W 2014 roku mobilne układy Nvidii będą mocniejsze od Xboxa 360 - Tabletowo.pl
Ważne

W 2014 roku mobilne układy Nvidii będą mocniejsze od Xboxa 360

Tabletowo.pl W 2014 roku mobilne układy Nvidii będą mocniejsze od Xboxa 360 Nowości

Nvidiia uważa, że za dwa lata produkowane przez nią mobilne układy będą potężniejsze niż Xbox 360. Wynika to z grafiki, którą firma podzieliła się z serwisem AnandTech. Przedstawia ona wykres porównujący wydajność konsol do gier, komputerów PC i urządzeń mobilnych. Podczas gdy wzrost osiągów tych pierwszych zatrzymał się w 2005 roku, a branża komputerów rozwija się nieregularnie, urządzenia mobilne odnotowują drastyczny skok możliwości.

Nvidia szacuje, że w pewnym momencie w 2013 roku tablety i smartfony staną się równie potężne co Xbox 360, natomiast w 2014 będą przewyższały go wydajnością. Choć ta prognoza jest niezwykle intrygująca, szczerze wątpimy, aby w ciągu najbliższych kilku lat ze sklepów zniknęły konsole do gier. Możliwości procesora to jedno, a optymalizacja oprogramowania to drugie. Konsole to urządzenia tworzone z myślą wyłącznie o trójwymiarowej rozrywce, a tablety i smartfony z założenia oferują znacznie szersze spektrum możliwości.

Niemniej jednak, twórcy gier i aplikacji garściami czerpią z możliwości, jakie podsuwa im nowoczesna technologia. Gry mobilne stają się coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane graficznie, a niektórzy producenci tabletów zaczynają poważnie zastanawiać się nad urządzeniami dedykowanymi graczom.

Podsumowując, twórca układu tkwiącego wewnątrz Waszych tabletów uważa, że już niebawem będziecie mogli zastąpić nimi konsole… Czy tak będzie, okaże się już za dwa lata.

via Boy Genius Report

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona