Ważne

Amazon Kindle Fire stanowi ponad 50% amerykańskiego rynku tabletów z Androidem

Sądzimy, że Amazon Kindle Fire to naprawdę dobry tablet. Podobnego zdania jest ponad 50% amerykańskich miłośników “dachówek” z systemem Android, która wybrała urządzenie sygnowane logo firmy założonej przez Jeffa Bezosa. Podczas gdy Amazon bardzo cieszy się z szybkiej adaptacji swojego produktu, my z podziwem patrzymy na wyniki analizy przeprowadzonej przez Comscore.

Niedługo po swojej premierze jesienią ubiegłego roku, Kindle Fire mógł pochwalić się udziałem w rynku wynoszącym 15%. Od tamtego czasu minęło pół roku, a tablet nieustannie zdobywa kolejne poziomy popularności. Fakt, iż obecnie stanowi 50% amerykańskiego rynku “dachówek” z Androiem jest niezwykle imponujący i świadczy o jakości oraz zadowoleniu klientów. Z badań Comscore wynika, że największym atutem Kindle Fire jest cena, która wynosi zaledwie $199 (lub $169 za model odnowiony).

Amazon Kindle Fire pracuje w oparciu o system operacyjny Android, lecz różni się on od konkurencyjnych urządzeń tak diametralnie, że ostatecznie może być brany za odrębną gałąź i stawiany na równi z iPadem. Specyfikacja tabletu obejmuje 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi, microUSB, gniazdo audio 3,5 mm, wydajny akumulator, wymiary 190 x 120x 11.4 mm oraz wagę 413 g.

Sukces Kindle Fire zaimponował światu tak bardzo, że nawet Google (najprawdopodobniej we współpracy z Asusem) zdecydował się na stworzenie konkurencyjnego urządzenia. Jego premiera ma mieć miejsce w wakacje.

via Tablet-News

Komentarze

 • Bucz

  Nie doczytales, ze chodzi o 50% rynku tabletow z Androidem, a nie calego rynku tabletow. To kolosalna roznica. Nie zaswitalo Ci, ze malo prawdopodobne zeby iPad mial o tyle mniejsza popularnosc?

 • Lost

  Jarek coś z tym newsem jest nietak. A gdzie iPad? W zeszłym kwartale iPada sprzedało się 4x więcej niż Kindla, niemożliwe, żeby Kindle miał większość w USA.

  • Masz całkowitą rację. Wpis został poprawiony. Dzięki!

 • Kuba

  Ja teraz powiem coś, o czym nikt nie wiedział. Apple iPad stanowi 100% polskiego rynku tabletów z iOS. Na prawdę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona