Ważne

CEO RIM: BlackBerry PlayBook z LTE nadchodzi

20120503-151506.jpg

Niektórzy twierdzą, że tablet BlackBerry Playbook to nieudany produkt Research In Motion, którym nie warto się interesować. Zupełnie inne zdanie na jego temat mają osoby, które miały możliwość obcowania z nim przez dłuższą chwilę. W moich oczach PlayBook jest ciekawym urządzeniem, aczkolwiek nie idealnym – ma bowiem kilka wad (kto wie, może część z nich rozwiąże system BlackBerry 10). RIM twierdzi, że brakuje mu przede wszystkim… LTE… Bo taką właśnie nowość będzie oferował nadchodzący tablet firmy.

Podczas gdy ciągle wyczekuję pierwszych oficjalnych wieści dotyczących 10-calowego tabletu RIM, o którym słyszymy z różnych źródeł już od wielu miesięcy, Thorsten Heins, CEO firmy, zapowiada nadejście BlackBerry PlayBook z LTE… Nie jest to dla nas żadna niespodzianka, bowiem na jego temat słyszeliśmy już sporo plotek – łącznie z zatwierdzeniem przez FCC. Mimo wszystko wolałabym dodatkowo usłyszeć coś na temat urządzenia o przekątnej 10,1″.

Wracając jednak do BlackBerry PlayBook LTE – konkretna data jego rynkowej premiery nie została ujawniona, podobnie jak cena. Jedyne czego jesteśmy pewni to fakt, iż na pewno zadebiutuje w ciągu kolejnych miesięcy.

źródło

Komentarze

 • agn

  a co z konferencja samsunga?

  • O 20.00 się zaczyna. Ale szczerze wątpię, żeby pokazali tablet… może się mylę ;-)

   • uze

    Może będzie tak: Trzy urządzenia z okazji trzeciomajowej premiery – smartfon, tablet i tabletofon. ;) Zgodnie z polityką Samsunga ‘im więcej modeli tym lepiej’. Ale też wątpię, raczej będzie to show dla jednej gwiazdy (galaktyki?) :-)

 • Edi

  Podobnie jak ja..tylko 10 calowy tablet moze uratowac bb. Osobiscie uwazam , ze system w playbooku jest akrualnie najlepszym systemem.

 • Według mnie Playbook to akutalnie najlepiej wydane pieniądze na tablet (oczywiście jeżeli nie chcemy ich za dużo wydać czyli cena do jakości i wydaności). Do tego proszę zwrócić uwagę na to jak RIM dba o swoich użytkowników. Tablet podczas premiery miał wersję systemu OS 1, teraz mamy już 2.0.1 (po drodze była wersja 2.0). W okolicach wakacji będzie dostępna wersja OS 2.1 no i oczywiście należy pamiętać, że Playbook będzie miał możliwość instalacji BB 10. W przypadku tabletów innych firm nie mam już tak różowo.

  • uze

   Trzeba zwrócić uwagę, że BB jest trochę jak Apple, mniej produktów, większe wsparcie, zarówno produkt jak i OS jest tworzony przez jedną firmę. Ma to olbrzymie znaczenie. Inni producenci korzystają z systemu Android podobnie jak z windows na rynku PC, siłą rzeczy przekłada się to i na jakość produktów jak i wsparcia…

 • uze

  W sumie to jestem trochę ciekaw jak dotychczasowi klienci BB zapatrują się na tablety? Bo przecież to marka adresowana mocno w kierunku biznesmenów, a tym według mnie bardziej do pracy laptop i komórka potrzebne niż tablet. Może i większy niż w komórce ekran ma dla biznesmena znaczenie jak przegląda internet, ale jestem gotów się założyć o paczkę dropsów, że taki biznesmen dostając przykładowo maila podczas jazdy na tylnej kanapie rolsa, będzie wolał odpowiedzieć albo na fizycznym qwerty z telefonu, albo na laptopie. Do przeglądania notowań czy analizy różnych wskaźników rynkowych, też chyba będzie lepszy tabletPC lub laptop od typowego tabletu gdzie nie wszystkie webowe aplikacje będą wyglądały tak jak na desktopowej przeglądarce.
  Ją w sumie też wolę z telefonu z klawiaturą odpowiadać na maile, a tabletu używam bardziej jako zabawki. Mimo, że trochę z niego piszę (między innymi te komentarze), to jednak lepiej mi to idzie na qwerty nawet czterocalowym jak w telefonie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona