Ważne
Wiko VIEW

Tablety Intela z prawie 8 milionami darmowych hot-spotów

Jeżeli po głowach chodzi Wam tablet z systemem Windows 8 i procesorem Intela inside, ale nie jesteście przekonani, ucieszy Was wiadomość, że urządzenia te będą miały dostęp do prawie 8 milionów darmowych hot-spotów Wi-Fi na całym świecie.

Intel nawiązał współpracę z firmą Devicescape będącą jednym z wiodących globalnych dostawców rozwiązań bezprzewodowych. Owocem kooperacji jest specjalne narzędzie dające dostęp do niemalże 8 milionów publicznych hot-spotów. Dzięki niemu, wszystkie tablety i ultrabooki wyposażone w technologię Intel Smart Connect będą mogły automatycznie nawiązać połączenie z siecią Devicescapes Curated Virtual Network, w skrócie CVN.

Dużą zaletą automatycznego połączenia jest możliwość aktualizacji otwartych aplikacji w trybie uśpienia. Innymi słowy, nie będziecie musieli budzić tabletu, by sprawdzić pocztę, aktualizacje statusu znajomych na Facebooku lub nowe wpisy na Twitterze. Devicescape określa działanie CVN jako zbliżone do sieci komórkowej, albowiem użytkownik nie musi szukać hot-spotu ręcznie i tracić czasu na żmudną konfigurację – wszystko dzieje się automatycznie.

Sieć Devicescape obejmuje hot-spoty założone w miejscach publicznych, kawiarniach, bibliotekach, sklepach i 8 milionach innych lokalizacji. CVN jest ciągle rozwijana, każdego dnia dodawane jest do niej około 30 000 nowych źródeł darmowego Internetu.

via SlashGear

Komentarze

 • Allerien

  Wszystko fajnie, ale czy ktoś słyszał o tym dostawcy w Polsce? To, że w USA zacierają ręce, dla nas może być bez znaczenia. Jak to LTE w nowym iPadzie.

  • daimonion

   Efekt automatycznego tlumaczenia na Tabletowo postow z zachodnich serwisow.

 • lekki

  dokladnie, tylko USA

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona