Ważne

Ultrabook CZC U116T: Transformer z systemem Windows

Wczoraj myślałem, że jest poniedziałek, dziś natomiast obudziłem się z przekonaniem, że jest wtorek. Tydzień wariuje, ja tracę poczucie czasu. Jest niewiele po siódmej, zjadłem śniadanie i zabieram się do pisania tabletowych newsów, które podczas nocy pojawiły się jak grzyby po deszczu (myślicie, że krople wody rytmicznie uderzające w szyby miały z tym coś wspólnego?). Na pierwszy ogień idzie hybrydowy komputer typu ultrabook, CZC U116T.

CZC U116T bardzo przypomina tablety z serii Asus Transformer: składa się z właściwej części mieszczącej ekran dotykowy i podzespoły oraz stacji dokującej z fizyczną klawiaturą. Jego debiut zaplanowany został na targi Computex 2012, które rozpoczną się na początku czerwca. Specyfikacja U116T obejmuje 13,3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, system operacyjny Windows 7 z perspektywą aktualizacji do Windows 8, procesor Intel Ivy Bridge z układem graficznym HD 4000, 4GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD o pojemności wybranej przez użytkownika, porty USB 2.0 i 3.0, czytnik kart pamięci, Wi-Fi, Bluetooth oraz, co ciekawe, slot kart SIM (3G). Początkujących agentów wywiadu i klientów ceniących sobie bezpieczeństwo zadowoli obecność czytnika linii papilarnych na pokładzie hybrydy.

CZC U116T na pewno nie został stworzony z myślą o zostaniu kolejnym “iPad killerem”. Byłbym skłonny stwierdzić, że jego producent chce uszczknąć dla siebie część tortu obecnie będącą w posiadaniu Asusa i jego hybryd. Czy ultrabook CZC jest zatem “Transformer killerem”? Jeżeli tak, tabletowa wojna, niczym mitologiczna hydra, ma więcej głów niż się spodziewaliśmy.

via Tablet-News

Komentarze

 • Rafał K.

  Nie wyobrażam sobie pracować na win7 na dotykowym ekranie, win8 jeszcze zniosę ;P

 • Savjor

  Win8 jak dla mnie jest fatalnym systemem. wymieszanie dwoch interfejsow uzytkownika szkodzi calkowicie. metro jest nieczytelne a aero kijowo sie obsluguje dotykowo.
  Ciekawa jak z cena bedzie. fajna rzecz ale widzialbym chetnie na czyms takim androida

 • mobile4you

  Zobaczymy dane (masa i wymiary) oraz testy akumulatora. Killerem to on może być ale użytkownika.

 • daimonion

  Pomysl fajny, ale w takich przypadkach zawsze pojawia sie pytanie: ILE TO WAZY?!

 • Rakieta

  Weseli ludzie z was, ja bym zaczął od pytania “za ile”

 • Piotrek

  mobile4you: Intel stworzył komputer na Ivy Bridgu o wymiarach 10x10cm i tam pare cm wysokości, więc wielkość urządzenia determinuje głównie matryca. Również ten sam koncern promuje koncepcje UltraBooków i jak mówi wikipedia zakłada ona:
  ” niewielka waga – max. 1,4 kg,
  niewielka grubość – max. 21 mm,
  długa żywotność akumulatora i czas pracy min. 5-8 godzin,
  cena max. 2000 USD”

  Savjor: a ja na bank nie chciał bym tam widzieć androida. Pomijając fakt że jest to inna architektura niż ARM, to z windowsem takie urządzenie zyskuje uniwersalność.

  Myślę że na to urządzenie trzeba raczej patrzeć jako notebook z opcją tabletu, niż jako tablet z opcją stacji dokującej.

 • Piotrek

  No i odnośnie “czego to jest killerem”, otóż niczego. To jest najbliższa przyszłość notebooków i windowsa 8’mego.

  A czy tablety na ARM wytrzymają to, to już inna bajka. Zresztą, los tabletów jako osobne urządzenie i tak jest przesądzony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona