Ważne

Aktualizacja Sony Tablet P do Androida 4.0 ruszy 24 maja

20120518-183501.jpg

Pod koniec kwietnia ogłaszaliśmy radosną nowinę (nadejście aktualizacji Androida do wersji 4.0) posiadaczom Sony Tablet S zastanawiając się, kiedy japoński koncern przypomni sobie o jego równie nietypowym bracie, Sony Tablet P. Dziś wszystko stało się jasne. Dowiedzieliśmy się bowiem, że pierwsi użytkownicy Tablet P mogą się spodziewać “lodowej kanapki” 24 maja.

Początkowo oba tablety Sony miały zostać zaktualizowane w kwietniu, aczkolwiek cały proces nieco się przesunął. Jakkolwiek by nie było, ważne, że AICS już jest i wprowadza kilka nowości – w Tablet P dokładnie te same, co w Tablet S. Android Ice Cream Sandwich pozwoli na przechodzenie z ekranu odblokowywania bezpośrednio do aparatu, edycję zdjęć w galerii oraz robienie panoramicznych zdjęć. Wprowadzi także nowość, jaką będą „małe aplikacje” (kalkulator, pilot, itp.), które będą się otwierały na wierzchu, niezależnie od aktualnie odpalonego programu. Poniżej wideo obrazujące wspomniane nowości.

Jak już wspomniałam, aktualizacja Androida do wersji 4.0 w Sony Tablet P ruszy 24 maja. Wtedy to będą się z niej mogli na pewno cieszyć Japończycy, ale wiele wskazuje na to, że tego samego dnia aktualizacja zagości także w wielu innych krajach.

Dla przypomnienia warto dodać, że aktualizacja dla Sony Tablet S wciąż nie jest dostępna dla Polaków, mimo że od jej rozpoczęcia wędrówki po Ameryce minął już miesiąc. Ciekawe ile więc przyjdzie nam czekać na pojawienie się Androida 4.0 dla Sony Tablet P w naszym kraju…

źródło

Komentarze

  • Marcel

    Już myślałem, że chodzi o tablet Sony S i że 25 maja będzie w Polsce, ale jednak nie. Nie wiem czy nas Japonia nie lubi czy co. Chyba jesteśmy fajnym krajem (tak mi się wydaje). Może chodzi o problemy ze spolszczeniem. Ja w swoim Sony S mam dużo aplikacji wykonanych po angielsku takie jak np. kalendarz czy galeria. Czasem trudno to rozszyfrować o co chodzi, ale da się przeżyć. No cóż. Pozostało nam uzbroić się w cierpliwość.

  • Ktoś

    Mam nadzieje ze ta aplikacja Small Apps będzie jak najszybciej dostępna n inne tablety… hmm… chodź domyślam się ze niestety chyba drogąmniej oficjalną niż Market :) i że będzie można uruchomić więcej aplikacji dzięki niej a nie tylko internet kalkulator i pilot :)

  • Tomek

    Po aktualizacji pojawilyb siwn klopoty z polaczeniem g3. Lepiej nie aktualizowac

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona