na słuchawki, skoro nie ma zaślepki to pewnie przez niego woda nie wdostanie się do środka. Podobnie styki ładowania, nie zą zabezpieczone od zewnątrz ale zapewne elektronicznie więc nie robi im nic zwarcie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona