Archos pracuje nad tabletem do gier

W wywiadzie dla The New Economist, Henry Cohas, CEO francuskiego producenta Archos, uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego projektu firmy, którym jest tablet do gier. A w każdym razie coś, co będzie go przypominało.

“Konsola w stylu tabletu”. Tymi słowami Cohas określił urządzenie, nad którym pracuje Archos. Niestety, odmówił podania szczegółów, w związku z czym pozostawił nas z głowami pełnymi myśli i spekulacji. Patrząc na historię firmy, nie ulega wątpliwości, że tajemniczy produkt będzie miał wiele cech tabletu internetowego. Możemy bezpiecznie założyć, że wyposażony będzie w ekran dotykowy (stawiamy na 8-9”), nowoczesny procesor (czyżby Nvidia Tegra 3?) oraz system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich (obecnie najnowszy). Pozostała część specyfikacji jest owiana tajemnicą i na jej temat możemy tylko fantazjować. Zastanówmy się więc, co powinien posiadać tablet dla miłośników gier.

Doświadczeni gracze wiedzą, że ekran dotykowy nie jest najwygodniejszy, jeśli chodzi o rozrywkę. Nie dość, że palce zakrywają jego sporo część, to jeszcze jest podatny na zbieranie tłustych odcisków, brudzenie się i wilgoć. Z tego powodu tablet do gier musi wyposażony być w fizyczne przyciski i joysticki lub bezprzewodowy kontroler. Niezwykle ważna jest również platforma, na której będzie pracowało urządzenie. Jeśli będzie to Android, dostęp do setek dobrych gier nie stanowiłby problemu. Jednakże gracze skorzystaliby na dodatkowych, tworzonych specjalnie z myślą o tablecie do gier, tytułach. Takie rozwiązanie zastosowano w Sony Tablet P i S, lecz urządzenia te nie zyskały popularności, choć zachęcały klientów powszechnie rozpoznawalnym logo PlayStation na obudowach i obietnicą wysokiej jakości gier. Nie bez znaczenia jest czas pracy na baterii. Tablet to gier miałby zapewnić rozrywkę w wolnych chwilach i zabić nudę. Z tego powodu ważne jest, aby urządzenie było w stanie wytrzymać bez ładowarki przynajmniej przez kilka godzin, na czas lotu samolotem lub czekania w kolejce do lekarza.

Czy Archos tworzy tablet spełniający te wymagania? Jeżeli tak, ma szansę na wypełnienie niszy, o której istnieniu jeszcze nie mamy pojęcia. Jeżeli jednak mu się nie powiedzie, skończy z produktem nie trafiającym zarówno do rozrywkowej młodzieży, jak i poważnych biznesmenów.

Dajcie znać w komentarzach, jak Waszym zdaniem powinien wyglądać tablet do gier. Czy tego typu urządzenie w ogóle miałoby szansę zaistnieć na rynku?

via Tablet-News

Komentarze

 • knopa

  uważam , że powinien mieć :
  bezprzewodowy joystick ., wbudowaną podstawkę aby
  widok był zbliżony do tv ., ekran 9-13 cali .
  i oczywiście nanowsze bajery jakie każdy sobie może sam podstawić.
  uważam, że te 3 cechy są najważniejsze nie licząc gier w które się będzie grać :J

  • Nexxt

   ale to chyba ma być urządzenie mobilne a nie stacjonarne ;)
   Ja widze “tablet to gier” jako urządzenie podobne do konsoli np Sony Vita tyle, że z max 7-8′ ekranem – większy będzie zbyt ciężki, zbyt duży i niewygodny jeżeli będzie wyposażony w przyciski – manipulatory.
   Troche wręcz mnie dziwi, że Sony się nie przymierza do kolejnej Vity w rozmiarze XL

 • Wasyli

  Może będzie wyglądał jak takie coś:
  http://allegro.pl/komunia-tablet-konsola-jxd-s7100-android-2-3-8gb-i2290201693.html

  Tylko oczywiście powinien mieć lepszą specyfikację i design. To by było całkiem dobre rozwiązanie, bo nie wyobrażam sobie obsługi tabletu do gier z bezprzewodowym padem (nie zawsze jest miejsce, żeby gdzieś położyć tablet). Fajnie by było, gdyby inni producenci podchwycili ideę takiego urządzenia.

  • A propos JXD S7100 – będziemy go mieć w testach niebawem ;-)

   • kaag

    Kiedy można się spodziewać (w przybliżeniu) recenzji JXD S7100? Planuje coś takiego dla syna na 6 urodziny a przy okazji może czasem sam bym skorzystał z innych funkcji ale wszędzie pełno informacji tylko na temat grania, ciekawe jak sprawuje się w roli tabletu a nie tylko konsoli.

    • Jeszcze go nie dostaliśmy, myślę, że recenzja pojawi się najwcześniej za dwa tygodnie. Testem zajmie się Weronika.

 • kaag

  Dzięki za info – mam czas do 15.05 wiec chyba będzie akurat :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona